״האישה המבוגרת ביותר בעולם״ מתה בגיל 128 לאחר שחיה לאורך 3 מאות

היא נהגה לומר, ״מה הטעם לחיות? אני סתם יושבת פה ולא עושה שום דבר״. וכמה חודשים מאוחר יותר, יוהנה מזיבוקו מדרום אפריקה נפטרה בגיל המפתיע של 128 שנים, מה שהפך אותה ל״אישה המבוגרת ביותר בעולם״, כך נראה. הנה מבט במסעה המרתק שנפרש על פני 3 מאות.

היא חיה חים שקטים

© News24 / YouTube


לדבריהם של אנשים במעגל הקרוב אליה, מזיבוקו אחזה בתעודת זהות שאישרה את יום הולדתה ב-11 במאי, 1894. היא גדלה בחוות תירס ומעולם לא למדה בבית הספר. היא לא יכלה לקרוא או לכתוב.


© Newzroom Afrika / YouTube


מזיבוקו הייתה המבוגרת בין 12 ילדים, ו-3 מאחיה הצעירים עוד היו בחיים.

״חיינו חיים כה טובים בחווה״, היא מספרת על ילדותה בראיון. ״גדלתי להיות בריאה, אכלתי תרד בר וחלב טרי. כעת אני אוכלת מזון מודרני. אני רגילה לזה אבל מתגעגעת למזון עליו גדלתי״.

כמה מילדיה עוד בחיים

© News24 / YouTube

למרות שאיננה זוכרת את התאריך המדויק, מזיבוקו נישאר לאלמן מבוגר ממנה אשר בבעלותו היו פרות, והיא הייתה מכינה חמאה. היא ניהלה חיים מאושרים לצידו, ואמרה, ״הוא וידא שלא יחסר לי דבר״.

לזוג היו 7 ילדים, 2 מהם עוד בחיים. יש לה יותר מ-50 נכדים ונינים.

היא תהתה אודות משמעות הקיום שלה

© Newzroom Afrika / YouTube


כמה שבועות לפני מותה, יוהנה נלקחה לבית החולים כדי לקבל טיפול לאחר שעברה שבץ. היא שוחררה לאחר שבועיים ונפטרה לאחר 3 ימים בביתה.

ובשנה שעברה, ביום הולדתה ה-128ֿ, היא אמרה למראיין, ״אני המומה מזה שאני עדיין פה אחרי כל כך הרבה שנים. למה אני עוד פה? אנשים סביבי כבר מתו״.

מיותר לציין, שליוהנה מזיבוקו היו חיים מרשימים ושהיא הייתה נוכחת באירועים היסטוריים רבים. הזיכרון שלה יחיה למשך דורות רבים לאחר לכתה.