10 דברים שמונעים מכם להתעשר וכיצד לתקן את זה

אם אתם רוצים להתעשר יום אחד, יש לנו חדשות טובות בשבילכם, 78% מהמיליונרים הגיעו ממשפחות עניות או מהמעמד הבינוני. פירוש הדבר הוא שכל אחד מאיתנו יכול להתעשר יום אחד.

צוות האתר שלנו מאחל לכם הצלחה כלכלית. כעת, העיפו מבט ב-10 הדברים הללו שמונעים מכם להתעשר.


ההחלטות שלכם מושפעות ממראה חיצוני

אנשים נוטים להעריך את אותו המצב בצורה שונה, תלוי בסביבה. זה הוכח באמצעות ניסוי בו אנשים נתבקשו להעריך שווי של מוצרים ב-2 אזורים, אחד עם רצפה מבריקה והשני מכוסה בשטיח. המשתתפים שצעדו על השטיח העניקו לאותם המוצרים פידבק טוב יותר.


לדוגמה, כשאתם בוחרים עבודה, אתם עשויים לבחור באחת עם משרד נראה, ולדחות הזדמנות לקריירה טובה יותר. לכן כדי לקבל החלטות שמובילות אתכם להצלחה כלכלית, נסו לוודא שהמראה החיצוני לא משפיע עליכם.

אתם נוטים להתעלם מדברים שליליים

לעתים קרובות אנחנו נוטים להתעלם מקשיים וממטלות בלתי נעימות, בתקווה שהם יפתרו את עצמם. בכל מקרה, הדברים הללו עשויים לקדם את ההצלחה הכלכלית שלכם. פידבק שלילי מהבוס שלכם, חשבונות שלא שולמו, עימותים ועוד מונעים מכם להתעשר.

להיות ׳פוליאנה׳ הוא שם תואר שניתן לאנשים שנוטים להסכים עם הערות חיוביות לגביהם, ומתעלמים מכל המידע השלילי. מקור המונח מהספר, ׳פוליאנה׳, נובלה אודות אישה שיכולה למצוא את הדבר החיובי בכל דבר.

כדי להימנע מהטעות הזו, נסו לקחת בחשבון את כל המידע ולהעריכו בצורה ביקורתית. התמודדות עם בעיות וביקורת אינה פשוטה, אך התעלמות מהם יכולה לשלול מכם את ההזדמנות להשתפר.

אתם לא מעריכים כשורה את השפעתה של עצלנות


חוקרים ערכו ניסוי בו נאמר לאנשים לדמיין שהם רופאים ועליהם לבחור בסוג הטיפול עבור מטופל. עמדה בפניהם ברירה: לנסות את הטיפול, שהוביל למוות ב-15% מהמקרים; או לא לנסות כל טיפול, שהיה קטלני ב-20% מהמקרים.

13% מהאנשים בחרו שלא לנסות כל טיפול מאחר והם היו מרגישים פחות אחריות אילו הלקוח מת. המלכודת הקוגניטיבית הזו גורמת לנו להאמין שלא לעשות דבר, בטוח יותר מאשר לנסות ולהסתכן.

נראה כאילו שאין מחיר לפאסיביות וצפייה בטלוויזיה אבל חשבו על כל הזמן שבזבזתם. תוכלו לעבוד שעות נוספות כדי להרוויח יותר כסף, ללמוד כישורים חדשים, או לחשוב על עסק משלכם – פשוט דרוש לקחת סיכון כדי לייצר הכנסה נוספת עבור העתיד.

אתם לא משתמשים בנכסים שיש לכם

כמות האנשים בכלכלה משותפת צפויה הייתה להכפיל את עצמה עד 2021. עבור אלו שלא יודעים, כלכלה שיתופית היא דרך בה הלקוח משתף ומשתמש בשירותים בחינם, בעד סכום סמלי או בעד מתן שירות או טובין כנגד. כמה דוגמאות טובות לכך הן חברות כמו Airbnb, אובר ואיביי. הפלטפורמות הללו נותנות לנו הזדמנות לייצר הכנסה נוספת מהנכסים שיש לנו. תוכלו להשכיר את המחסן שלכם, האדמה או אפילו את הכלים שיש לכם. העיפו מבט בנכסים שלכם וגלו מה יכול להיות שימושי לאחרים. יצירת מודעה לא דורשת זמן רב והיא תיתן לכם הזדמנות לייצר הכנסה נוספת.

אתם מתכננים את התקציב שלכם לתקופה של פחות משנה

יש הוצאות שמוטב לתכנן כמה שנים מראש. אם אתם רוצים לקנות רכב חדש, מוטב לחסוך כסף מראש כדי להימנע מחובות. אם אין לכם יעדים ארוכי טווח, אתם בסיכון לבזבז את החסכונות שלכם או לקחת הלוואה.

אתם לא מודעים למחירים

אלא אם כן אתם מודעים למחירים, אתם עשויים לבזבז יותר. מומחי שיווק מנסים להתל בנו, ומפתים אותנו לקנות מוצרים בהנחות גדולות – אך זכרו, אותו המוצר עשוי להיות זול יותר בחנות אחרת.

אתם לא מבזבזים כסף על פנאי

אם החלטתם שאפשר לראות סרטים בבית, שלאכול בחוץ זה לא בשבילכם, או שכרטיסים להופעה הם יקרים מדי, אחר זמן מה, אתם תרגישו שחוקים וחסרי שביעות רצון מחייכם. בעודכם חותכים בהוצאות, אתם יכולים לצמצם את ההוצאות הקשורות בפנאי, אך לא לחתוך אותם לחלוטין. לדוגמה, היפגשו עם חברים, אך במקום לצאת למסעדה, הזמינו אותם אליכם לכוס תה.

אתם לא יודעים לעמוד על המקח

אתם לא יכולים להצליח לבדכם, לכן יכולות ניהול משא ומתן הן תכונה טובה בקרב אנשים אמידים. העומדים על המקח הטובים ביותר תמיד מרוויחים את השכר הטוב ביותר, את סביבת העבודה הטובה ואת התמיכה מהבוס שלהם. אם משא ומתן זהו רעיון זר עבורכם, נסו קורסים שונים ברשת לשם הדרכה, ואם אתם רוצים להפוך עשירים, אל תפספסו את ההזדמנות לתרגל את זה בחיים האמיתיים.

אתם לא יודעים כיצד לבנות מערכת יחסים

לאנשים עשירים יש כמה חברים קרובים בעוד שהעניים הם אנשים בודדים. בעודנו מתמקדים בפיננסים שלנו, אנחנו נוטים לשכוח מחברינו. אבל הבעיה בכך היא שלחברים יש השפעה חיובית על כל פן בחייכם, כולל הצד הכלכלי. חשוב שיהיה לידכם מישהו שמאמין בכם ושתמיד יהיה שם בשבילכם.

אתם מאמינים שזה רע להיות עשיר

יש אנשים שחשובים שעושר הוא מקור כל הרע, אבל אל תשכחו שיש אנשים טובים בכל מקום. אתם יכולים להתעשר ולהישאר נחמדים. למעשה, אם תהפכו לעשירים, תוכלו להפוך את העולם למקום טוב יותר. העיפו מבט בכמה מהמיליארדרים האדיבים – הם תורמים לא רק את כספם אלא גם זמן ומשאבים.

מה אתם עושים כדי להתעשר? שתפו אותנו בדברים שנוטים לעמוד בדרככם.