10 דברים שמוטב שתפסיקו לעשות אם אתם רוצים להיות עשירים

כל אחד מוצא את הדרך שלו לעושר. יש אנשים שהיו חכמים מספיק לקנות ביטקוין כשהוא היה שווה 1$; אחרים פשוט עובדים המון. לאנשים עשירים יש משהו במשותף. בכל מקרה, אלו מהם אשר ברי מזל ואחרים שעובדים עושים טעויות רבות, ואינם יכולים לחבסוך כסף.

החוקר טום קורלי מתעניין בהבדלים שבין ההרגלים של אנשים עשירים ואלה שאין להם הרבה כסף. הוא למד את שתי הקבוצות במשך 5 שנים והגיע למסקנות מעניינות.


היום צוות האתר שלנו יספר לכם על 10 דברים שמוטב שתפסיקו לעשות אם אתם רוצים להתעשר. והבונוס בסוף יעזור לכם לקבל החלטות חשובות שאנשים רבים מתקשים בהן.

לא פוגשים אנשים חדשים

© depositphotos


אנשים עשירים אוהבים לפגוש אנשים חדשים. 68% מהאנשים העשירים אומרים שהם אוהבים לפגוש אנשים חדשים. רק 11% מהאנשים העניים אמרו את אותו הדבר. רוב האנשים שהגיעו ליציבות כלכלית עשו את המירב כדי לעשות רושם טוב ולשמר אותו. הם לא שוכחים לברך את המכרים החדשים שלהם (וגם את הישנים) בחגים ובימים חשובים אחרים.

מאמינים בגורל

© depositphotos

אתם יכולים לסמוך על המזל או הגורל רק לעתים נדירות, אולי כשאתם מחליטים בין שמלה אדומה וכחולה. אבל כשזה מגיע להחלטות חשובות, אנשים עשירים מאמינים כי הם קובעים את דרך חייהם בעצמם. 90% מהאנשים העניים מאשימים את הגורל בשל הכשלונות שלהם וגורמים אחרים שאינם יכולים לשלוט בהם. כדי לשפר את מצבם, הם משקיעים כסף בשרלטנים וכרטיסי מזל במקום בחינוך שלהם.

לשנוא את העבודה שלכם

© depositphotos

״אני אוהב את מה שאני עושה!״ זה מה שאומרים 85% מהאנשים המוצלחים כלכלית. אנשים עניים רואים יותר חסרונות בעבודתם. עם גישה כזו, בטח תסכימו שיהיה קשה להעלות את ההכנסה שלכם. אם אתם לא אוהבים את העבודה שלכם, עליכם להחליף אותה, לא להתבכיין.

לא משקיעים בבריאות שלכם

© depositphotos


אנשים אמידים מקדישים זמן רב לבריאות שלהם. זה כולל ביקורים אצל הרופא, אורח חיים בריא, ספורט (76% מהאנשים המוצלחים מתאמנים 4 פעמים בשבוע), דיאטה מאוזנת, והיעדר הרגלים רעים. בין אלה בעלי ההכנסה הנמוכה, רק 13% רואים קשר בין בריאות טובה והצלחה.

לא לוקחים סיכונים

© depositphotos

רק 6% מהאנשים העניים הסכימו לקחת סיכון כדי לשפר את מצבם הכלכלי. ויותר מ-50% מהאנשים העשירים שלקחו חלק בניסוי הסכימו לקחת את אותו הסיכון. יתרה מזאת, אנשים עשירים רבים הבחינו שלפחות פעם אחת בחייהם, לקיחת סיכון הובילה לכשלון גדול, אבל הם ניסו לעבור הלאה במקום להיתקע.

צופים בתכניות ריאליטי
בין האנשים שאינם עשירים, 78% אוהבים לצפות בתכניות המציגות פרטים על חייהם של אנשים אחרים. בקרב האנשים העשירים, רק 6% צופים בתכניות ריאליטי. שווה לציין כי אנשים עשירים לא אוהבים לצפות כל כך בטלוויזיה. רבים מהם צופים בטלוויזיה פחות משעה אחת ביום. אותו הדבר גם לגבי האינטרנט: אנשים מצליחים מבלים פחות משעה בגלישה באינטרנט אלא אם כן מדובר במשהו שקשור לעבודה.

