10 דברים יומיומיים שאנחנו עושים ככל הנראה בצורה שגויה, וכיצד לעשות אותם כהלכה

לכולנו יש את ההרגלים שלנו ואת שגרת היום שפיתחנו עם הזמן. אך, למעשה, ישנם כמה טקסים יומיים שאנחנו אולי לא יודעים שאנחנו מבצעים בצורה שגויה. למרבה המזל, אף פעם לא מאוחר ללמוד דברים חדשים ולשנות את דרכיכם.

זו הסיבה מדוע צוות האתר שלנו חיבר רשימה של הפעילויות הנפוצות ביותר שאתם ככל הנראה עושים בצורה שגויה, וכיצד לעשות אותן כהלכה. אנחנו מקווים שזה יעזור לכם להפוך לגרסה בריאה יותר של עצמכם.


שותים קפה

לקפה יש יתרונות בריאותיים חיוביים רבים, החל מסיוע למערכת החיסונית שלכם והאצת היכולת המוחית שלכם ועד לשיפור העיכול שלכם. אך הדרך הבריאה ביותר לשתות קפה עשויה לא להיות מה שאתם חושבים. פולי קפה טחונים בצורה טבעית הם יותר יעילים מקפה נמס, אשר מכיל יותר כימיקלים ופחות נוטריינטים. נסו להוסיף קצת חלב או שמנת לקפה שלכם, מאחר ומוצרי חלב מכילים נוטריינטים, כמו סידן, אשר תומך בבריאות העצם.


קפה בקלייה כהה מכיל פחות קפאין מאשר קפה בקלייה בהירה, למרות שלגרסאות הכהות יש טעם חזק יותר. בתהליך הקלייה, חלק מהקפאין נעלם, לכן טעם חזק יותר פירושו פחות קפאין.

מצחצחים שיניים

זה עשוי ללכת כנגד כל מה שלמדתם, אך עליכם לצחצח שיניים פעמיים ביום במשך 2 דקות בכל פעם. לא טוב לצחצח מיד לאחר האוכל – עליכם תמיד לחכות שעה לאחר הארוחה. זה חשוב מאוד אם אכלתם מזון חומצי, מאחר וצחצוח מיד לאחר מכן יכול לגרום לחומצה להסיר את שכבת המגן של השן.

מחממים אוכל במיקרוגל

כשאתם מחממים מחדש אוכל, אל תערמו את הכל במרכז הצלחת. במקום, פזרו את המזון סביב קצות הצלחת ועשו חור באמצע – זה יעזור לגלי המיקרו להגיע למזון כולו ולחממו בצורה שווה.

מקלחת


לעתים קרובות אנחנו אוהבים לעשות מקלחת חמה וארוכה כדי להירגע, אך מקלחות תכופות מדי עשויות לסכן את הבריאות שלנו. זה עשוי לשטוף את הבקטריות הטובות כמו גם את הרעות, ומחקרים מציעים שזה יכול לגרום לבעיות עור, כמו אקזמה.

למעשה, למקלחות קרות יש השפעה חיובית על המערכת החיסונית שלנו, מערכת הלימפה, מערכת העיכול וזרימת הדם, והן ידועות בשל יכולתן לסייע בהורדה במשקל.

הברשת השיער שלכם

© Opat Suvi/Shutterstock.com© Orawan Pattarawimonchai/Shutterstock.com

אתם אולי רגילים להבריש מלמטה מאחר ויש שם יותר קשרים, אך ההפך הוא הנכון. עליכם להתחיל להבריש את השיער מהקרקפת, מאחר וזה מחלק את השמנים הטבעיים לאורך הבשיער שלכם ומונע ממנו להיראות שומני.

מתחממים בחורף
© Valery Sidelnykov/Shutterstock.com

לעתים קרובות אנחנו מתמקדים בשמירה על חום הגוף שלנו כשקר לנו, מאחר ואנשים חושבים ש-40%-45% מהחום אובד דרך הראש. אך האמת היא שרק 7%. לכן התמקדו בלשמור על כל הגוף חם במקום!

טיפוח העור

אנשים רבים מפתחים שגרת טיפוח עור משלהם, מאחר וזה אישי מאוד. אך ישנם 3 שלבים עיקריים שכולנו צריכים לעשות מדי בוקר. ראשית, יש להשתמש בחומר ניקוי כדי להסיר לכלוך שהצטבר במשך הלילה. לאחר מכן יש להשתמש בקרם לחות כדי להעניק לחות לעור. ובסוף, קרם הגנה, בו עלינו להשתמש מדי יום, לא משנה מה מזג האוויר, כדי להגן על העור שלכם מפני נזקי השמש.

מתעוררים

© Depositphotos.com© Dean Drobot/Shutterstock.com

אבים מאיתנו קובעים כמה שעונים מעוררים כדי להתעורר, אך לחיצה על ה׳נודניק׳ יכולה להיות בעלת השלכות שליליות. בריא יותר להתעורר עם השעון המעורר הראשון, מאחר ולחיצה על הנודניק רק מכניסה ומוציאה אותנו ממצב שינה, מה שגורם לנו להרגיש עייפים יותר כשאנחנו מתעוררים לבסוף.

שימוש בדיאודורנט

זה עשוי להפתיע, אך עליכם לשים דיאודורנט בערב לפני השינה ולא בבוקר! בלילה, אנחנו מזיעים פחות, לכן זהו זמן מושלם עבור בלוטות הזיעה שלכם לספוג את החומר הפעיל, ולחסום את הזיעה בצורה יעילה יותר. בנוסף, זכרו למרוח את זה על עור יבש לקבלת תוצאות טובות יותר.

אחסון נייר הטואלט שלכם

נייר טואלט יכול להיות בלאכן של ממש, מאחר והוא יכול להתפזר לכל עבר בקלות. אך ישנה דרך לעצור את זה – קפלו את הקצה של הגליל ולחצו אותו כנגד הברז. הלחות תיצור איטום כך שהנייר יישאר במקומו עד שתזדקקו לו.

האם אחד הדברים האלה הפתיעו אתכם? האם יש דברים אחרים שהייתם רוצים להוסיף לרשימה הזו? שתפו אותנו בידע שלכם בתיבת התגובות בהמשך!