שמאליים הם בהחלט יוצאי דופן, כך לפי המדע

שמאליים מהווים כ-10% מאוכלוסיית העולם, וכמה מהאנשים החכמים והמפורסמים ביותר בהיסטוריה היו שמאליים. לפני זמן רב, התכונה הזו נחשבה שלילית, ואנשים נודו בשל כך. בכל אופן, עם חלוף הזמן והתפתחות המדע, נהיה ברור כי שמאליים הם חכמים באותה מידה, אם לא יותר, בתחומים מסוימים מאשר אנשים ימניים.

צוות האתר שלנו גילה כמה עובדות מדהימות אודות שמאליים ומה שהופך אותם למיוחדים.© Depositphotos.com© Depositphotos.com

שמאליים הם אמנים טובים יותר

© Rijksmuseum / Wikimedia Commons© Metropolitan Museum of Art / Wikimedia Commons


מחקר שפורסם בירחון האמריקאי לפסיכולוגיה טוען כי ידם של השמאליים על העליונה בכל הנוגע ליצירתיות. המחקר הראה כי הם טובים יותר במציאת פתרונות מחוץ לקופסה. מחקר שנערך ע״י ׳מועדון השמאליים׳ (קבוצה המקדישה את עצמה לחקר השמאליות) בקרב יותר מ-2000 שמאליים, ימניים, ואנשים המשתמשים בשתי ידיהם בצורה שווה וגילו ששמאליים נוטים להימשך יותר לקריירות בתחום האמנות, מוזיקה, ספורט, וטכנולוגיות מידע.

יש להם יתרון בספורט

© Christopher Johnson / Wikimedia Commons© CC BY-SA 2.0

שמאליים נמצאים בעמדת יתרון בספורט אחד על אחד כמו טניס, בדמינטון, ואגרוף. בספרו, ׳חידת השמאליים׳ (The Puzzle of Left-Handedness), הלשונאי ריק סמיתס מסביר כי אתלטיים שמאליים וימנים מתחרים בדרך כלל מול יריבים ימנים. אז כששחקן ימני מתמודד עם יריה שמאלי, הוא אינו מוכן. מצד שני, שחקן שמאלי מוכן אל מול יריבו הימני.

הם לוחמים מעולים
מחקר שנערך ב-2019 מצא שבאגרוף, 17% מהלוחמים הזכרים ו-12.5% מהלוחמות הם שמאליים. זה, בהשוואה ל-10% מהאוכלוסייה הכללית של השמאליים, הוא אחוז גדול. המחקר מצא בנוסף כי לוחמים אלו הם בעלי סיכוי של יותר מ-50% להביס את יריבם הימני. פירוש הדבר שאנשים הנלחמים בשמאל הם יותר מוצלחים בענפי לוחמה בספורט.

בונוס: כל השמאליים יבינו את זה

© LoveOfProfit / reddit

כמה שמאליים אתם מכירים? האם אתם מסכימים עם הנקודות המתוארות לעיל? אם אתם שמאליים, נא השאירו את תגובתם בהמשך ושתפו את הכתבה הזו עם חבריכם!