רופאי שיניים פתרו את הסוגייה: האם לצחצח את השיניים לפני או אחרי ארוחת הבוקר?

צחצוח השיניים שלנו הוא חשוב מאוד, אך רק מעט אנשים יודעים שצחצוח תכוף מדי יכול דווקא להזיק לשכבת המגן של השן. או שאולי סגירת הפקק בשפופרת היא למעשה רעיון רע. אלו הם הדברים הקטנים שאנחנו עושים על בסי קבוע ומזיקים להיגיינת הפה שלנו.

ישנו וויכוח רב האם אנחנו צריכים לצחצח שיניים לפני או אחרי הארוחה החשובה ביותר ביום: ארוחת הבוקר. לכן צוות האתר שלנו החליט לערוך מחקר קטן ולסיים את הדיון הזה אחת ולתמיד.


הזמן הטוב ביותר לצחצח שיניים לפי מומחים

כדי לשמור על שגרה, אנשים רבים קובעים זמן ספציפי לצחצח את שיניהם מדי יום – הדבר הנפוץ ביותר הוא צחצוח בכל בוקר מיד לאחרי שהתעוררו ובלילה לפני השינה. אבל האם צחצוח הבוקר צריך להיות לפני או אחרי ארוחת הבוקר? מומחים טוענים שעליכם תמיד לצחצח שיניים לפני.


יתרונות בצחצוח השיניים לפני ארוחת הבוקר

כשאתם ישנים, הבקטריה בפה שלכם מתרבה. אותה הבקטריה אחראית לפלאק וזו הסיבה מדוע אתם מתעוררים עם טעם וריח רע בפה. אם אתם מצחצחים שיניים מיד לאחר שהתעוררתם, השיניים שלכם זוכים בציפוי פלואוריד לפני שאתם אוכלים, משהו שעוזר לכם למנוע מהפלאק והבקטריה להגיע לארוחת הבוקר אותה אתם עומדים לאכול.

חסרונות של צחצוח השיניים לאחר ארוחת הבוקר

חוץ מזה, גם לא מומלץ לצחצח את השיניים כ-30 דקות לאחר שאכלתם משהו חומצי, כמו טוסט, קפה ומיץ תפוזים – מזונות קלאסיים של ארוחות בוקר. צחצוח השיניים שלכם לאחר שצרכתם מזונות שמשפיעות על שכבת המגן של השן והמחקרים שנערכו בנושא מציעים שצחצוח לפני ארוחת הבוקר הוא עדיף. לכן וודא שאתם זוכרים את זה כשאתם מתעוררים מחר בבוקר.

עצות לאלו שמעדיפים לצחצח שיניים אחרי ארוחת הבוקר

© Unsplash.com© Pixabay.com

אם אתם מעדיפים בכל זאת לצחצח שיניים לאחר האוכל, וודאו שאתם ממלאים אחר העצות הבאות כדי לשמור על בריאות השן והפה:

* המתינו בין 30 דקות ושעה לאחר האוכל, ואז צחצחו
* כדי לנקות את השיניים שלכם וליהנות מטעם טוב יותר בפה, שתו כוס מים או לעסו מסטיק ללא סוכר.
* היזהרו ממזונות ומשקאות חומציים (לחם, מאפים, פירות יבשים, פירות הבדר, ומיץ תפוזים) ואם אתם אוכלים אותם במהלך ארוחת הבקר, וודאו שאתם ממתינים מעט לפני הצחצוח.

מתי אתם מצחצחים שיניים? ספרו לנו על כך בתיבת התגובות בהמשך!