תרגיל ההתעמלות מספר אחד שיעזור לכם להיפטר מהשומן בזרועות תוך שבוע ולוקח רק דקה אחת

ACE, הידועה גם בשם 'המועצה האמריקנית להתעמלות' מספקת לנשים את התשובה לבעיה נפוצה מאוד. נשים רבות רוצות להיפטר מהשומן העודף בזרועות, ובמאמר הזה תקראו כיצד תרגיל אחד בודד יעזור לכן להשיג את זה.
70 נשים השתתפו במחקר שנערך ע"י תוכנית הבריאות והכושר באוניברסית ויסקונסין לה קרוס. אלקטרודות הוצמדו לשרירי הזרוע התלת ראשי של הנשים בעת שביצעו תרגילי כושר שונים בזרועות. המדענים תיעדו בזמן אמת את פעילות השריר אצל הנשים ובחנו איזה תרגיל זרועות נותן את התוצאה האפקטיבית ביותר.

אז מה התרגיל הטוב ביותר כדי להיפטר משומן עודף בזרועות?
תוצאות המחקר הראו ששכיבות שמיכה משולשות מפעילות את רוב השרירים בין אלו שנבדקו. אז, זהו התרגיל הטוב ביותר כדי להיפטר משומן עודף בזרוע. בנוסף, בשורה טובה אף יותר היא שאתם לא צריכים שום ציוד מיוחד כדי לבצע את התרגיל הזה. שכיבות שמיכה משולשות תוכלו לבצע כשאתם על הברכיים או הבהונות.


לא תצטרכו ליישר את הזרועות שלכם מתחת לכתפיים, אבל הידיים שלכם צריכות ליצור משולש מתחת לחזה. עשו את המשולש עם קצות האצבעות האמצעיות של יד שמאל וימין, בעוד האגודלים שלכם מצביעים האחד כלפי השני כדי ליצור קו ישר שישמש כבסיס המשולש. שמרו על מרכז הכובד יציב ועל הגוף ישר כשאתם מנמיכים.

אילו עוד תרגילי זרועות יעילים ישנם לפי המחקר?
תרגילים אחרים המפעילים את שרירי הזרוע ואותם קשה לבצע הם בעיטות אחורה של שריר הזרוע התלת ראשי וטבילות.


הארכות שריר הזרוע התלת ראשי מעל הראש, שכיבות סמיכה מטה על עמוד, שכיבות סמיכה מטה על חבל, לחיצות בגריפ סגור על ספסל, והארכות של שריר הזרוע התלת ראשי עם משקולת בשכיבה הם תרגילי ההתעמלות הפחות אפקטיביים אם אתם רוצים להיפטר משומן עודף בזרועות, על פי המחקר הזה.

בעיטות לאחור של שריר הזרוע התלת ראשי ושכיבות סמיכה בצורת משולש הם תרגילים בטוחים ואינם מצריכים שום ציוד נוסף, ובנוסף הם אורכים רק זמן קצר כדי לקבל תוצאות מעולות אם מתרגלים אותם באופן קבוע.

כיפוף על ספסל מפעיל שרירים רבים ויכול להפעיל כוח רב מדי על המפרקים בכתף. פירוש הדבר שתצטרכו להתקדם בזהירות.

תוכלו לבצע את התרגילים האלו כמעט בכל זמן ובכל מקום. אם אתם עושים תרגילי סיבולת, 2 עד 3 סטים של 12-15 חזרות זה מספיק. אם אתם מתאמנים על מסת שריר וחוזק, בצעו עד 4 סטים של 6-12 חזרות.

התרגילים מודגמים בסרטון הבא: