תכונות מסקרנות אודות הגוף הנשי שייתכן ונשים עצמן לא מכירות

הגוף הנשי הוא אחד הדברים הייחודים והמופלאים ביותר בטבע. לא רק שהוא מסוגל ליצור ולהביא חיים לעולם, הוא גם עובר שינויים בשל רמות ההורמונים המשתנות. בנוסף, ישנם עובדות שובות לב נוספות אודות נשים שלא הרבה מכירים.

צוות האתר שלנו אסף עובדות בלתי מוכרות אודות הגוף הנשי שעשויות להפתיע גם את אלו שמתגוררות בו.


נשים חשות דברים בצורה שונה

© Depositphotos.com

* נשים רואות ספקטרום רחב יותר של צבעים. לא רק שיש להם לקסיקון צבעים רחב יותר, הן גם מסוגלות להבחין טוב יותר בין גוונים. הן גם נוטות פחות לסבול מעיוורון צבעים.
* ישנן יותר בלוטות טעם על הלשון הנשית מאשר על הלשון הגברית. במהלך ההיריון, נשים מבחינות בטעמים בצורה אינטנסיבית יותר מהרגיל.
* לנשים יש יותר תאי מוח באזור שקרוי בשם olfactory bulb. אזור זה במוח מוקדש לריחות, וככל הנראה יש להן חוש ריח טוב יותר מגברים.


ישנם הבדלים פיזיים מעניינים בין 2 המינים

© Depositphotos.com

* למרבה הצער, נשים צריכות לבקר אצל רופא השיניים לעתים קרובות יותר, מאחר והן נוטות לסבול מחורים בשיניים יותר מאשר גברים. שינויים ברמות ההורמונים וייצור פחות רוק עשויים להיות האשמים.
* לנשים יש, בדרך כלל, לחץ דם נמוך יותר מאשר גברים.
* בממוצע, לנשים יש אישונים גדולים יותר לגברים.

* נשים מאחסנות בדרך כלל שומן סביב המותניים, הישבן, והבטן כדי להגן על איברי הרבייה שלהן ועל התינוקות שלהן במהלך ההיריון. כשגברים עולים במשקל, זה בדרך כלל באזור הבטן.
* למרות שטסטוסטרון נחשב לעתים קרובות כהורמון גברי, גם הגוף הנשי מייצר אותו, רק בכמויות קטנות יותר. נשים זקוקות לו לעצמות חזקות, בין יתר דברים אחרים.
* לנשים יש מערכת חיסונית חזקה יותר לגברים בגלל ההורמון הנשי, האסטרוגן.
* זו גם עשויה להיות אחת הסיבות מדוע נשים חיות יותר מגברים.

* הגוף הנשי גמיש יותר ממקבילתו הגברית. הגוף הנשי גמיש יותר בשל המבנה שלהן, שמאפשר להן לשאת תינוקות בקלות יותר.
* נשים נוטות פחות לשיהוקים מגברים. אפילו שנשים עושות זאת, השיהוקים שלהן נעלמים לאחר זמן קצר.
* לרוב הנשים יש חזה א-סימטרי. לפי מחקרים, ברוב המקרים, השד השמאלי גדול יותר מהימני.

ישנם כמה הבדלים מפתיעים בין המוח הנשי והגברי
* למרות שהמוח הנשי הוא קטן מעט יותר מהמוח הגברי, זה לא אומר שנשים הן פחות אינטליגנטיות. למעשה, מוח קטן יותר מאפשר חיבורים רבים יותר במוח כמו גם יחס גבוה יותר של חומר אפור וחומר לבן.
* המוח הנשים מאפשר להן לזכור פרטים קטנים. לפי מחקר שנערך ב-2019 ע״י מכון קרולינסקה, הן הצליחו לזכור טוב יותר היכן הניחו דבר מה או מה אנשים אמרו במדויק במהלך שיחה.

אילו מהעובדות הללו הפתיעו אתכם יותר מכל? האם יש לכם משהו נוסף להוסיף לרשימה הזו?