״לא הייתי מחליפה את הילדות שלי בעלות הכרומוזום הנוסף בעד שום הון שבעולם״, אם גאה משוויצה בתאומות המיוחדות שלה בעלות תסמונת דאון

לידה היא ככל הנראה האירוע הכי משמעותי בחייו של כל הורה. עבור כל אימא טרייה, ילדיה הם המיוחדים ביותר, אבל עבור הגיבורה שלנו היום, מדובר בילדים מיוחדים אף יותר. לפני שילדה את התאומות שלה, סוואנה קומבס לא הבינה אפילו כמה מיוחדותה ילדות שלה יהיו. וכעת אנחנו רוצים לעורר השראה באנשים מסביב לעולם שיאהבו ויכבדו כל סממן ייחודי שיש לאנשים.

הגעת התאומות הייתה אתגר עבור האם מהתחלה

© Savannah Combs / Facebook© Savannah Combs / Facebook


© Savannah Combs / Facebook


התאומות מק׳קנלי וקנדי אקרמן נולדו שתיהן עם תסמונת דאון. אימן, סוואנה קומבס, קיבלה אותן בברכה לעולם ב-12 במאי, 2021, חודשיים טרם תאריך ההגעה המשוער. התינוקות נחשבות ייחודיות מאוד, אפילו ע״י הרופאים.

מומחים בתחום הרפואה אומרים, ״עבור כל 1000 הריונות של תאומים, כ-2 מההריונות יכללו לפחות תינוק אחד עם תסמונת דאון. בכל מקרה, הסיכויים לפני ההיריון שהיריון של תאומים יכלול 2 תאומים הלוקים בתסמונת דאון הם אחד לכ-5 מיליון״


© Savannah Combs / Facebook

אימא שלהן ידעה שלפחות אחת מהתינוקות נמצאת בסיכון ללקות בתסמונת דאון, והיא הוזהרה על כך במהלך ההריון שלה. אבל סוואנה לא בדקה זאת.

היא אומרת, ״כל פגישה בה הן עדיין היו בחיים הייתה בגדר נס עבורי״. אביהן, ג׳סטין אקרמן, היה נרגש מאוד כששמש על האבחנה של התאומות. אך האם הטרייה בת ה-23 הייתה ׳פשוט שמחה על עצם היותן׳.

היום, המשפחה המאושרת המונה 4 נפשות, משגשגת

© Savannah Combs / Facebook© Savannah Combs / Facebook


© The Wolfson Children's Challenge / Facebook

כעת, בעוד ההורים מקבלים את מצבן של הילדות, המשפחה בהחלט משגשגת. סוואנה אומרת ששתי התינוקות ׳מגשימות את כל היעדים׳.

שתי הילדות מקבלות טיפולים פיזיים ואחרים פעמיים בשבוע ומציגות התקדמות ממשית בהתפתחות שלהן.


© Savannah Combs / Facebook

יש אנשים אשר מקבלים את הרושם כי ילדים עם תסמונת דאון הם תמיד מאושרים, אבל עצת האם לתאומות היא לא לסמוך על זה. בעוד שקנדי היא באמת ׳קרן שמש׳, מק׳קנלי לא דומה לאחותה. ״היא דיווה אמיתית״, אומרת האם.

סוואנה אוהבת את בנותיה המיוחדות יותר מכל דבר אחר. בפוסט שכתבה בפייסבוק היא אומרת, ״לא הייתי מחליפה את הילדות העגלגלות הללו בעלות הכרומוזום הנוסף בעד שום דבר. אימא אוהבת אתכן מאוד״

לסוואנה יש מסר עוצמתי עבור כולם

© Savannah Combs / Facebook


© Savannah Combs / Facebook

בעוד שמצבן של הילדות נחשב נדיר, הן אינן שונות מאחרים, ועבור אימן הן המוטיבציה החזקה ביותר להמשיך הלאה.

סוואנה אומרת, ״יש להן רגשות. יש להן לב פועם. הן יודעות לדבר. הן יודעות לעשות את הדברים שאתם יודעים לעשות. הן יגיעו לאן שהן צריכות. כמו שאני אומרת, הן עשויות להיות צעד אחד מאחור אך הן יעשו זאת. גיליתי שהילדות הללו הן נמרצות ומאושרות״.

האם המאושרת רוצה להזכיר לאנשים שיש לנהוג בילדים עם תסמונת דאון ממש כמו שאר הילדים שאינם סובלים ממצב זה. ״הם ממש כמונו. אני לא הולכת להתייחס אליהן בצרוה שונה בגלל שיש להן תסמונת דאון״, אומרת סוואנה.

כיצד אתם מרגישים לגבי הסיפור הזה? מה אתם מאחלים להורים עם תינוקות מיוחדים ויפים אלו?