10 דברים מרתקים אודות גוף האדם שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו

בעוד שהתגליות המדעיות של ימינו שופכות אור על דברים כה רבים, ישנם סרטי פנטזיה שנראים מציאותיים יותר ממה שאנחנו עשויים למצוא בירחוני מדע. אפילו אם אנחנו מדברים רק על דברים שקשורים בגוף האנושי – הם יכולים לשמש השראה לגיבורי על חדשים. לטעום עם האף שלנו? עין סופר מהירה? כל אלו עשויים להיחשב ככוחות על.

צוות האתר שלנו לא יכול היה להתעלם מהתגליות עוצרות הנשימה הללו, לכן חיברנו עבורכם רשימה.


אפקט פינוקיו הוא אמיתי

© shutterstock.com

הדמות המוכרת מבוססת כנראה על ראיות אמיתיות. מחקר מאשר שכשאנחנו משקרים, זה משתקף על הפנים שלנו. טמפרטורת האף והאזור סביב העיניים שלנו עולים, ולמעשה הם מתחממים.


הצחוק שלנו הורג את הכאב שלנו

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

בעוד שידוע לכל כי צחוק טוב לבריאות שלנו, רק לאחרונה הנושא הזה נבדק. ומחקר הראה שצחוק משחרר כימיקלים בוח שגורמים לנו להרגיש טוב ויכולים גם להקל על כאב.

שעוות אוזניים מתפקדת כחומר ניקוי

© Depositphotos.com

רבים מאיתנו למדו שיש לנקות את שעוות האוזניים מסיבות היגייניות. בכל מקרה, המדע מוכיח שההפך הוא הנכון. שעוות האוזניים בעצמה מנקה את תעלת האוזן שלנו ומגנה עליה מפני זיהומים. הסרתה גורמת יותר נזק מתועלת, לכן מוטב לנקות רק את שטח הפנים של האוזן.

השיער שלנו יודע מתי אנחנו ישנים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

זקיקי השיער שלנו אומרים למעשה רבות אודות הרגלי השינה שלנו. הם משמשים כמוניטור סוג של) ומכילים את השעון הביולוגי שלנו בן 24 השעות שמכתיב את הרגלי השינה שלנו, כך לפי מדענים. בעזרת שימוש בתאים מזקיקי השיער שלנו, יום אחד ניתן יהיה לטפל באנשים שסובלים מהפרעות שינה.


הגוף שלנו דורש תנומה לאחר ארוחת הצהריים

© shutterstock.com

אין לזה קשר למזון עצמו שאנחנו אוכלים בארוחת הצהריים. הסיבה לכך חבויה בשעון הביולוגי שלנו. השעון הביולוגי שולח אותות מסוימים 7-9 שעות לאחר שקמנו והאותות הללו גורמות לנו להיות ישנוניים.

מצמוץ עובד כ׳מנוע׳ עבורנו

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אנחנו מבלים 44 דקות משעות הערות שלנו (ביום) עם עיניים עצומות בשל מצמוץ, ויש לזה תפקיד חשוב מאוד עבורנו. לא רק שזה שומר על הלחות בעיניים שלנו ומגן מפני עצמים זרים אלא גם עוזר לנו לנוח. המוח שלנו משתמש ברגעים הקטנים הללו של עצימת עיניים לטובת כיבוי.

הקיבה שלנו מגנה על המערכת החיסונית שלנו

© Depositphotos.com© pixabay.com

המערכת החיסונית שלנו חשובה מאוד לבריאותנו ועוזרת לנו להילחם באיומים חיצוניים. בכל מקרה, היא זקוקה למעט עזרה. וכאן נכנסת לפעולה הקיבה שלנו – חומצות הקיבה עוצרות את רוב החיידקים שנכנסים לגוף שלנו במזון אותו אנחנו אוכלים.

בעיניים שלנו יש את השריר המהיר ביותר בגוף

© shutterstock.com© shutterstock.com

השריר המהיר ביותר בגוף שלנו הוא שריר העין החוגי (orbicularis oculi) בעיניים שלנו. הוא כה מהיר עד שהוא נכנס לספר השיאים של גינס. יש לנו 2 כאלה, אחד בכל עין, והם שולטים בפעולת סגירת העפעפיים. אם חפץ זר נכנס לעין שלנו, הוא סוגר את העין תוך 100 אלפיות השנייה (0.1 שניות).

יש לנו ׳בולמי זעזועים׳ בכל הגוף
מדענים גילו שהמבנה המולקולרי בגוף שלנו מתפקד כ׳בולם זעזועים׳ עבורנו. חוקרים אומרים שהממצא הזה שופך אור על שאלת האופן בו הגוף שלנו ׳מאכסן׳ את כל הרקמות החיות מבלי לקרוע לגזרים את כל החלקים הנעים שבו באמצעות האינטראקציה שבהם.

האף שלנו אחראי גם על תפיסת הטעם שלנו

© Depositphotos.com

חוש הריח שלנו, הוא למעשה, אחראי על 80% ממה שאנחנו טועמים. בלעדיו, היינו טועמים רק מתוק, מלוח, חמוץ ומר. כל שאר הטעמים מגיעים למעשה מהריח. זו הסיבה מדוע, כשאנחנו מקוררים והאף שלנו סתום רוב המזונות נטולי טעם.

על אילו תכונות גופניות יוצאות דופן ואחרות אתם שמעתם?