10+ דברים שהגוף האנושי מסוגל לעשות וגורמים למדענים לגרד בראש

החל מעוברים שמרפאים את האם, ועד לקיבולת מוח ששוות ערך לסרט וידאו באורך 3 מיליון שעות. מדענים עדיין מתבלבלים נוכח עובדות אלה אבל הם יכולים לתת לנו אפילו יותר סיבות להעריך את הגוף שלנו על בסיס יומיומי.

צוות האתר שלנו ציפה שאולי הוא יכול למצוא הוכחות לכוחות העל שיש לאנשים, ואנחנו לא מאוכזבים כלל מהממצאים שלנו, בגלל שבאופן כלשהו, יש לנו כמה כוחות על שאפילו לא ידענו על קיומם קודם לכן.


המוח שלכם מייצר מספק חשמל חשמל להאיר נורה חשמלית קטנה

במוח שלנו יש כ-100 מיליון תאים, הקרויים נוירונים. כשאנחנו זזים, רואים, חושבים, חולמים או צוחקים, אותות חשמליים וכימיקלים מתחרים בין מיליארדים של נוירונים בכביש המהיר העצבי הזה. לכן, אפילו שנוירון אחד מייצר כמות מזערית של חשמל, כולם יחד יכולים ליצור מספיק חשמל כדי להאיר נורה חשמלית במתח נמוך.


חוש הריח שלכם יכול לקחת אתכם אחורה בזמן

כשאנחנו מריחים משהו שיש לו קשר למשהו משמעותי בעבר שלנו, הדבר הראשון שאנחנו חווים הם הרגשות שחווינו באותו הרגע, ואז הזיכרון מתלווה לכך לעתים קרובות. לפעמים אנחנו לא זוכרים מאורע או מצב, אבל הרגש נמצא שם.

ליכולת הזו יש למעשה הסבר אבולוציוני פשוט. ישנו חלק במוח שלנו שמוקדש לאיתור כימיקלים שיאותתו לנו אם משהו מתקרב, שזה מה שחוש הריח שלנו עושה. וזה היה חשוב מאוד להישרדות שלנו בעבר.

אנחנו יכולים להרים אדם במשקל 45 ק״ג אך לא אבן במשקל זה

כשאנחנו מרימים ״משקל חי״ זה קל יותר בגלל שהאדם יכול להתרגל לכוח הכבידה ולחלק את המשקל שלו ביותר כיוונים. אם האדם הזה בוחר, הוא יכול אפילו לכרוך את זרועותיו סביבכם, מה שיקל על העניין. בעודכם מרימים חפץ, כמו סלע, הסלע לא יכול לבחור לחלק את כוח הכבידה והמשקל שלו. כוח הכבידה הוא במצב ברירת המחדל שלו וזה מקשה על הרמתו.

מוחן של נשים מתכווץ למעשה במהלך ההריון וזה דווקא מאשש את תיאוריית ׳מוח ההריון׳


מחקר מאשר ש׳מוח הריון׳ איננו רק ביטוי שמשמש כדי להסביר את רכבת ההרים הרגשית שעוברת האם העתידית. המוח למעשה מתכווץ במהלך ההיריון, אבל זהו איננו דבר שלילי. בעודו קטן הוא הופך יעיל יותר והאישה מתכוננת להפיכתה לאם.

למעשה, אובדן התאים האפורים מתרחש בחלק שאחראי להבנתה את אמונותיהם, רגשותיהם וסימנים הבלתי מילוליים של אחרים. השינויים האלה יאיצו את היכולת שלה להתחבר לעולל ותהפוך אותה ערנית במיוחד לכל איום כדי שתוכל להגן על עצמה ועל התינוק שלה במהירות רבה יותר.

כדי לקבל כוחת על המעי שלנו צריך להפסיק לפעול

עייפות, כאב ופחד הם כל הדברים שמונעים מאיתנו להשתמש בכוח המדהים שלנו בחיי היומיום. שמענו סיפורים על אנשם שהרימו מכוניות כדי להציל את היקרים להם. כוח העל הזה מגיע למעשה מאדרנלין, אך כדי שיעבור במלוא העוצמה הוא צריך להפסיק את פעולתה של מערכת העיכול והמערכת החיסונית. ואז שילוב של רמות אנרגיה וחמצן מוגבר מחזק את השרירים שלנו מעבר לרמות הרגילות.

זה חבל, אבל הכוחות האלה לא יכולים לעמוד לרשותנו כל הזמן, מאחר ואם היו הגוף שלנו לא היה מצליח לעמוד בעוצמה וכל העבודה. זה יכול לגרום להרע את מצבכם מבחינה בריאותית, במיוחד במערכת החיסונית והלב, ולגרום למחלות אחרות.

