10+ דברים קטנים שאתם יכולים לעשות מדי יום וישנו את חייכם

בתחילה, השימוש במושג ״טריקים לחיים״ (life hacks) תיאר דברים בהם משתמשים רק אנשי הייטק כדי להקל על עבודתם ולייעל אותה. היום, המושג התרחב וכולל טריקים מעולים ושיטות שיכולות לשפר את היעילות והפרודוקטיביות בכל אורחות החיים. הם פשוט הפכו לטיפים חכמים, טכניקות וקיצורי דרך שהופכות את מטלות היומיום לפשוטות יותר ומאפשרות לנו לאלתר פתרונות לבעיות הנפוצות ביותר שלנו ובמעט מאמץ.

צוות האתר שלנו מצא כמה טיפים שישביעו את רצונם של אלו בעלי הסקרנות הבריאה, ישפרו את הפלואו בעבודה ויעזרו לכם להתמודד עם דברים בהנאה ובסטייל.


קשרו פיסת בד בצבע בהיר לכבודה שלכם

© fizkes / Shutterstock.com© Chinnapong / Depositphotos.com

לפעמים אנחנו מבלים זמן רב בחיפוש אחר הכבודה שלנו במסוע. תיקים רבים נראים אותו הדבר. בד בצבע בהיר על הכבודה שלכם עשוי לחסוך לכם זמן רב בבדיקה האם מדובר בתיק שלכם או לא.


ניקיון המקלדת

© Mark800 / Depositphotos.com© 2fotostock@gmail.com / Depositphotos.com

ניקוי האבק מהמקלדת שלכם הוא די פשוט. כל שעליכם לעשות הוא ״להקריב״ מברשת ישנה מתיק הקוסמטיקה שלכם למטרה זו. גברים יכולים פשוט להשתמש במברשת שיניים. וודאו שמדובר בסיבים רכים ואל תהיו נלהבים מדי מהניקיון (אל תלחצו חזק מדי).

הסרת ניחוחות בלתי נעימים מהנעליים

© AndreyPopov / Depositphotos.com

פשוט הניחו תיונים בנעליים שלכם והשאירו אותם למשך הלילה. הפתרון הזה הוא הרבה יותר זול מכל הדיאודורנטים היקרים לנעליים. חוץ מזה, הם נוטים להתנדף במהירות. התה הזול ביותר יעשה את העבודה.

כיצד למנוע מהמים בסיר לגלוש

© imagedb_seller / Depositphotos.com© celsopupo / Depositphotos.com

כדי למנוע מהמים לגלוש מהסיר בזמן הבישול, פשוט הניחו כף עץ על חלקו העליון של הסיר. כדי למנוע ממזון לגלוש אל מתחת למכסה סיר או המחבת, השתמשו בקיסם עץ.


כיצד למסמר

© gioiak2 / Depositphotos.com

הפעילות הדרמטית הזו היא שיאנית הפציעות. אבל ישנו פתרון. נסו להחזיק את המסמר בתוך אטב כסיסה כדי לוודא שהאצבעות שלכם רחוקות מ׳נקודת הפגיעה׳. למדו את הילדים שלכם לעשות את אותו הדבר.

אכילת פופקורן שומרת על צריכת קלוריות נמוכה

© Bayu Prahara / Shutterstock.com© Leonardi / Depositphotos.com© Lcosmo / Depositphotos.com© mayakova / Depositphotos.com

בטח המחשבה הראשונה שלכם פה היא, ״חכו רגע. ג׳אנק?״ כן! וזה הזמן לשקול את מקומו בדיאטה בריאה ומאוזנת. לפי ה-USDA, כוס אחת של פופקורן נקי מכילה 32 קלוריות. זהו דגן מלא, הוא דל בשומן ובסוכר (רק 0.7 גרם לכוס), והוא נטול גלוטן.

אנחנו רק צריכים להיות מודאגים מאכילת הפופקורן שנמכר באולמות הקולנוע. הם מוסיפים המון חמאה ומלח, וזה מעלה משמעותית את כמות הקלוריות. ם גם נוטים להשתמש בשמן קוקוס, סויה או קנולה בטיגון. אז במקום הכינו לעצמכם פופקורן במיקרו או בבישול באוויר.

כיצד לתקן כיסא משרדי שבור

© Levent Konuk / Shutterstock.com

לעתים קרובות, הגלגלים הקטנים האלה נשברים ואין חנות שמוכרת חלקי חילוף או מקום לתקן את זה. במקום לקנות כיסא חדש, קחו סרט דביק ובקבוק מים וכרכו את הבקבוק סביב הגלגל החסר. וודאו שאתם משתמשים בבקבוק סגור של מים מוגזים, כך שזה יישאר יציב ולא יקרוס תחת המשקל.

כיצד לשמור על יד בטוחה מפני שמן רותח

© Levent Konuk / Shutterstock.com

גם כפפה לתנור תספיק במקרה הזה. אבל אם אין לכם אחת כזו או שאתם בקמפינג, נסו לאלתר עם בקבוק פלסטיק כפי שמוצג בתמונה.

כיצד להוציא לחם לוהט מהמצנם

© kapustin_igor / Depositphotos.com

פשוט השתמשו ב-2 מקלות ארטיק כדי לעשות זאת. חברו אותם יחד בעזרת גומייה. שטפו את זה ושמו את זה איפשהו כדי שתוכלו להשתמש ולהרים או למשוך גם מזונות חמים אחרים.

כיצד למנוע מהקולב להחליק מקצה המסילה

© Michael Mol / Flickr.com© CC BY 2.0

שאקל (טבעת חיבור) הוא דרך נוספת לפתור את הבעיה הזו, אבל לא לכולנו יש כאלה. לכן השתמשו בנייר דבק או באטב במקום.

דרך נוספת לאכול את הצ׳יפס שלכם

© swee meng ng / Flickr.com© CC BY 2.0

זה תמיד מעולה כשיש לכם בהישג יד מקלות אכילה. אתם יכולים לשחק אותה עם אכילת צ׳יפס בסטייל, לדוגמה. חוץ מזה, אם אתם במשרד, תוכלו לשמור על ידיים נקיות מאכילת יתר של החטיף שלכם.

כיצד לחלץ פריטים קטנים ממקומות קשים להגעה

© bxTT / Shutterstock.com

לפעמים תכשיטים או שאר חפצים יקרי ערך, אך קטנים, נופלים איפשהו מאחורי הכיסא או השולחן. במקרה כזה, פשוט שימו גרב על שואב האבק שלכם וחלצו את הפריט שלכם בקלות.

אליו טיפים אחרים פיתחתם במהלך חייכם? בבקשה, שתפו את זה איתנו בתיבת התגובות בהמשך, ואולי יום אחד תוכלו להיכנס לאחת הכתבות שלנו!