תרגיל יפני בן דקה אחת כדי להסיר את הקמטים סביב העיניים

שיאטסו היא אחת משיטות העיסוי הפשוטות ביותר שאתם יכולים לעשות לעצמכם, והיתרונות הבריאותיים הם אדירים. נטען כי השפעותיה מסייעות במניעה ומרפאות, ובין אם אתם עושים זאת כדי להקל על כאבי פרקים או כדי לגרום לעור הפנים להיראות צעיר יותר, היעילות של השיטה עשויה להפתיע אתכם. כולנו יודעים שעם הגיל מגיעים קמטים, והטכניקה הטיפולית הזו עשויה לסייע ולהילחם בהם בביתכם.

צוות האתר שלנו אוהב לדאוג לקוראיו, ומצאנו את טכניקת השיאצו מרתקת ולכן אנחנו רוצים לשתף את הידע הזה אתכם. בסוף הכתבה, ישנו חלק בונוס שיעזור לכם לשמור גם על אזורים אחרים בפנים.


כיצד להיפטר מ׳כף רגלו של העורב׳

׳כף רגלו של העורב׳ הם קמטים בצד העיניים, ולמרבה הצער, הם הקמטים הבולטים ביותר על העור שלנו. חשיפה לקרני אולטרה-סגול והזדקנות הם 2 האשמים המרכזיים, אבל החדשות הטובות הן שאנחנו יכולים לעשות משהו לגבי זה בזכות השיאטסו. ראשית, עליכם לשים את האצבעות המורות שלכם בפינות החיצוניות של העיניים שלכם ולחמם מעט את האזור. לאחר מכן התהליך די פשוט:


* תנועה: לחצו בעזרת האצבעות שלכם, ושחררו. תוכלו גם למשוך את השרירים שלכם כלפי מעלה לכיוון הרקות מבלי לשחרר את האצבעות מהאזור.
* זמן והישנות: חזרו על כך 3 פעמים במשך 3 שניות בכל צד.

כיצד להפטר מהקמטים תחת העיניים שלכם

העור תחת העיניים הוא דק מאוד, ופירוש הדבר הוא שהוא נוטה הרבה יותר להפוך רפוי וקמוט, ומזדקן מהר יותר מיתר העור בגופנו. למרבה המזל, שיאצו יכול לעזור לנו להצעיר את האזור ולהפוך את העור הדוק יותר. כל שעליכם לעשות הוא לשים את האצבע המורה, האמה והקמיצה תחת העצם בכל עין, התנועה היא פשוטה:

* תנועה: לחצו על 3 האזורים קלות
* זמן והישנות: החזיקו את האצבעות שלכם שם במשך 10 שניות, ושחררו. חזרו על התרגיל פעמיים.

כיצד להיפטר מהנפיחות תחת העיניים


כולנו יודעים כיצד נראית נפיחות תחת העיניים מאחר וכולנו כנראה התמודדנו איתה בשלב זה או אחר. ובכן, לשיאטסו יש דרך לתקן את זה גם כן, אז אנחנו לא חייבים להיראות מבוגרים מכפי גילנו. מה שעלינו לעשות הוא לשים את האצבע המורה שלנו בפינות הפנימיות של העיניים. משם, יהיה עלינו לעשות תנועות, לאורך קווי המתאר, כפי שמוצג מעל, עד שנגיע לפינה החיצונית של העיניים שלנו. פשוט נסו שלא למתוח או להזיז את העור. לאחר שסיימתם את התרגיל, שימו את האצבע המורה והאמצעית בנקודות הפנימיות והחיצוניות של העיניים שלכם ולחצו עליהם קלות.

* תנועה: עקבו אחר קווי המתאר באצבעותיכם. לאחר מכן לחצו קלות על הפינה החיצונית והפנימית של העיניים שלכם.
* זמן והישנות: עשו את כל השלבים הללו 3 פעמים למשך 3 שניות כל אחד.

שיאטסו היא הרבה יותר מעיסוי

ניתן לתרגם את המילה שיאצו ל׳לחץ אצבעות׳, והיא מעין עיסוי טיפולי בה משתמשים בלישה, לחיצה, נקשיה, מתיחה וטכניקות הרגעה שונות, ומקורה ב-1900 ביפן. היא נסמכת על האצבעות, הבהונות וכפות הידיים כדי להפעיל לחץ על הגוף, שיכול לתרום לבריאות הכללית שלנו ביותר מדרך אחת. בין אם מדובר בלחץ וחרדה, הקלה על כאבי שרירים ומפרקים, עייפות, נדודי שינה או בעיות כמו סיאטיקה, דלקת מפרקים וסינוסיטיס, עיסוי בשיאצו יכול להיות יעיל במיוחד.

עקרונות השיאצו

אחד הרעיונות המרכזיים ברפואה היפנית הוא qi (שמבטאים ׳צ׳י׳). כשה-qi אינו מאוזן, סימפוטמים כמו התקררות, שפעת, כאבי ראש, מכאובים בגוף, כאבי שרירים או בעיות עיכול עשויות להתעורר. שיאטסו מאיץ ומכניס להרמוניה את זרימת ה-qi לאורך הגוף, מה שגורם לנו להרגיש בריאים. מרפאים בשיאצו יכולים לאתר את חוסר האיזון הזה בגוף, ובזמן הטיפולים, לנסות ולתקן את זה.

בונוס: תרגילי שיאצו לחלקי הפנים השונים

שיאצו עוזר להיפטר מהקמטים בין הגבות שלכם. כל שעליכם לעשות הוא לשים את האצבע המורה, הקמיצה והאמה על 3 הנקודות המוצגות מעל. לחצו על האזור במשך 5-7 שניות, ואז חזרו על כך פעם נוספת.

אם הגבות שלכם רופסות, שיאצו יכול לעזור ולהשיב להן את המראה הצעיר. שוב, שימו את האצבע המורה, הקמיצה והאמה בחלקים הפנימיים, האמצעיים והחיצוניים של הגבות שלכם. לאחר מכן, לחצו על הגבות כלפי מעלה תוך הפעלת לחץ בינוני. עשו זאת למשך 7 שניות.

האם ידעתם שלשיאצו יש כל כך הרבה יתרונות? האם תוסיפו את זה לשגרה היומית שלכם?