10 הצמחים הטובים ביותר להיפטר מהשומן בבטן, להסיר רעלנים ולהאיץ לשמיים את חילוף החומרים שלכם

אובדן משקל הוא אחד הדברים הקשים ביותר שתעשו אי פעם בגלל שהוא מצריך שינוי מוחלט בסגנון החיים שלכם. בכל מקרה, אנחנו לא מתכוונים לומר שזה מחוץ להישג ידכם, בגלל שאלפי אנשים עושים זאת מדי חודש. זו עובדה ש-85% אחוז מהאנשים מעולם לא יגיעו ליעד שלהם בקשר להורדה במשקל. בגלל הסיבה הזו, חשוב שתכירו את כל האופציות שלכם.
ישנם צמחים ועשבי מרפא שונים שיעזרו לכם להשיל את הקילוגרמים העודפים ולהיות בריאים. חשוב שתדעו אילו אפקטיביים במיוחד כך שלא תבזבזו זמן בניסוי וטעייה.

הצמחים היעילים ביותר כדי להוריד במשקל
ברגע שתקבלו את ההחלטה לגבי הדיאטה ושיפור מצבכם הבריאותי, כדאי שתשקלו דרכים טבעיות כדי להפוך את המסע שלכם למעט קל יותר. בנקודה הזו בדיוק נכנסים הצמחים לתמונה בגלל שרבים מהם יכולים לגרום להאצת חילוף החומרים שלכם ויסייעו בבלימת התיאבון שלכם. כאשר תשלבו את הצמח שיסייע לכם להוריד במשקל עם פעילות ספורטיבית ודיאטה נכונה, הסיכויים שלכם להצלחה גבוהים יותר.


1. עלי ג'ימנמה
לצמח הזה יש היסטוריה ארוכה בטיפול בהשמנת יתר ברפואה האיורוודית. הוא מתפקד כחומר משתנן שמסייע לנקז החוצה את כל המים והרעלנים המיותרים ובנוסף מחסל רעלנים בזכות היותו חומר עוצר דימום. עלי ג'ימנמה מתפקדים גם כזרזי עיכול ומסוגלים לחסום באופן זמני את ההשתוקקות שלכם למזונות מתוקים, וכך עוזר לכם להילחם בהרגל הלא בריא הזה.


2. ג'ינסנג
רוב האנשים מכירים את הג'ינסנג בזכות היותו אחד הצמחים המוכרים בעולם. בעוד הצמח פופולרי במיוחד בזכות יכולתו לשפר את תפקודי הזיכרון, הוא גם יעיל מאוד אם אתם מנסים להוריד במשקל. ג'ינסנג הוא בעל מאפיינים ממריצים ותֶּרְמוֹגֶנִי (שיוצר חום בגוף באמצעות תהליכים פיזיולוגיים), שניהם פועלים לשיפור חילוף החומרים ומעניקים לכם את האנרגיה הדרושה כדי לעסוק בפעילות ספורטיבית.

3. אורגנו
אורגנו הוא נוגד חימצון עוצמתי במיוחד וגם הוא מעולה כצמח מסייע להורדה במשקל. הוא עוזר לשמור על בריאות מערכת העיכול ותפקודה התקין, מעלה את רמות הסרוטונין ועוזר לנקז את הפסולת מהגוף. כל אלו יחד פועלים כדי לסייע באובדן המשקל ולמנוע תופעות כמו נפיחות ועצירות. רמות הסרוטונין הגבוהות יסייעו לכם בשיפור מצב הרוח ויפחיתו את הסיכון הכרוך ב"אכילה רגשית".
סרוטונין גבוה יכול גם להיות יעיל בהפחתת תחושת התיאבון הכללית שלכם.

4. מרווה
מרווה הוא צמח פופולרי במיוחד לבישול כיוון שניתן לשלב אותו במנות כה רבות ושונות. מרווה היא אפקטיבית בהורדת רמות הסוכר בדם, הורדת לחץ הדם והפחתת רמות החרדה. מאחר וכל המאפיינים הללו יכולים לסייע בהורדה במשקל, מרווה לא רק מסייעת בדיאטה, אלא גם מקדמת בריאות כללית. היא בעלת מאפיינים אנטי-חרדתיים שיעזרו לכם לשמור על רמות הקורטיזול שלכם נורמליות. רמות קורטיזול גבוהות יכולות להוביל להשמנה – בעיקר באיזור הבטן – לכן חשוב לבדוק את רמות ההורמון הזה אם רוצים לשמור על משקל מאוזן ובריא.

5. נענע
ישנו מחקר שמראה כי נענע מסייעת בהורדת שומן. היא עושה זאת ע"י הפרשת כמויות גדולות של ההורמון אסטרוגן שהגוף מאחסן. כשהגוף שלכם מאחסן את ההורמון הזה, הוא אוצר בתוכו יותר שומן. איזון רמות האסטרוגן עם צמח כמו נענע יכול לאזן את הגוף שלכם כך שלא תצטרכו עוד "להחזיק" בשומן העודף.

6. גוגול
גוגול הוא צמח שלא הרבה אנשים מכירים בגלל גילו המוקדם. בכל מקרה, ישנם מחקרים מודרניים שתומכים בטענה כי הצמח הזה הוא יעיל בשיפור תקינות בלוטת התריס שלכם ומבטיחה שחילוף החומרים שלכם יעבוד בקצב אופטימלי. הצמח נטול תופעות לוואי, לכם הוא אידיאלי עבור כל אלו הזקוקים להאצה בחילוף החומרים שלכם, אבל לא יכולים לסבול את תופעות הלוואי.

7. גדילן מצוי
גדילן מצוי הופך פופולרי במיוחד בשנים האחרונות בזכות יכולות הניקוי והטיהור שלו. הוא שימושי במיוחד לנקות את הרעלים מהכבד כך שאיבר זה יוכל לתפקד בצורתו האופטימלית. כשהכבד שלכם נקי מרעלנים מיותרים, הוא יכול להתמקד בפעולת חילוף החומרים כך שתוכלו לשרוף קלוריות ולאבד משקל בצורה יעילה.

8. שורש שן הארי
רוב האנשים רואים בשן הארי כצמח טורדני שמכער את הגינות שלהם, אבל למעשה הוא אפקטיבי במיוחד בזכות סגולותיו המטהרות, ועוזר להיפטר מרעלנים ופסולת מיותרת בגוף שלכם. הוא מסייע באובדן משקל בגלל שהוא מחסל רעלנים, מאזן את רמות הסוכר שלכם, מקטין זיהומים ומקנה לגופכם תכונות אלקלאיות. כל חלקי הצמח הזה אכילים ובעלי תכונות מדהימות.

9. ז'רבה מאטה
ז'רבה מאטה הוא צמח מעורר פופולרי מאוד אשר רבים מחליפים את קפה הבוקר שלהם איתו. האפקט הממריץ יתן לכם אנרגיה ויאיץ את חילוף החומרים שלכם. הוא מלא בנוגדני חמצון שונים, מינרלים, ויטמינים וחומצות אמינו, לכן בנוסף לסגולותיו המסייעות בהורדה במשקל, הוא גם עוזר לכם לקבל את החומרים המזינים החיונים לגוף שלכם בכל יום.

10. קוליאוס
הצמח הזה הוא פופולרי במיוחד ברפואה האיורוודית והוא מתוארך לתקופות עתיקות במיוחד. רכיב הפורסקולין הוא אפקטיבי במיוחד בסיוע לאובדן משקל ע"י האצת חילוף החומרים ותפקוד בלוטת התריס. גברים מפיקים תועלת רבה במיוחד כיוון שהצמח מגביר את רמות הטסטוסטרון אצל גברים המנסים להוריד במשקל.

11. מנטה
מנטה היא פופולרית במיוחד בזכות היכולת שלה לטפל בבחילות ובעניינים מינוריים אחרים הקשורים בעיכול, אבל יכולה לסייע גם באובדן משקל. היא עוזרת לאזן את מערכת העיכול שלכם ולנקז פסולת ונוזלים מיותרים. היא עוזרת גם בהורדת רמות החרדה כדי שתוכלו להמנע מאכילה רגשית ומדכאת את התיאבון.

עכשיו שאתם מכירים את כל הצמחים שיכולים לסייע לכם להוריד במשקל, התייעצו ברופא שלכם. זה יבטיח שתשתמשו בצמחים הללו כראוי, ותהפכו את לבטוח יותר. חשוב גם להשתמש בצמחים האלו במינונים הנכונים. מינון נכון ופיקוח הם קריטיים כדי להבטיח שתפיקו את המירב מהצמחים האלו.