אנחנו יכולים לראות באוזניים שלנו

ראינו כיצד עיוורים הולכים ומתמצאים בסביבה שלהם בעזרת מקל הליכה או קולות נקישה שיוצרים הד, ומאפשרים להם להתמצא. אבל מדענים למדו למעשה את מוחו של אדם עיוור בשם דניאל קיש. הוא תיאר את הראייה שלו כ׳משהו כמו לראות את העולם דרך הבזקי אור מעומעמים׳.

לכן, כשהמוח שלו נלמד, החלק ששולט בתוכן החזותי נדלק למעשה כשהוא הקשב להדים שעוזרים לו לנווט בעזרת נקישות. בכל מקרה, כשהוא האזין לצלילים אחרים, האזור הזה היה די שקט. זה הוביל את החוקרים למסקנה שדניאל באמת התנסה במשהו המזכיר חזיונות.

כאבי ראש יכולים לבשר לנו על בואו של מזג אוויר גרוע

עבור אנשים מסוימים, כאבי ראש אינם רק סימן לעייפות או עבודה מאומצת. לדוגמה, זה יכול לבשר על בואו של מזג האוור. למעשה, מחקר אישר שבחלק מכאבי הראש, הנעים בין קלים ועד חמורים, קשורים לשינויים במזג האוויר. זה בשל השינויים בטמפרטורות ובלחץ ברומטרי.

בעוד שעבור חלק זה יכול להיות העלייה הזריזה בטמפרטורה או בלחץ, וזה בדרך כלל במהלך סופה. במהלך סופה האוויר החם והקר מתערבב יחד ויוצר שינויים בלחץ האוויר (ברומטרי). למעשה, כך נוצרות סופות ברקים, גשם ורוח. סוג זה של לחץ אוויר מפעיל למעשה כוח על אזור נתון, ובמקרה של כאבי ראש, ה׳אזור׳ הזה הוא אתם.

המוח מסוגל לאחסן עד 2.5 פטה-בייט של זיכרון

במוח שלנו יש כמיליארד נוירונים. כל אחד מהם יוצר 1000 חיבורים לנוירונים אחרם, מה שיוצר בסך הכל טריליון חיבורים. זה נותן למוח נפח אחסון של 2.5 פטה בייט – מיליון ג׳יגה. אם נשווה את זה לאורכו של סרטון דיגיטלי מדובר ב-3 מיליון של תוכניות טלוויזיה, מה שדומה לסרטון שרץ ללא הרף במשך 300 שנים.

העובר יכול לרפא את האם

מחקרים רבים נעשו אשר כללו אישה הריונית ואת תינוקה שטרם נולד. התוצאות של המחקרים הללו שפכו עבור המדענים אור חדש לגבי כוחו של תינוק שטרם נולד. במהלך ההיריון, תאי העובר נעים החוצה מהשילייה ומתגוררים בחלקים שונים בגוף האישה. זה יכול להשפיע על בריאותה של האם.

למעשה, ידוע שהתאים הללו נשארים בגופה של האם יותר מעשור לאחר לידת התינוק. למעשה, זה יכול לעזור לאימא להירפא לאחר הנזק לאיברים שנגרם לה במהלך ההיריון.

בני אדם מסוגלים ׳לשמוע׳ מולקולות

בעוד שאנחנו יכולים לראות את ההבדל בין דבש חם וקר, מאחר והקר הוא סמיך, והחום יותר נוזלי, אנחנו לא יכולים לראות את ההבדל בין מים חמים וקרים. אבל אנחנו יכולים למעשה לשמוע את המולקולות של המים, ורק אם נמזוג מים ל-2 כוסות, נוכל לעמוד על ההבדל.

אתם יכולים לקחת 2 כוסות ולמזוג מים חמים לאחת, וקרים לאחרת, ובעודכם עושים זאת אתם יכולים לשמוע את ההבדלים. ה בגל שלמולקולות במים הקרם יש פחות אנרגיה, ומפיקים טונים בתר נמוך בעוד שבמים החמים יש יותר אנרגיה והם מפיקים טונים גבוהים יותר, ואנחנו יכולים לשמוע את זה ולהבדיל ביניהם.

האם אתם מכירים כוחות על נוספים שאולי יש לנו? האם הרגשתן בריאות יותר אחרי הלידה? האם יש לכם כאבי ראש שקשורים בשינויים במזג האוויר?