״אנחנו יותר מהמוגבלות שלנו״, סיפורה של ילדה יוצאת דופן שהפכה לבלרינה כנגד כל הסיכויים

לפעמים נופלת רוחנו בקלות ואנחנו חשים חסרי כוחות כשאנחנו מתמודדים עם קשיים. זהו הזמן המושלם להביט לתוך עצמנו ולמצוא את האומץ והנחישות. למרבה המזל, ישנם אנשים מיוחדים שם בחוץ שמזכירים לנו כי אנחנו יכולים לעשות הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. גיבורים אלה דוחקים את הגבולות, ומוכיחים שהכל אפשרי.

צוות האתר שלנו מביא לכם את סיפורה של ויטוריה בואנו, בלרינה צעירה שלא ויתרה על החלום שלה חרף הקשיים שעבור רוב האנשים היו נראים ככאלה שאי אפשר להתגבר עליהם.


ויטוריה נולדה כשהיא סובלת ממום גנטי נדיר

© vihb_bailarina / Instagram

ויטוריה, כעת בת 18 נולדה בעיירה הקטנה סנטה ריטה דו ספוקאי, בברזיל. ההפרעה הגנטית הנדירה שלה הותירה אותה ללא זרועות, אך זה לא מנע בעד הילדה בעלת הנפש החזקה הזו להגשים את חלומה ולהפוך לבלרינה מקסימה ומוכשרת.


היא הראתה עניין במחול מגיל צעיר מאוד

© vihb_bailarina / Instagram

המצב שלה גרם להתבגרותה בעיירה קטנה להיראות מאתגרת לפרקים: ״אנשים היו עומדים בתור מחוץ לבית כדי לראות אותה״, אומרת אימא שלה, וונדה, כשהיא נזכרת בימים הקשים. בהתחשב בנסיבות, חלומה של ויקטוריה להפוך לרקדנית נראה בלתי מציאותי בתחילה, אך למרבה המזל, הילדה הקטנה לא ויתרה בקלות.

אימה של ויקטוריה חששה שמא לא תשתלב

© vihb_bailarina / Instagram

היא החלה לקחת שיעורים בגיל 5, בהמלצת הפיזיותרפיסט שלה. אך כשאימה לקחה אותה לראשונה לשיעור בלט, היא חששה שמא בתה לא תתקבל ע״ חבריה. אנשים בעיירה בה גרה הפכו אף מסוקרנים יותר כשהיא נרשמה לבית הספר למחול.

אך הכישרון שלה אותי אנשים המומים

© vihb_bailarina / Instagram

במקום שתיפול רוחה, זה מה שהפך אותה בסופו של דבר למפורסמת. הצפייה בה עושה מהלכי מחול מורכבים הותירה את כולם המומים. ויטוריה החלה לפרסם תמונות וסרטונים שלה באינסטגרם והם שימשו מקור השראה לאנשים ברחבי העולם.


״זרועות הן רק פרטים עבורי״

© vihb_bailarina / Instagram

כשרואים את ויטוריה על הבמה, כשהיא כל כולה שקועה בריקוד ומסונכרנת בצורה מושלמת על חבריה ללהקה, קל לשכוח את המוגבלות שלה: ״עבורי, זרועות, הן רק פרטים. אני עוקבת עם העיניים שלי, כאילו הן שם״, היא מסבירה.

היא לקחה גם שיעורי סטפס וג׳אז

© vihb_bailarina / Instagram

בואנו היא לא רק סטודנטית לבלט קלאסי באקדמיה בעיירת מגוריה, כעת היא גם החלה לקחת שיעורי ג׳אז וסטפס. היא אפילו זכתה בתחרויות בבית הספר למחול ובמקום ה-2 בתחרות כישרונות.

הסיפור שלה משך שמות גדולים מעולם הבלט

© vihb_bailarina / Instagram

לויטוריה יש אפילו מורה מפורסם למחול, טיאגו סוארז, הרקדן הראשי בלהקות מחול רבות. הוא יצר איתה קשר באינסטגרם וביקש ממנה להגיע לשיעורי מחול פרטיים. בוארז מלמד כוריאוגרפיה שיצר במיוחד עבור ויטוריה. היא מודה שהמפגש איתו היה מעין ׳התממשות החלומות שלה׳.

״אנחנו יותר מהמוגבלות שלנו, אנחנו חייבים לרדוף אחרי החלומות שלנו״

© vihb_bailarina / Instagram© vihb_bailarina / Instagram

הסיפור של ויקטוריה נותן תקווה לאנשים בתנאים דומים והמילים שלה מעודדות באותה צורה: ״אנחנו יותר מהמוגבלות שלנו, אנחנו חייבים לרדוף אחרי החלומות שלנו״, היא אומרת. בכל מקרה, חרף היותה מסוגלת להופיע ממש כמו כל רקדן אחר, להקות המחול המקצועיות איתם ויקטוריה הייתה שמחה לעבוד עדיין לא שוכרות בלרינות עם מוגבלות. אבל היא מאמינה שעולם הבלט צריך להיות יותר פתוח.

מחול גורם לה להרגיש מחוברת יותר לגוף שלה

© vihb_bailarina / Instagram© vihb_bailarina / Instagram

כשנשאלה מה משמעות המחול עבורה, אומרת הבלרינה הצעירה: ״אני מרגישה חיבור חזק עם הגוף שלי כשאני רוקדת. בין אם זה בלט, ג׳אז, או סטפס, אני נמצאת לגמרי בתוך הרגע, כאילו שום דבר אחר לא חשוב״

היא מצליחה לעשות את המטלות היומיות שלה באמצעות כפות רגליה בלבד

© vihb_bailarina / Instagram© vihb_bailarina / Instagram

פרט לכך שהיא מאפשרת לעצמה להתבטא מבחינה אמנותית, המחול הוא גם דרך נפלאה עבור ויטוריה להפוך לעצמאית, לפתח גמישות, ולהתחזק. היא מסוגלת לעשות את מטלות היומיום, החל מצחצוח שיניה, קשירת השרוכים, האיפור, קניות, בעזרת כפות רגליה בלבד.

״תמיד עשיתי הכל באמצעות כפות רגליי מאז שהייתי קטנה. רק כשגדלתי הבנתי שאין לי זרועות״, מסבירה ויטוריה.

היא כה ברת מזל על שיש סביבה אנשים התומכים בה

© vihb_bailarina / Instagram

בנוסף לאהבתה לחיים ורוחה החזקה, ויטוריה היא ברת מזל על כך שהיא מוקפת במשפחה אוהבת, חברים, ומורים. היא נותנת קרדיט לכל האנשים סביבה שלא מאפשרים לה לוותר: ״מה שגרם לי לא לוותר זה האנשים שתמיד סביבי ותמכו בי כשהחלטתי שאני רוצה לרקוד״, היא אומרת. היא מקווה ללמוד בקולג׳, להמשיך לרקוד, ולתת השראה לאנשים מרחבי העולם.


© vihb_bailarina / Instagram

האם אתם מסכימים שכוח רצון ונחישות יכולים להזיז הרים? מיהו האדם הנערץ עליכם ביותר בחיים?