תינוק ננטש בגלל המראה שלו, ו-38 שנים מאוחר יותר הופך לדוגמן מצליח ודובר

קשה מאוד עבור ילד להיוולד עם שוני פיזי. ובכל זאת, מציאות נוקשה ונוראה יותר היא להיוולד וכשההורים שלך מסרבים לגדל אותך בגלל המראה שלך. ג׳ונו מתמודד עם האמת הזו מאז שהיה ילד קטן, אך הוא מקבל לחלוטין את היופי שלו ומועודד אחרים לקבל עצמם ולשבור את כל הדעות הקדומות.

הפרעה גנטית וההחלטה העצובה לנטוש אותו

© jonolanc / Instagram© jonolanc / Instagram


ג׳ונו לנקסטר, כעת בן 37, נולד עם פגם חזותי מובהק השונה משאר הילדים בני גילו. פניו מאופיינים בלסת בלתי מפותחת, מחסור בעצמות לחיים, ואוזניים שהוא אוהב להשוות לאוזניו של בארט סימפסון. יש לו, למעשה, תסמונת טריצ'ר קולינס, הפרעה גנטית נדירה המאופיינת בעיוותים בפנים ובראש. תסמונת נדירה זו מתרחשת בתדירות של 1 ל-50,000 לידות.


© jonolanc / Instagram


למרות שהתמודדות עם ילד הלוקה בסינדרום זה עשויה להיות קשה עבור הוריו של הילד בפעם הראשונה, הוריו של ג׳ונו עשו את הבלתי צפוי. הם חתמו על וויתור על זכויותיהם לגדלו 36 שעות לאחר הלידה, והזוג אפילו לא רצה ששאר המשפחה תפגוש את ג׳ונו.

ג׳ונו הקטן נותר מאחור לאחר הלידה, והטראומה הזו השפיעה עליו. קבלת החלטה כזו נבעה מסירוב לגדל את ילדיהם שלהם, אך אולי היה זה בגלל שהזוג הנשוי היה בשנות ה-20 המוקדמות לחייו, והם לא רצו לקבל על עצמם מעמסה שכזו.

אימו המאמצת היא בת בריתו המסורה ביותר והתומכת שלו

© jonolanc / Instagram© jonolanc / Instagram

למרות העצבות במאורע, מלאך חס על חייו של ג׳ונו ואימץ אותו בזרועותיו וגידל אותו מבלי לייחס חשיבות למראהו או לדעות קדומות אחרות. מאמא ג׳ין, אימו המאמצת של ג׳ונו, לקחה אותו כשהיה רק בן שבועיים ואומץ רשמית כשהיה בן 5.

״היא עשתה עבודה מעולה בלגונן עליי״, אומר ג׳ונו, כשהוא משחזר כיצד הזהיר אותה בית החולים לגבי המראה שלו כשפגשה אותו לראשונה, אך היא הייתה שמחה לעשות כן. ״היא תמיד אמרה לי שבפעם הראשונה שהיא ראתה אותי, היא לא יכלה אלא לחייך״.


© jonolanc / Instagram


״כל שאתם זקוקים לו זו אהבה, אהבת גיבורי על של אימא!״ בעמוד האינסטגרם שלו, ג׳ונו מפרסם הודעות מלאות אהבה לאימו המאמצת. חרף המציאות הקשה של לידתו והוריו שנטשו אותו, הוא לעולם לא חש בודד לאחר שאומץ מאחר ואימו המאמצת תמיד שימש כמפלט מהעולם החיצון.

במהלך שנות ילדותו, אימו המאמצת חשפה בהדרגה את החלטתם של הוריו ונתנה לג׳ונו ׳פיסות׳ קטנות מהסיפור. ״כשהיא מנסה לשמור על טאקט, היא סיפרה לי שהוריו לא יכלו להתמודד […] ככל שהתבגרתי והצלחתי להבין דברים טוב יותר, היא אמרה שהם ׳התקשו לקבל את העובדה שאני שונה׳.

ההשלמה העצמית המדורגת שלו במהלך שנות נעוריו

© jonolanc / Instagram

מהרגע שהוא נולד, הוא התקשה לקבל את מראהו הייחודי, והוא עדיין צועד בשביל הזה. ברגע שהחל את לימודיו בבית הספר התיכון, ג׳ונו נאלץ להתמודד עם דעותיהם הקדומות של אנשים. הוא אמר, ׳נחשפתי לילדים שלא הכירו אותי בעבר. הם לא פגשו מישהו עם סממנים חיצוניים כמו שלי. הם משכו בעיניהם, וקיפלו את אוזניהם׳.


© jonolanc / Instagram© jonolanc / Instagram

לאורך השנים הללו, הוא פיתח טינה להוריו הביולוגים, תחושה שלמד להתמודד איתה כשמלאו לו 20 והוא החל את תהליך הצמיחה וההחלמה כדי להפוך לאדם מלא הביטחון והחברותי שהוא היום.

מאורע נוסף שעזר לו לחוש יותר ביטחון היה כשהתנשק עם אישה שלעולם לא חשב שתהיה מעוניינת בו. ״עברתי מלחשוב שאני בלתי אהוב לתחושה שאני האדם הנחשק ביותר על פני כדור הארץ. היא אמרה, ׳אני אוהבת את הפרצוף שלך׳״

מטרתו של ג׳ונו היא להעצים את אלו הלוקים באותו הסינדרום

© jonolanc / Instagram© jonolanc / Instagram

ג׳ונו למד את האמת אודות נטישתם של הוריו כשהיה בן 25, והיה מוכן סופסוף להתמודד עם המציאות הנוקשה. ברגע שקרא את מסמכי האימוץ, חשב לעצמו, ׳שני האנשים הללו אמורים לאהוב אותך, אך הם לא הצליחו להיקשר אליך׳.

לאחר מכן, הוא החליט לתת להם צ׳אנס לחזור לחייו, לכן שלח להם מכתב ב-2009, וביקשה מהם ליצור עמו קשר. למרבה הצער, הוא קיבל תגובה עצובה שאינם מעוניינים בקשר עמו.


© jonolanc / Instagram© jonolanc / Instagram

היום, ג׳ונו מקווה לשמש דוגמה לכל מי שמתמודד עם אותו הסינדרום ולסייע להם לפתח ביטחון עצמי. לאחר שבילה שניים בתחושת דחייה, חוסר ביטחון עצמי, ומראה בלתי רצוי, ג׳ונו מקבל את עצמו בדיוק כפי שהוא. הוא גם עובד כדוגמן ויכול סופסוף לומר, ׳אני מביט בפניי, ובמקום לרצות להרים את עיניי, אני מחייך׳.

אולי לעולם לא יוכל לסלוח להוריו, אבל הוא הבין משהו: ״הם הביאו אותי לעולם. אני צריך לחיות את החיים שהם נתנו לי. היה זה מסע ארוך להגיע למקום אליו הגעתי. אבל אני במקום של אושר והנאה״.

כיצד הייתם מתמודדים עם מציאות שכזו? האם יש לכם עצה שתעזור לאחרים לשפר את הביטחון העצמי שלהם?