10 הסודות מאחורי הקסמים הגדולים בעולם נחשפים

לפעמים ההסבר לקסמים המרשימים ביותר מונחים ממש מול עיניכם.

צוות האתר שלנו ניסה ללמוד כמה מהסודות של הקוסמים הללו, וכעת יש לנו את ההסברים גם לטריקים המפורסמים מכולם.


10. היעלמותו של פסל החירות


ב-1983, דייויד קופרפילד גרם לפסל החירות להיעלם לחלוטין. ההסבר לטריק הזה הוא די פשוט. הפסל נעטף בפיסת בד ענקית או כוסתה ע״י מסך ענק שהוצב לפני הקהל. כל התאורה של הפסל כובתה פרט לזרקורים. ההכנה הפשוטה הזו יצאה את האשליה כאילו מדובר בחלל ריק, וסט התאורה פשוט עיוור את הקהל. לאחר שהסירו את הלוט, אנשים לא יכלו לראות את הפסל כי התאורה פשוט סינוורה אותם.

9. העלמת משאית

כיצד לגרום למשאית להיעלם כשהיא מוקפת בקהל משני צדדיה? בקלות! כל שעליכם לעשות הוא לעטוף את המבנה המיוחד שהוקם סביב המשאית, ליצור קהל מזויף בדמות החברים שלכם, ולבקש ממישהו להסיע את המשאית אל מחוץ למבנה. כשתסירו את הבד, המשאית כבר לא שם יותר. כעת אתם מבינים מדוע התעלול הזה מבוצע אך ורק בטלוויזיה.

8. איש צף

אדם צף באמצע הרחוב הוא לא קוסם וגם לא יוגי. האשליה הזו נוצרת כששמים מבנה עשוי ממתכת תחת בגדיו של האדם. כמובן, לא מעורבים פה כוחות סודיים.

7. יד דרך זכוכית

הקוסם זקוק למסכים שנחתכו במיוחד כדי שיוכל להעביר את ידו דרך המראה או הזכוכית. החלק האחורי של המסך מכסה 2 פאנלים של מראות. כשהמופע מתחיל, כל המבנה מזיז את המראה לחלק האחורי, ומביא קדימה פאנל ובו שתי מראות מזויפות. כעת יש מספיק מקום להעביר את היד. בסוף המופע, העוזר מחזיר שוב את המראות לקדמת המסך.

6. קסם שטר הדולר

מאוד קל להפוך שטר של 1$ ל-100$ אם אתם יודעים את הסוד. קוסם מקפל שטר של 1$ בדרך מיוחדת ומסתיר אותו מאחורי האצבעות שלו. לאחר מכן, הוא מחליף בזהירות בין השטרות. בדיוק אז הקסם מתרחש.

5. ללכת על המים

הטריק הזה מבוצע בדרך כלל על אדמה בוצית או נהרות עכורים, או אפילו בריכות או מקווי מים מעשי יד אדם. המטרה העיקרית היא לגרום למשטח זכוכית או פלסטיק שקוף להופיע כבלתי נראה לקהל. כעת אתם יכולים ללכת על המים מבלי להיות בניו של האל.


4. היחלצות משלשלאות מתחת למים


© Summit Entertainment

שילוב של חוזק פיסי ומנעולים מתוחכמים אך מזויפים זה מה שגורם לקסם הזה להתרחש. האסיסטנט צריך לשחרר מעט את המנעולים והבריחים, והקוסם צריך להיפטר מהמנעולים, לאחוז בחוזקה ולעלות למעלה.

3. תעלול הכרטיס החתום

הקוסם מבקש ממישהו מהקהל לחתום על קלף אקראי. לאחר מכן הוא קורע את הקלף ל-4 חתיכות ומשחזר את הכרטיס לעיני הקהל ההמום. הסוד הוא די פשוט: לקוסם יש קלף מקופל בכיס שלו, והוא פשוט מחליף בו את הקלף החתום. הכרטיס המוחבא קרוע, בעוד הכרטיס החתום שלם לחלוטין.

2. לבלוע חרבות

עבור כמה קוסמים, ללמוד לבלוע חרבות יכול לקחת שנים, ובלי שום קשר מדובר בתרגיל מסוכן מאוד. ולמרות זאת, פאקירים מכל העולם מבצעים בקלות את הקסם הזה. הטריק דורש הכנה נפשית ופסיכולוגית רבה. אמן האשליות ממקם את ראשו למעלה כך שהחרב יורדת ישירות לקיבה בקו ישר ושום איבר לא נפגע ע״י החרב.

1. לחתוך אדם לשניים

אשלית החציה לשניים עובדת רק כאשר צופים בקסם מקדימה. מהצד, אתם יכולים לראות שמהברכיים למותן מדובר בבובת פלסטיק. בגדים רחבים ותנוחה מסוימת של הגוף יוצרים את האשליה של אדם אשר מחזיק את שתי רגליו.