תרופות טבעיות שאפשר להכין בבית לטיפול בדלקת חניכיים

דלקת חניכיים הינה מחלה מוכרת ונפוצה בקרב האוכלוסייה. זה קורה כשהחניכיים מתחילות להתנפח ונהיה בהם דלקת, מלווה בכאבים רבים בעת הלעיסה.

מקור הדלקת הוא בבקטריות ואבנית הנתקעים בין השיניים ומזהמות את החניכיים. זה יכול לקרות אחרי שאוכל נתקע בין השיניים גם כן. סיבות נוספות הם סכרת, שיניים לא ישרות, גנים לא טובים, הגיינה לא טובה של הפה או תרופות.


אם לא מטפלים בזה בזמן, זה יכול להתפתח למחלות קשות יותר כ שיכולים לגרום לנסיגת לחניכיים ובסופו של דבר נפילת השיניים.


null

מצאנו עבורכם מספר תרופות ביתיות שכל אחד יכול להכין כדי לרפא את הדלקת בחניכיים כמו שצריך:

1. אלו ורה: תמצית עלה האקליפטוס מכיל הרבה תרופות טבעיות שיכולים להרוג את הבקטריות הגורמות לדלקת בחניכיים. תעסו את האלו ורה אל תוך החניכיים , תשאירו חצי שעה ושטפו טוב את הפה.

2. מי מלח: זוהי תרופה מצוינת לטיפול דלקת חניכיים. מים חמים הורגים את הבקטריות והורג את הדלקת. הוסיפו חצי כפית מלח לכוס מים חמים ושתפו את המים עם זה פעמיים ביותר.

3. דבש טהור: לדבר יש תכונה טבעית אנטיבקטרילאית, שעוזר לטפל בדלקת חניכיים. אחרי צחצוח השיניים מרחו קצת דבש טהור על החניכיים, השאירו 10 דקות ושטפו את הפה.

4. ציפורן: לציפורן המון תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור לדלקת בחניכיים. זהו מקור עשיר ביותר לויטמין c, שעוזר למנוע דלקות. תלעסו כמה עליי ציפורן כל יום שלוש פעמים ביום או מרחו את השמן שלו על החניכיים, תשאירו כמה דקות ושטפו

5. כורכום: בכורכום יש מרכיב טבעי בשם כורכומין שבו יש חומר נגד חמצון שיכול לעזור למנוע דלקות. כורכום יכול להקל על כאבים של דלקת חניכיים ולעצור מהדלקת להתפשט. ערבבו כפית כורכום עם דבש ליצירת משחה, מרחו על החניכיים, תשאירו לכמה דקות ושטפו. תעשו זאת פעם ביום למשך כמה שבועות עד שהדקלת עוברת.

6. שמן מושך: תרופה הודית קדומה שידועה כעוזקת לדלקת חניכיים. הוא יכול להעלים בקטריה, למנוע דלקות ולחזק את החניכיים! קחו כפית של שמן מושך והעבירו אותו בתוך הפה ועל החניכיים במשך 15 דקות. עשו אותו הדבר עם שמן קוקוס, שטפו את הפה וצחצחו שיניים רגיל.