חשוב: כך הגוף שלכם מנסה לומר לכם שאתם חייבים לשתות מים – אלה הם 7 הסימנים העיקריים שכל בנאדם חייב לדעת

גופו של אדם ממוצע עשוי מ-60% של מים, לכן אנחנו לא אמורים להיות מופתעים נוכח החשיבות של שתייה מספקת של מים.

אנחנו מאבדים מים דרך בלוטות הזיעה שלנו ואפילו באמצעות נשימה, לכן חשוב שצרוך מספיק נוזלים כדי לחדש את המלאי עבור האיברים שלנו.


בעוד הגוף שלנו מזדקן, אנחנו לא אוגרים מים כמו בעבר, ולעתים קרובות אנחנו מפספסים את הסימנים המקדימים להתייבשות. תאמינו לי, מדובר ביותר מלהרגיש צמאים, ואם אתם לא שמים לב לעשרת סימני האזהרה האלה, ייתכן ואתם מזיקים לבריאות הכללית שלכם.


1. נראה כאילו אתם כל הזמן חולים
הרופא אומר לכם שעליכם לשתות מספיק מים בגלל סיבה טובה מאוד. מים שוטפים את הרעלנים שנמצאים בגוף שלכם וכך האיברים יכולים לתפקד כהלכה. כשהאיברים שלכם זקוקים למים כדי לשרוד, הם מתחילים "לשאול" מים המאוחסנים בתאי הדם שלכם, מה שעשוי לגרום נזק בטווח הארוך.

2. תמיד מתחשק לכם לחטוף משהו
כשאני אומר חטיף, אני לא מתכוון לשקית גזרים. התייבשות משפיעה על מערכת העיכול שלכם, גורמת לבקטריה לגדול במהירות בתוך האיברים הפנימיים שלכם. ממש כמו רוב סוגי הבקטריה, הם משתוקקים לסוכר, כדי לעזור ולשמור עליהם בחיים.

3. העור שלכם מזדדקן מהר יותר מהחברים שלכם
אף אחד לא רוצה להיראות כמו חברה של אימא שלו/שלה. ככל שאנחנו מתבגרים, הגוף שלנו זקוק ליותר מים מאחר ותחושת הצמא שלנו מדרדרת בהדרגה. מים עוזרים לשמור על לחות העור שלנו, ולסייע למראה הצעיר והרענן שלנו, לכן כשאנחנו לא שותים מספיק מים זה משפיע לא רק על העור שלנו, אלא גם גורם לקמטים ולהאצת תהליך ההזדקנות.

4. אתם תמיד מרגישים עייפים ותשושים
כשהגוף שלכם לווה מים מתאי הדם שלכם, אין מספיק מהם כדי לתת לכם אנרגיה וייתכן שהדבר יגרום לכם לעייפות.
במקום ללוות, שטפו את המערכות שלכם עם H2O מציל חיים.

5. עולים במשקל
אולי זה יפתיע אתכם, בגלל שמים גורמים לכם לתחושת נפיחות, אבל האמת שזה נכון לחלוטין.

אם אתם לא צורכים מספיק מים, הגוף שלכם לא יכול לשרוף שומן כהלכה, מה שיגרום לכם לרצות לאכול יותר ויאט את חילוף החומרים שלכם.

המשיכו לקרוא, הנקודות הבאות הם סימנים מובהקים שאתם צריכים לשתות יותר מים!

6. אתם לא יכולים לחשוב כהלכה
אם אתם מרגישים ירידה ביכולת הקוגנטיבית שלכם, קשיים בריכוז ושינויים פתאומיים ייתכן וישנו מחסור במים במוח שלכם וזה מונע ממנו למצות את מלוא הפוטנציאל שלו. זכרו, המוח שלכם הוא האיבר הראשון שמופשע ממחסור במים.

7. אתם סובלים מעצירות
כשהבת שלי הייתה בבית הספר היסודי, היא סבלה מעצירות. ניסינו לטפל במגוון דרכים טבעיות, אבל שיטת הטיפול הטובה ביותר הייתה פשוט לתת לה לשתות מים. מים עוזרים לרכך את הצואה ולהוריד נפיחות.

8. כאבי ראש וכאבי שרירים
התייבשות מלווה בכאבים. הסחוס סביב העצמות עשוי ברובו ממים, אז כדי לשמור על בריאותן ולמנוע מהם להתחכך זה בזה, תצטרכו לשמור על לחות הגוף שלכם.

9. יש לכם ריח רע מהפה
היו זמנים בהם היה לי ריח רע מהפה שאפילו "ליסטרין" לא הצליח לעזור לי. ניחוח המנטה נשאר רק למשך שעה, ואז הייתי חוזר לאותו הריח שהתעוררתי איתו.

כשהגוף שלכם מיובש, יש לכם פחות רוק בפה, מה שמאפשר לבקטריה לצמוח ולגשגש. בקטריה היא זו שגורמת לריח מהפה, לכן אם אתם אוהבים את עצמכם ואת אלה שסביבכם, שתו מים.

10. אתם מרגישים "יבשים"
בין אם מדובר בעור שלכם, השפתיים, העיניים או חלל הפה, אם אתם מרגישים יבשים לעתים קרובות, כנראה שלא "שמתם מספיק קרם לחות" (כמובן שאנחנו מתכוונים למים).

צריכת מים מומלצת במיוחד לאנשים שסובלים מעור יבש או אקזמה.

אז מה, האם גם אתם נאשמים בשתייה לא מספקת של מים?