10 דברים שאתם חייבים לעשות אם אתם רוצים לשמור על מערכת היחסים שלך יציבה! #9 הוא הקשה מכולם, אבל גם החשוב ביותר

חוסר הסכמה מוביל לעתים קרובות למריבות בין בני זוג. ככל הנראה, אין דרך להימנע מזה. בכל אופן, 10 הטיפים הבאים יעזרו לכם לפתור דברים ביעילות עם בני הזוג שלכם, אפילו שזוהי אשמתכם.

#1 ספרו עד 10
האמינו או לא, אבל השיטה הזו למעשה יעילה מאוד. כשאתם שומעים משהו שאתם לא אוהבים או משהו שאתם לא מסכימים איתו, קחו נשימה עמוקה וספרו עד 10. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא לריב עם בני הזוג שלכם בגלל דברים טריויאליים.


#2 חשבו על סימן מוסכם כדי לסיים את הריב
כשהריב שלכם מידרדר ועומד להפוך למשהו גדול יותר, חשוב לעצור ע"י אימוץ סימן מוסכם שיוביל לסוף הריב. זה יאפשר לשני הצדדים להבין שהם הגזימו ולמנוע בעיות גדולות יותר.

#3 אל תנסו לנצח באמצעות ויכוח
אתם לא באמת רוצים לנצח, נכון? אתם לא תמיד חייבים להיות הצודקים כשאתם לא מסכימים עם האהוב/ה שלכם. למרות שיש לכם תחושה חזקה לגבי משהו באותו הרגע, אבל בסוף, זה לא באמת משנה.


#4 יש דברים שפשוט לא שווה לריב בגללם
זה נורמלי לחלוטין להיות בעלי דעות שונות, במיוחד אם אתם רגילים לדרך חיים אחרת. בכל מקרה, ישנם דברים שפשוט לא שווה לריב בגללם, ואם אתם במערכת יחסים ארוכת טווח, הריבים האלו רק יוסיפו מתח נוסף וכעס. אז, בחרו את הריבים שלכם בחוכמה.

#5 חיבוקים, חיבוקים, חיבוקים
ברוב המקרים, כשאתם רבים עם בן/בת הזוג שלכם, הדבר האחרון שאתם חושבים עליו הוא מגע פיזי. בכל אופן, זה יעזור לכם לזכור כמה אתם למעשה אוהבים את אותו אדם. לכן, היו מוכנים לבקש חיבוק, אבל גם לתת אחד כזה. זוהי דרך נפלאה למנוע מהריב להידרדר.

#6 זה בסדר ללכת למיטה כועסים
למרות שכבר שמענו דעות חלוקות בנושא הזה, מומחים מדגישים שפתרון כל הבעיות ביום הריב הוא לא באמת בעל חשיבות. פירוש הדבר, הוא שעליכם להירגע ולקחת את הזמן לו אתם זקוקים. התעוררו בבוקר ונסו לפתור את הבעיות שלכם בדרך רגועה יותר ובמוח צלול יותר.

#7 חוש הומור הוא חשוב
בדיחות יכולות להקל את המתח ההולך ומצטבר. אל תהיו נוקשים או אירוניים מדי כלפי בני/בנות הזוג שלכם. מחווה תמימה או מילה משעשעת יכולות לעשות פלאים.

#8 דעו את העמדה שלכם
לריב דרושים שני צדדים. אז, נשמו עמוק וספרו עד 10. חשבו על הסיבות לריב הזה והיו מוכנים לקחת אחריות מלאה במידת הצורך.

#9 עשו את הבלתי אפשרי
עליכם להיות מסוגלים לעשות את ה"בלתי אפשרי" – נסו להבין מה מרגיש בן הזוג ומדוע הוא מרגיש כך. הימנעו מהסקת מסקנות. אם הוא שכח את הדייט המיוחד שלכם, זה לא אומר שלא אכפת לו מכם.

#10 עונג הוא הכל
לסובב אתכם ולבן/בת הזוג שלכם יש השפעה מיוחד על מערכת היחסים שלכם. לכן, סביבה שלילית יכולה בקלות לגרום לריב. יתרה מזאת, המתח מחריף אם אתם רעבים או נמצאים בחדר רועש. במקום זה, נסו לחשוב על משהו שמסב לשניכם עונג, כמו משקה מרענן או ארוחה. זה יגרום לכם להבין שזה לא הזמן למריבה, אלא לארוחת ערב! מגניב, לא?