10+ דברים שכנראה השתמשתם בהם בצורה שגויה כל חייכם

אתם עומדים ליהנות מנקניקייה נחמדה בדיוק כשאתם שולפים את בקבוק הקטשופ מהמקרר. אתם מתחילים לטפוח על הבקבוק, אך דבר לא יוצא מתוכו. וזה בגלל שאתם עושים משהו לא נכון. במקום לדפוק על חלקו התחתון של הבקבוק, נסו להכות על הצוואר ותהיו מופתעים באיזו קלות הקטשופ יחל לנזול.

צוות האתר שלנו גילה 11 טעויות שאתם כנראה עושים על בסיס קבוע ואפילו לא מודעים להן.


אתם מאחסנים את העוגה שלכם בצורה שגויה במכל

© TehAsianator / Reddit© byebyebyecycle / Reddit

כשאנחנו מאחסנים את העוגה שלנו כפי שמוצג בתמונה מצד שמאל, ייתכן והזיגוג יידבק לחלק העליון של המכל. אם פשוט נהפוך את המיכל, נוודא שהעוגה נשארת במקומה ונחסך מאיתנו הבלאגן.


אתם מחממים את השאריות שלכם במכל מרובע

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

מכלים מרובעים לא מחממים את האוכל שלכם בצורה שווה, מה שמסתכם בארוחות יבשות ולפעמים גם שרופות. זו הסיבה מדוע יש לשים את המזון שלכם בכלי עגול כדי לדאוג שיתחמם בצורה שווה. בנוסף, עליכם להימנע מלחמם את המזון שלכם במכלי פלסטיק מאחר ודולפים מהם כימיקלים מזיקים לתוך המזון. זה נוגע בעיקר למזונות שמנים, כמו בשר וגבינה.

אתם משייפים ציפורניים אחורה וקדימה

© Depositphotos.com

חשוב להתחיל מקצות הציפורניים ולשייף לכיוון המרכז מבלי לחזור אחורה וקדומה. וודאו שאתם לא עושים זאת מהר מדי, מאחר וזה יכול להחריב את הצורה הרצויה.

אתם לא מקפלים את הפילטר של הקפה לפני שאתם שמים אותו במכשיר

© puggle_patronus / reddit© Analytica0 / reddit

הדרך הנכונה לשים את הפילטר שלכם היא פשוט לקפל אותו משני קצותיו. שיטה זו תאפשר משקה חזק יותר שלא קורס ומעניק לכם קפה במקום מים חמים.


אתם מנגבים את המראות שלכם עם מגבות נייר

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

חרף הנוחות שבהן, מגבות נייר מותירות שובלים קטנים של מוך על המראה שלכם. מצד שני, מגבות מיקרופייבר הן נטולות מוך ב-100% ומייבשות את פני השטח מהר יותר. אל תשכחו שאתם זקוקים לתכשיר יעיל לניקוי זכוכית ולא סתם לחומר ניקוי כללי.

אתם מברישים את השיער מלמעלה למטה

© Shutterstock.com

באמצעות שימוש בשיטה זו, אתם פשוט גורמים ליותר שבירה ונזק וגם גורמים ליצירת קשרים מרובים. כדי להימנע מכך, עליכם קודם להבריש את הקצוות של השיער שלכם ולעשות דרכם מעלה לאט. קחו כמה זמן שצריך על הקשרים ועל תשתמשו בכוח. בנוסף, וודאו שאתם משתמשים בסוג המברשת הנכונה תלוי במצב ובצרכי השיער שלכם.

אתם אוכלים את הג׳ינג׳ר של הסושי כתוספת

© Depositphotos.com

איש מעולם לא תכנן לאכול ג׳ינג׳ר בנוסף לסושי, אלא שימושו הוא כמנקה חך בין הביסים. זוהי עצת שף כדי שתוכלו להבחין בין הטעמים הייחודים של כל סושי.

אתם שמים מלח במזון לפני שאתם מכניסים אותו למיקרוגל

© Depositphotos.com

בתחום מדעי המזון, טוענים שלמלח יש נטייה להישבר כשהוא פוגש במים. לכן, כשאתם ממליחים את המזון שלכם לפני שאתם שמים אותו במיקרוגל, הארוחה שלכם יוצאת יבשה במקומות בהם שמתם מלח. זו הסיבה מדוע מוטב לתבל את המזון שלכם מיד לאחר הוצאתו מהמיקרוגל.

אתם מנקים את משטחי העץ שלכם עם מי סבון בלבד

© Depositphotos.com

ניקוי קרש החיתוך שלכם עם סבון בלבד איננו מספיק לניקוי כל הלכלוך העודף. זו הסיבה מדוע, אחת לזמן מה, מוטב לפזר מעט מלח על כל משטחי העץ ולשפשף עם חצי לימון. וודאו שאתם שוטפים את זה לאחר מכן עם מים חמים.

אתם מותירים את כלי העץ שלכם בסמוך לסיר

© ShannonononXD / reddit

אם תניחו את כף העץ שלכם מעל הסיר, המים מעולם לא יגלשו אל מחוץ לסיר. זה גלל שבועות המים באות במגע עם חפץ שהטמפרטורה שלו היא פחות מ-100 מעלות, לכן הם נוטים ׳להירגע׳.

אתם לא בוחנים את דוגמית הבד במכונת הכביסה שלכם

© GoKelsey / reddit

אם תשטפו את דוגמיות הבד שלכם בדרך הטובה ביותר האפשרית ותניחו להן להתייבש, תוכלו לדעת מהי הדרך הטובה ביותר לשטוף אותם. אם זה מתכווץ, פירוש הדבר הוא שעשיתם את זה לא כשורה ועליכם לעשות זאת בטמפרטורה שונה.

אילו מהטריקים שציינו הפתיעו אתכם יותר מכל? האם אתם מכירים טעויות אחרות שאנחנוע ושים על בסיס קבוע בחיי היומיום שלנו?