10 הרגלים של זוגות מאושרים. מספר 5 זה העצה הכי טובה שתקבלו בחיים!

ד״ר מארק גולסטון מטפל, מרצה וסופר כתב כתבה על 10 ההרגלים של זוגות מאושרים, שאפשר בהחלט ללמוד מהם הרבה על זוגיות ואהבה.

זוגות מאושרים יודעים שמערכת היחיסם מתחילה אחרי שתקופת ירח הדבר נגמר, והם יודעים שאלא אם ממשיכים כל הזמן לשמר את האהבה, האהבה כנראה תדעך מהר יותר משהתחילה.


1. לכו לישון באותה השעה: זוכרים את התקופה בתחילת הקשר שלכם שלא יכלתם לחכות ללכת לישון יחד כדי לעשות אהבה? זוגות מאושרים עומדים בפני הפיתוי ללכת לישון בשעות שונות, הם הולכים לישון ביחד באותו הזמן ובאותה השעה, גם אם אחר כך אחד מהם קם ועושה דברים אחרים.


כשהם נוגעים אחד בשנייה עדיין יש להם צמרמורות, ואלא אם כן אחד מהם מרגיש מותש לחלוטין, הם גם תמיד מתגרים מינית אחד מהשנייה.

2. תטפחו ענייני עניין משותפים: אחרי שהתשוקה נרגעת ואתם לא חמים אחד על השנייה כמו שני ארנבים מיוחמים כל הזמן, הגיוני שפתאו םתשימו לב שאין לכם מספיק תחומי עניין משותפים. אל תמעטו בערכם של הפעילויות שתוכלו לעשות יחד, ולבנות תחומי עניין משותפים, וככה להינות מהם יחד.

אם אין תחומי עניין בהחלט אפשר לבנות וליצור כאלה.  באותו הזמן אל תשכחו לפתח לעצמכם באופן אישי תחומי עניין. זה יהפוך אתכם ליותר מעניינים בעיני בני זוגכם, וימנע מכם להיראות תלותיים מידי.

3. תלכו יד ביד או אחד לצידה של השנייה: במקום ללכת אחד אחרי השנייה, נסו ללכת יחד. זוגות שהולכים ידי ביד או אחד ליד השנייה יודעים שיותר חשוב להיות ביחד מאשר להינות מהנוף החולף.

4. תסמכו ותסלחו באופן הגיוני: במידה והם מוצאים את עצמם בריב, בלי פתרון לוויכוח, זוגות מאושרים יידעו לסמוך ולסוח אחד לשנייה. תנסו גם.

5. התמקדו במה בני זוגכם עושים נכון, ולא מה הם עושים לא נכון: אם תחפשו כל הזמן את הטעויות אתם תמצאו אותם בוודאות. אם תחפשו את מה שהם דווקא עושים נכון, תופתעו לגלות שזה המון דברים שעושים אתכם מאושרים! זוגות מאושרים חושבים חיובי ולא שלילי.

6. תחבקו אחד את השנייה ברגע שאתם מתראים אחרי העבודה: לעור שלנו יש זיכרון של מגע טוב ומגע רע, וזהו בהחלט מגע טוב שעושה רק טוב. זוגות שמתחבקים הרבה משאירים את עצמם יותר זמן באיזור הנוחות של הרגשה טובה.

7. תגידו ״אני אוהב אותך״ ו״שיהיה לך יום טוב״ כל בוקר: זוהי דרך מעולה ליצור תחושה של אושר, ביטחון והתחלה של יום טוב. לא חשוב עם מה תתמודדו על הבוקר וביום בכלל, תעשו זאת עם חיוך.

8. תגידו אחד לשנייה לילה טוב כל ערב, ולא חשוב איך אתם מרגישים באותו הרגע: זהו אומר לבן זוגעם שלא משנה איזה יום עבר עליכם, או אתם בריב או סתם כועסים, אתם עדיין רוצים להיות בתוך מערכת היחסים. זה אומר שמה שיש ביניכם יותר גדול בריב מטופש.

9. תעשו בדיקת ״מזג האוויר״ של בני זוגכם במשך היום: תתשקרו לבני זוכם לשאול מה שלומם במשך היום, זוהי דרך מופלאה לתאם ציפיות ולדעת מה מצפה לכם בבית אחרי יום העבודה.

10. תתגאו בלהסתובב עם בני זוגכם בציבור: זוגות מאושרים גאים בבני זוגם ורוצעים להיראות איתם בציבור כמה שיותר, שכולם ייראו כמה הם מאושרים. הם לא מתהלבים אלא פשוט מאושרים מלהיות אחד עם השנייה.

קרדיט לתמונה הראשית: PEXELS ו IMGUR