שונאים את הרעש שאנשים עושים כשהם לועסים? כנראה שאתם סובלים מהבעיה הזו

קולות הלעיסה של אדם אחר זה אחד הדברים המטרידים ביותר שאנחנו יכולים לחוות וכשמישהו מרגיש את הצורך לשתף אותנו בקולות הללו, זה מספיק כדי להוציא אותנו מדעתנו. אבל האם ידעתם שישנה סיבה מדעית מדוע זה מטריד אותנו?

מדענים מצאו סופסוף את התשובה לשאלה הנפוצה הזו וניתן לייחס אותה למצב הקרוי בשם מיזופוניה. בתרגום חופשי עבור ההדיוט הממוצע, מדובר ב"שנאת צליל" ובעוד עיקרון זה תקף למספר היבטים בחיי היומיום שלנו, בדרך כלל מתייחס המצב לקולות לעיסה.


בנוסף ללעיסה, גם זיופים בשירה ושריקה יכולים להתווסף לרשימה הזו. בעוד אתם מרגישים בצורך לספר לאדם שסובל מזה שפשוט יתגבר על זה וימשיך הלאה, זה רק מחזק את התגובה ומגביר את הרגישות למצב.


ישנם מקרים פשוטים יותר בהם התגובה היא מינורית ומקרים בהם הרעשים הללו עלולים להוביל לאגרסיוביות, זעם משתולל ואפילו מחשבות אובדניות. כדי להתמודד עם המצב, אנשים נוטים להסתובב עם אטמי אוזניים כדי לסנן את הצלילים הלא רצויים.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המצב הזה היא לחפש טיפול, ואסור להשתמש בתרופות או סמים. קבוצות טיפול נוסדו במטרה לעזור לאלו המתמודדים עם הבעיה ובהיבט רפואי הולם, ניתן לטפל במצב.

אם אתם, או מישהו שאתם מכירים סובל משנאת צליל, הגיע הזמן ליצור עם קשר עם מומחים רפואיים ולטפל בזה. בינתיים, שתפו את הסיפור הזה עם כל החברים ובני המשפחה שלכם בפייסבוק, כדי להעלות את המודעות לגבי המצב.