10 דברים שיקברו את מערכת היחסים או הנישואין שלכם לפני שבכלל תרגישו שהכל אבוד. #9 הוא המסוכן מכולם!

אין מערכת יחסים מושלמת, ואם אתם לא משקיעים בה סביר להניח שהיא לא תעבוד. שני הצדדים חייבים לעשות כמיטב יכולתם כדי להציל את מערכת היחסים. אלו הם 10 דברים ששני הצדדים צריכים לקחת בחשבון, אם הם רוצים מערכת יחסים בריאה.

ויכוח בציבור


אתם צריכים לדעת שבמערכת יחסים שני הצדדים שווים. כל מה שיש לכם לומר האחד לשנייה, אמרו זאת כמו אנשים בוגרים בין ארבעת קירות ביתכם. אל תתווכחו בציבור, כי זה עלול להרוס את מערכת היחסים שלכם.


רוחות מן העבר

אסור בתכלית האיסור להביא את כל הכאב והרשמים השליליים ממערכות היחסים הקודמות שלכם, אל תוך הנוכחית. זה יכול להרוס את מערכת היחסים שלכם ולחבל בכל סיכוי שלה להצלחה. מה שאתם צריכים זה להתחיל מחדש ולשכוח את מערכות היחסים הקודמות שלכם. אל תתנו לניסיון העבר שלכם להכריע את גורל מערכת היחסים הנוכחית שלכם.

קנאה

קנאה היא אפילו לא אפשרות, במיוחד אם מדובר במערכת יחסים ארוכת טווח ורצינית. אם בן/בת הזוג שלכם/שלכן לא נותן לכם סיבה לקנא, אסור לכם לקנא. בכל מקרה, אם מסיבה מסוימת אתם לא סומכים על בן הזוג, חשבו היטב אם זו מערכת היחסים שאתם מבקשים לעצמכם.

מערכת יחסים אינטימית

כאשר אנשים מתחילים להשתמש במערכות היחסים האינטימיות שלהם כמערכת של ענישה וגמול, הם שועטים במסלול מסוכן. זה יעלה את הסיכויים שהצד השני יהפוך לא נאמן או בסופו של דבר יוביל לקיצה של מערכת היחסים. במהלך מערכת יחסים אינטימית כל אחד מהצדדים חייב לבטא את רגשותיו העמוקים ביותר. כך שני הצדדים יהיו מאושרים ומסופקים.

תמיכה

בן הזוג שלכם חייב להיות שם עבורכם תמיד, ואתם עבורו/עבורה. אתם חייבים להיות האחד לצד השני ברגעים הקשים ביותר ולעזור האחד לשנייה. כל אחד מרגיש בנוח כאשר יש לו מישהו לסמוך עליו.

קשר עין הוא חשוב מאוד

קשר עין הוא חשוב מאוד כשאתם מדברים עם מישהו שאכפת לכם ממנו, במיוחד אם המישהו הזה הוא בן הזוג שלכם. זה יראה לאדם איתו אתם מדברים שאתם באמת מקשיבים לו ושאכפת לכם ממה שיש לו לומר לכם.
אם אתם לא עושים זאת, אנשים ירגישו שאתם לא מתעניינים בהם.

אמון


זהו אלמנט מפתח בכל מערכת יחסים. בלעדי זה, מערכת היחסים שלכם היא חזיון תעתועים שיתפוגג במהירות. לפני שאתם נכנסים למערכת יחסים רצינית עם כל אחד, וודאו שאתם במאת סומכים על אותו האדם. אמון הוא שווה ערך לאהבה.

העמדת פנים וחוסר סיפוק

אם בכל יום אתם מרגישים חוסר סיפוק, מערכת היחסים שלכם אבודה. אף אחד לא אוהב אנשים שלא חשים סיפוק מעולם או כאלו שמתלוננים על כל דבר וכל אחד.

מאוהבים בעצמכם

אם בנקודה מסוימת במערכת היחסים הבנתם שכולה מתמצה רק בפרטנר אחד ושאכפת לכם רק מהצרכים של אותו פרטנר, זוהי אינה מערכת יחסים יותר. אתם חייבים לזכור שבכל מערכת יחסים שני הצדדים שווים בדיוק. אפילו אם אתם רוצים משהו לעצמכם, אתם חייבים לחשוב גם על בן הזוג שלכם, ולהפך.

הקדישו יום אחד רק לשניכם

קחו יום חופש וחגגו את האהבה שלכם. כמובן, בטאו את האהבה שלכם האחד כלפי השניה בכל יום אבל בחרו יום שיהיה מוקדש לכם בלבד, ויום אחד שיהיה מוקדש רק לפרטנר שלכם. זה ידליק את הניצוץ ביניכם ובין בני הזוג שלכם, ובן הזוג ירגיש אהוב ומיוחד.