לא קוראים הרבה

© depositphotos

״לא לקרוא פירושו לא לחשוב״, אמר פעם דוסטוייבסקי. 88% מהאנשים העשירים הסכימו עם הסופר. הם קוראים ספרים אודות התפתחות אישית, חומרים מקצועיים וספרות היסטורית לפחות 30 דקות ביום. רק 2% מהאנשים העניים מקדישים זמן דומה לקריאה.

מתעוררים מאוחר

© depositphotos

יותר ממחצית מאנשי העסקים בעלי ההכנסה הגבוהה שבדק טום קורלי מתעוררים לפחות 3 שעות לפני תחילת יום העבודה שלהם, שזה בערך ב-5 בבוקר. הם מבלים זמן בבוקר בתכנון סדר היום שלהם, עובדים על פרוייקטים אישיים (אם הם עובדים עבור חברות גדולות) ועושים ספורט.

אנשים מוצלחים רבים מקדישים 10-15 דקות ביום למדיטציה או פשוט למחשבה על דבר מה בשקט. להתעורר מוקדם אין פירושו לא לישון מספיק. 89% מהאנשים העמידים ישנים 7 או 8 שעות בלילה, והם הולכים לישון בשעה המומלצת: בין 9 ו-10 בערב.

מתקשרים עם אנשים רעילים

© depositphotos

96% מהאנשים שחיים מתלוש משכורת אחד לשני מכירים מישהו שאוהב לרכל או להתלונן על החיים שלהם. אנשים מוצלחים מתקשרים אנשים שאינם שליליים, אלא ההיפך, אלה שמפיחים בהם השראה לעשות משהו. אתם יכולים להעלות בקלות את מספר האנשים סביבכם שמבקרים באירועי תרבות, מתנדבים, או חברים בארגון ללא מטרות רווח. ואתם יכולים לבלות את כל זמנכם על עצמכם עד שאתם פוגשים מישהו ששוה את הזמן שלכם.

מבזבזים יותר מדי

© depositphotos

רוב האנשים העניים מבזבזים יותר ממה שהם מרוויחים. אתם בטח מכירים אנשים שקונים רכבים יקרים, טלפונים ושאר דברים באשראי, אפילו שהם לא יכולים להרשות זאת לעצמם או אינם באמת זקוקים לכך. אנשים עמידים מחלקים כך את כספם:

* 20% – חסכונות
* 25% – משלמים את שכר הדירה או המשכנתא
* 15% – מזון
* 10% – בידור
* 5% – שירותי רכב
* שאר הכסף הולך על דברים בלתי קבועים, כמו בגדים, תרופות וחינוך.

בונוס: כיצד למצוא את התשוקה שלכם

אחרי שטום קורלי חקר את ההרגלים של האנשים העשירים, הוא הגיע למסקנה: הם מוצלחים בגלל שהם עשו משהו שהם באמת אוהבים ואז הפכו אותו למקור הכנסה. אם אתם עדיין מחפשים אחר משלח היד שלכם, הנה תוכנית פעולה:

1. הכינו רשימה של הדברים שאתם נהנים לעשות. הדגישו את אלה המצריכים מכם כישרון מסוים
2. כעת הדגישו את 10 הדברים שאתם אוהבים לעשות יותר מאחרים. דרגו אותם בסולם שבין 1 -10. 10 תקבל הפעילות שאתם לא אוהבים אבל עושה אתכם מאושרת.
3. לאחר מכן, העריכו את 10 הפעילויות הללו במונחים של היתכנות כלכלית. לדוגמה, חשבו כמה צעיפים אתם יכולים לתפור בחודש, וחשבו כמה כסף אתם יכולים להרוויח במכירתם.
4. לבסוף, דרגו כל משימה. זו עם מספר הנקודות הרב ביותר היא מטרת חייכם.

מה עוד דרוש לדעתכם כדי להגדיל את הכנסתכם?