10 המזונות המזיקים ביותר לבריאות השיניים שלכם

כולנו רוצים חיוך בריא, לכן אנחנו עושים כל שביכולתנו כדי להבטיח זאת: אנחנו מבקרים אצל רופא השיניים שלנו בקביעות, מסרבים לאכול מזונות מתוקים, ושומרים על תזונה. בכל מקרה, יש מזונות שנראים בטוחים אך מתבררים כמסוכנים לבריאות שלנו.

כדי לעזור לקוראים שלנו, החליט צוות האתר שלנו לחבר רשימה של מזונות שאנחנו אוכלים וגורמים לשיניים שלנו יותר נזק מתועלת.


אוכמניות

אוכמניות לא משפיעות על בריאות השיניים שלנו, אך הן צובעות אותם בכחול. כמובן, אם אתם לא אוכלים אוכמניות לעתים קרובות, זה לא יקרה, אבל מעריצי אוכמניות מושבעים חייבים להיות מוכנים לראות את השיניים שלהם הופכים צהובות בגלל הנוזלים.


יין לבן


© pixabay© depositphotos

מעריצי יין לבן ניצבים מול החלטה חשובה: המשקה האהוב עליהם או אמייל שן בריא. האפשרות השנייה צריכה להיות הבחירה שלכם אם אתם לא רוצים שהשיניים שלכם יהפכו רגישות במיוחד או שבירות.

יין אדום


© pixabay© depositphotos

יין אדום לא באמת משפיע על בריאות השיניים שלכם, אך הוא משנה את צבען הטבעי לגוון אפרפר ולא מחמיא.

צ׳יפס


© depositphotos

זה פשוט: צ׳יפס עשוי מפחמימות מהירות שהופכות לגלוקוז תחת השפעת רוק. זה יכול להוביל לחורים שגרתיים אך מסוכנים. דבר נוסף הוא שצ׳יפס מותירים אבנית על השן, אז אל תשכחו לשטוף את הפה במים אחרי שאתם אוכלים חטיף.


גומי לעיסה


© pixabay© depositphotos

גומי לעיסה ללא סוכר נראה כמו אפשרות בטוחה עבור השיניים שלכם. בכל מקרה, הסכנה הגדולה איננה הסוכר אלא

ההשפעה ההרסנית על הסתימות, הכתרים והגשר

בשיניים שלכם (אם ישנם כאלה). חוץ מזה, כשאתם לועסים מסטיק, ייצור הרוק מתגבר, ומוביל לייצור אלקלי. חומר ה שוחק את המילויים ואת זגוגית השן.

פופקורן

סרט בקולנוע בלי פופקורן? עליכם להקדיש לזה מחשבה נוספת מאחר ובכל מארז יש כמה זרעים שלא התפצחו. הם יכולים להרוס את הכתרים בשיניים שלכם ולהחליש את השן. חוץ מזה, מזון מהיר זה מכיל פחמימות מהירות שגורמות לייצור גלוקוז מזיק.

עגבניות


© pixabay© pixabay

ממש כמו פרות הדר, עגבניות הן חומציות. זה נכון לא רק לגבי עגבניות טריות אלא גם לגבי רטבים וקדירות שונות. החומציות מזיקה רבות לשן וגורמת לרגישות יתר. נסו לא לבשל מנות הכוללות עגבניות לעתים קרובות מדי.

לחם, מקרוני ופסטה


© depositphotos© depositphotos

מזונות מכילים עמילן רב שנדבר לשן ונשאר בפה במשך זמן רב. העמילן מעודד ייצור כר פורה לאבנית בשן. חוץ מזה, העמילן הופך לסוכר כשהוא בא במגע עם רוק. זה עשוי לגרום לחורים ולשאר בעיות רציניות.

פירות יבשים


© pixabay© pixabay

תפוחים ואגסים מיובשים הם מתוקים מאוד, בעוד שמשמשים מיובשים, שזיפים ושאר פירות ״לעיסים״ מסוכנים בגלל המבנה הדביק שלהם. הם מדביקים את הסוכר לשיניים שלכם, פשוטו כמשמעו. סוכר ידוע כמזיק עיקרי לשן: הוא מוביל לחורים ומזיק לציפוי המגן.

תה


© pixabay© depositphotos

כולם יודעים שתה מכיל קפאין, שהוא בעל השפעות שליליות על הגוף אך לא על השיניים. יש הרבה פחות פלואורין בתה מאשר בקפה, אבל זה גורם נזק רב לשן. פלואורין הוא הכרחי עבור גוף האדם,

אבל כשיש יותר מדעי ממנו, הוא משפיע על בריאות העצמות והשיניים שלכם.

כדי להיות בטוחים, אל תשתו יותר מ-4 כוסות ביום, ואל תקנו תה זול.

בונוס: גלו כיצד כאב שיניים יכול להצביע על בעיה עם אחד האיברים

יש רופאים שטוענים ש

ישנו קשר בין שיניים לא בריאות והדרדרות של איברים פנימיים

. לדוגמה, אם השיניים הטוחנות שלכם כואבות, אולי כדאי שתבדקו אם יש לכם דלקת בכיס המרה. כאב בשיניים החותכות עשוי להצביע על מחלה בלב או בקיבה. קשה מאוד להוכיח את הקשר, אבל אם אתם רוצים לשנן מה מצביע כאב בכל שן, תוכלו להיעזר בתמונה.