׳אני הולכת למצוא עבורכן את האישה המושלמת והיא הולכת לאהוב את הבנות שלי׳

״לפני שהיא נפטרה, היא אמרה לי ולאבי שהיא רוצה שהוא יתאהב בשנית. ׳אני הולכת למצוא עבורכן את האישה המושלמת׳, היא אמרה. ׳היא הולכת לאהוב את בנותיי. והכי חשוב, היא תהיה ארנבת שלג׳. זו תמיד הייתה הבדיחה ביניהם.


אבא היה גולש סקי מקצועי ואהב את השלג, אבל אימא הייתה ההפך. היא חלמה לעבור לגור בפלורידה, אז היא כיסתה את הבית בדולפינים ועצי דקל. אני הייתי בת 13 כשהפסידה במאבק למחלת הסרטן, ואני חושבת שהדחקתי הרבה מזה.

אבל אני זוכרת שאבא עטה מסכה. הוא גידל שתי בנות לבדו, אבל מעולם לא פספס רסיטל או אימון. הוא בישל כל הזמן את אותן הארוחות שאימי הייתה מבשלת. ושמר על כל מסורות החגים והחופשות שלה.


הוא לא יצא לדייטים במשך יותר משנה, ואז חבריו הציגו לו את טרייסי שהייתה חלק מקהילת הסקי. טרייסי הייתה מחליקה רצינית. היא זכתה בגביע מישיגן 9 פעמים. אבל מעל לכל, גם היא הייתה אלמנה.

בעלה נפטר בערך באותו הזמן בו נפטרה אימי. כשהם יצאו בפעם הראשונה, טרייסי ואבי הזמינו שולחן ל-4 – לכבוד בני הזוג המנוחים שלהם. בהתחלה לא שמחתי לראות אותו יוצא שוב לדייטים. אבל אפילו מוחי בן ה-14 יכול לראות שהוא שמח יותר.

הוא חייך הרבה יותר, וחזר לשיר. וטרייסי הייתה מקסימה. היא הבינה את האבל בו היה שרוי ועשתה הכל כהלכה. היא תמיד שאלה על אימנו. היא כיבדה את ימי ההולדת שלה ואת ימי השנה לפטירתה.


היא אף פעם לא ניסתה למחוק את הזיכרון שלה. כשעברנו לגור יחד, טרייסי עיטרה את הבית באותם הקישוטים בהם השתמשה אימא שלי. היא תלתה תמונות משפחתיות ישנות.

אימא שלי וטרייסי היו מטורפות על חופשות, אז השגנו 2 עצי מולד כל חג: אחד עם אוסף הקישוטים של טרייסי, והשני עם זה של אימי. לפני 3 שנים טרייסי נישאה סופסוף לאבי. השניים האלה היו מאורסים במשך 9 שנים, אבל הם סופסוף עשו זאת.

בשנה שלאחר מכן טרייסי אימצה אותנו באופן רשמי. היה זה טקס יפהפה. עשינו את זה ממש לפני חג המולד כדי שנוכל לחגוג יחד. טרייסי שמרה על זה בסוד כל הזמן הזה.

אך בשלב מסוים השופט אמר: ׳בעיני החוק, יהיה זה כאילו את ילדת את הילדים הללו׳. והיא פרצה בדמעות של אושר.