10 אגמים מדהימים שיכולים למעשה להרוג אתכם

אגמים משרים בדרך כלל תחושת רוגע ושלווה בזכות המים הצלולים שלהם והבריזה הנעימה. אבל האם כל האגמים בטוחים?

צוות האתר שלנו הכין רשימה ובה 10 אגמים יפים אך מסוכנים שלא היינו מעזים לשחות בהם. ואתם?


מפלצת בנהר: ברונסו (רוסיה)


© Wikimedia Commons

מקומיים רואים לעתים קרובות לטאה עתיקה באגם שלהם. מדעים ניסו לעזור להם למצוא את אותו ״דרקון ברונסו״ האיום אך לשוואט. אז מה באמת קורה שם? תהליך ההירקבות בתחתית האגם גורם לבועות של דו תחמוצת הפחמן. הבועות האלה יכולים בקלות להפוך סירה קטנה. והפחד…ובכן, קל לחשוב שמדובר במפלצת תוקפנית.


אגם היליאר (אוסטרליה)


© Wikimedia Commons

לא מאמינים למראה עיניכם? צבע ורוד, יערות אקליפטוס ואין מפלצות מפחידות. זה קטלני, אין ספק!

מדענים מסבירים כי הצבע הוורוד במים מגיע ממיקרו-אורגניזמים שונים החיים בתוכו.

האגם החומצי קוואה איז׳ה (אינדונזיה)


© Wikipedia

הכירו את האגם החומצי ביותר בעולם. מים בצבע טורקיז רך, בטמפרטורה של 200 מעלות צלזיוס בתחתית, וגז מתאן קטלני שמאיר בבוהק כחול בלילה. אך חרף כל זה, מקומיים מצליחים לכרות גופרית לאורך חופיה מבלי ציוד מגן.

אגם פתאומי: גאפסה (תוניס)


© Pixabay


הדבר המוזר ביותר באגם הזה היא העובדה שהוא הופיע באופן פתאומי באמצע מדבר יבש. מדענים מאמינים כי גוף מים זה הופיע כתוצאה מפעילות ססמית, אך עדיין לא ברור כיצד הופיע בפתאומיות שכזו. הרחצה על אחריותכם בלבד מאחר ובאגם יש אצה קטלנית והמים עשויים להיות רדיואקטיביים כתוצאה ממכרות פוספט סמוכים.

האגם הרותח (דומיניקה)


© Wikipedia

האגם הזה רותח, פשוטו כמשמעו! טמפרטורת המים היא 92 מעלות. אסור בתכלית האיסור לרחוץ בו אלא אם אתם רוצים להיצלות בעודכם חיים. מדעית ניתן להסביר את התופעה בקלות: האגם נמצא במכתש של הר געש והוא מחומם באופן סדיר.

אגם נאיוס הקטלני (קמרון)


© Wikipedia

האגם הזה הרג 1746 אנשים. ב-21 באוגוסט, 1985, ענן גז קטלני הופיע באיזור נאיוס, והרג את כל מה שהיה בו חיים. כפי שחשפו המדענים, זה קרה בגלל הר הגעש בתחתית הנהר: דו תחמוצת הפחמן חדרה למים, עלתה על פני השטח והתפזרה בכל מקום כענן.

הפתעה בתחתית: אגם מישיגן (ארצות הברית)


© Wikimedia Commons

האגם נראה מקסים במבט ראשון. צבע המים נעים ואין מפלצות או זוועות אחרות. אבל המלכודת תמונה מתחת. ישנם זרמים חזקים וספונטניים שנושאים אנשים הרחק מהחוף. בסתיו, גלים גדולים מופיעים על פני השטח, כמו באוקיינוס.

רופקונד או אגם השלדים (הימלאיה)


© Wikimedia Commons

השיירים של 200 האנשים אשר מתו מוות מסתורי נשארו בתחתית האגם במשך 11 עמאות עד שהצבא הבריטי מצא אותם ב-1942. מה קרה ל-200 אנשים באותו הזמן? התשובה פשוטה: ברד קטלני בגודל של כדורי קריקט (בקוטר של 7 ס״מ). אסור לשחות באגם הזה כיוון שאיש לא יודע אילו סודות קטלניים נוספים הוא אוצר בתוכו.

אגם נפיץ: קיוו (בין קונגו ורואנדה)


© Wikimedia Commons

קיוו הוא אחד האגמים המסוכנים על פני הכדור שלנו. כל סוג של פעילות וולקנית או אפילו רעידת האדמה הקלה ביותר יכולה לגרום לאגם להתפוצץ, ולהרוג את 2 המיליונים שחיים בסמוך. זה בגלל שכבות גדולות של דו תחמוצת הפחמן וכמויות גדולות של גז מתאן במים.