10 דברים שמרעילים את חייכם

ישנה דעה לפיה אנשים נוהגים בכם בדיוק באופן בו אתם מאפשרים להם לעשות זאת, וזה נכון ברובו.

צוות האתר שלנו חיבר רשימה של דברים שאתם לא צריכים לאפשר לאנשים לעשות. זה ישפר את חייכם.© JackyBrown/depositphotos.co© JackyBrown/depositphotos.comm

* אתם זוכים לשיימינג בשל המראה או ההעדפות שלכם. אתם חייבים להבין שמדובר בקוד לבוש או בנימוסים: אתם חייבים למלא אחר הכלל הזה. אבל אם מישהו מדבר בצורה שלילית על הבגדים שלכם, הגזרה או בחירת בן הזוג, אל תתחילו לתרץ. אתם לא אשמים בכלום ולא חייבים דבר לאיש. זכרו שבחייהם של אנשים חטטניים בדרך כלל לא מתרחש יותר מדי.© JackyBrown/depositphotos.com

* מכריחים אותך לבחור בין הקריירה והחיים האישיים שלך. זה קורה לעתים קרובות, גם בעבודה וגם בבית. אבל אין חוק שמצריך ממך לנטוש את המשפחה שלך לטובת העבודה או ההפך. לכן, אתם לא צריכים להיכנע ללחץ בעבודה או מצד המשפחה שלך ולהקדיש את כל זמנך רק לדבר אחד. יש לתקשר את הצרכים שלך, והנהלה טובה צריכה לעזור לך להצטיין בעבודה ולמצוא את הזמן ליקרים לכם, כמו גם לתחביבים ופנאי.

* הכל בעולם כבר הוחלט עבורך. זה אפשרי שאמא שלך ואבא שלך מכירים את החיים טוב ממך, למרות שאת כבר הורה בעצמך. אבל זה לא נותן להם את הזכות לכפות את הבחירות שלהם עליך, טובות עד כמה שייראו. אלו החיים שלך. את לא צריכה לסבול את ההשלכות של המעשים שלך, לכן יש לך את הזכות לבחור. בסופו של דבר, מוטב להיות מעצב מאושר, ואולי לא כל כך מפורסם, מאשר עורך דין עשיר שלא מצליח לנצח את הדיכאון שלו


© pretty vectors/depositphotos.com

* מערכות יחסים שלא גורמים לכם אושר. מישהו פעם התבדח, ״אתה תמיד בוכה בגלל מערכת היחסים שלך? עם מי אתה יוצא: בן אדם או בצל?״ אנחנו לא מאיצים בכם להיפרד אם הפרטנר שלכם מעצבן אתכם. אבל אם החיים שלכם ללא האדם הזה קלים יותר מאשר איתו, אולי כדאי לחשוב על הסיבות בגינן אתם ביחד.© kateja/depositphotos.com

* מין בכפייה, אפילו ע״י בן/בת הזוג. הגוף שלכם שייך לכם, ו״זכויות נישואין״ אין פירושם שאפשר להשתמש בכם מבלי לקחת בחשבון את הרצונות והתחושות שלכם. פרטנר הולם יזדהה עם הסירוב שלך. במקרה בו קורה הפך, ומאשימים אתכם באנוכיות, יש לכם סיבה רצינית לשקול מחדש את מערכת היחסים שלכם.

* הטעיה מתמדת. אל תתעלמו משקרים סיסטמטיים מקרובי המשפחה, החברים או הפרטנר שלכם. אם החלטתם לשמר את מערכת היחסים הנעדרת אמון, אז ספרו לצד השני שאתם יודעים הכל, מבלי שיפוטיות. שינוי האדם הזה לא צריך להיות הדאגה שלכם; אתם רק יכולים לספק תמיכה. אבל אם מישהו באמת אוהב ומכבד אתכם, אז הוא לא ישקר לכם מלכתחילה.


© funwayillustration/depositphotos.com

* זוכים לחוסר כבוד בעבודה. למרבה הצער, אנשים רבים נאלצים להתמודד עם חוסר כבוד מצד המעסיק או הקולגות שלהם. אם אתם מוצאים את עצמכם במצב דומה, שאלו את עצמכם אם אתם זקוקים לעבודה הזו כל כך עד שאתם מוכנים לעמוד בהשפלה. אל תהססו להילחם על זכויותיכם, ואל תחששו להגיב בחן אך בתקיפות אם אתם קורבן לבריונות.


© dvo/depositphotos.com

* התעללות רגשית ונפשית אין הצדקה עבור אלו שמרביצים או משפילים אתכם בצורה חוזרת ונשנית. הבטיחות שלכם חשובה יותר מכל, ואתם לא צריכים להיות עם אדם שמאיים על הבריאות הפיזית והנפשית שלכם ואף על חייכם. יש לכם את כל הזכות לנתק כל קשר עם המתעלל ולדווח עליו/עליה.


© prettyvectors/depositphotos.com

* שליטה מתמדת. אם מישהו שולט בכל צעד שלכם, בין אם מדובר בהורים, חברים או הפרטנר, זה לא אמר שפשוט אכפת להם יותר. כל אדם זקוק למרחב האישי שלו, ומערכות יחסים הן בלתי אפשריות ללא אמון הדדי. אם המצב הזה לא מטופל, זה יכול להפוך לדיקטטורה של ממש.


© inspiring.vector/depositphotos.com

* תוכחה בגלל ׳הפגמים׳ שלך. פרפקציוניזם הוא מיתוס. אכן, הדימוי של ׳הילד המושלם׳, ׳הגבר המושלם׳, או ׳אשת החלומות׳ הם במוחו של כל אדם, אבל זה לא נותן לאף אחד את הזכות להקניט את היקרים לו. אל תיכנעו לאלו שמתעקשים כי עליכם לשנות את השיער שלכם או להתעמל. השינויים שלכם לא מבטיחים שהם יאהבו אתכם יותר. אהבה זה משהו שמרוויחים, וכל דרישה רק תגביר את ההתעללות בכם. משזה נאמר, אם מישהו באמת דואג לבריאות שלכם, הקשיבו לעצתו.