10 טיפים כדי להשיג את החיוך המושלם

זה אולי יפתיע אתכם, את שיניים אינן עצמות פנים יוקרתיות. שיניים בריאות הן אבן הפינה של בריאות טובה באופן כללי, ומסיבה טובה. לא רק שאינכם יכולים לאכול בלעדיהן, הן גם הכרחיות כדי לדבר כמו שצריך. שכבת המגן של השן היא החומר החזק ביותר בגופכם, והפליה על בסיס שיניים, היא דבר אמיתי מאוד.

צוות האתר שלנו רוצה שתשימו את השיניים שלכם בעדיפות עליונה. בסוף היום, יש לנו רק שתי ערכות שיניים ואנחנו מאבדים את הראשונה עד גיל 12.


אכלו אננס

© Pixabay.com© Pixabay.com© Pixabay.com

אננס הוא המזון היחיד המכיל את הרכיב, ברומליין, שהוא מעולה בנגנה על שכבת השן ומפני כתמים על השן. זה גם מקטין את הכאב והנפיחות בחניכיים בשל תכונותיו נוגדות החמצון.


הוסיפו חלב לקפה שלכם

© Kevin Malik / pexels.com© Sarah Elizabeth / Unsplash.com

כדי לשמור על מראה שיניים נוצץ, עליכם לשים לב למה שאתם מכניסים לפה שלכם. כתמים על שכבת המגן של השן מגיעים מהתכונות הכימיות של המזון. מזון חומצי מכתים את השן בגלל שהוא מזיק לשכבת המגן של השן, ומזונות עם ריכוז טאנינים גבוה כמו קפה או תה, מכתימים את השן בגלל שהם משנים את רמות ה-pH של הפה.

ווסתו את ה-pH של השן באמצעות אכילת משהו נייטרלי ועשיר בסידן לאחר שאכלתם משהו חומצי. שימו חלב בקפה או בתה שלכם כדי להקטין את החומציות, והוסיפו יותר גבינה לארוחות עם רוטב עגבניות. קזאין, החלבון שבחלב, מצטיין במניעת שינוי הצבע בשיניים.

אל תלבינו את השיניים שלכם

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

בניגוד למה שתעשיית היופי גורמת לכם להאמין, שיניים אינן אמורות להיות לבנות. באופן טבעי, הן אמורות להיות בעלות מראה שנהב עם הזמן. בנוסף, לא לכל השיניים יש את אותו הצבע. הן אינן בפה שלכם כדי להיראות יפות, אחרי הכל.

הלבנת השיניים מחלישה את שכבת המגן שלכם. וברגע ששכבת המגן נעלמה, היא לא תשוב. לכן מוטב להימנע ממשחות שיניים מלבינות או על בסיס פחם – הן נוקשות מדי וישחקו את השיניים שלכם. במקום, השתמשו במשחת שיניים המבוססת על פלואוריד. פלואיריד הוא הרכיב היעיל ביותר להיגיינת הפה שלנו, וב-30 השנים האחרונות, הוא צמצם את מספר בעיות השיניים, ומנע שחיקת שיניים.


שמרו על תחלופת רוק בפה

© depositphotos.com© Andrea Piacquadio / pexels.com

רוק עוזר להגן על השיניים שלכם באמצעות שטיפה מתמדת שלהן, ניקוי הבקטריה הרעה, וחיזוק שכבת המגן באמצעות סידן וזרחן. אם הפה שלכם מפסיק לייצר רוק, השיניים מתייבשות, רמת ה-pH של הפה משתנה, והבקטריה שמחסלת את שכבת המגן, משתוללץ. שתו מים ככל האפשר לאורך היום ולעסו מסטיק ללא סוכר כדי לעודד את ייצור הרוק.

פה יבש הוא גם תופעת לוואי רצינית של נטילת תרופות, כמו נוגדי דיכאון, וזה יכול לצמצם את היעילות של בלוטות הרוק. אם אתם לוקחים תרופות, מוטב שתמיד יהיו לכם מים בהישג יד.

השתמשו בקש כשאתם שותים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

כפי שמתברר, לא רק מה שאתם שותים משפיע על השיניים שלכם, אלא גם כיצד אתם שותים זאת. השיטה שלכם לצריכת משקאות יכולה גם היא להשפיע על בריאות הפה שלכם. ׳שלוקים׳ ארוכים ושמירת הנוזל בפה שלכם יכול לתרום להכתמת השיניים ולתסחיף של שכבת המגן בגלל שהם חושפים את השיניים לסוכר ולחומצות שבמשקה. באופן זה, משקאות מסוכרים בפחיות הם הנוראיים ביותר במובנים של ׳מה׳ ו׳איך׳.

שתייה באמצעות קשיות (אם ממקמים אותן כהלכה, מבלי שייגעו בשיניים), מנגד, היא דרך בטוחה יותר לשתות. זה עוזר למנוע שינויים בצבע ושחיקה.

צחצחו לפני שאתם הולכים לישון

צחצוח השיניים פעמיים ביום הוא חשוב, אבל במקרה ואתם יכולים לעשות זאת רק פעם אחת, עשו זאת לפני שאתם הולכים לישון. שינה היא כשאינכם בולעים ושוטפים את הפה שלכם, לכן ייצור הרוק מאט, והיווצרות הפלאק בפה שלכם נותרת בעינה וגורמת לבעיות. זה יכול להוביל לפה יבש ולסיכון לחורים בשיניים.

באותה נשימה, אנשים רבים שמצחצחים את השיניים שלהם על בסיס קבוע לא עושים זאת לאורך זמן. 2 דקות זה הזמן המומלץ. יש לירוק את משחת השיניים. אם אתם רוצים לשטוף, עשו זאת בכל זאת פרט לזמן בו אתם מצחצחים. אחרת, זה ישטוף, את משחת הפלואוריד במשחת השיניים שזה עתה שמתם, ויקלקל את כל העסק – כך גם יותיר את השיניים שלכם בלתי מוגנות.

אל תשכחו להעביר חוט דנטלי

© Sora Shimazaki / pexels.com

שימוש בחוט דנטלי מחלץ את הביופילם (הוא קבוצה של תאים שנדבקים זה לזה על משטח כלשהו) מבין השיניים שלכם ותורם לבריאות החניכיים שלכם. זה יכול לנקות את חלקיקי המזון והפלאק מהמקומות שמברשת השיניים לא יכולה להגיע אליהן. 40% מהפלאק מצוי בין השיניים! שימו לב במיוחד לטוחנות שלכם. אל תעבירו את החוט הדנטלי רק בין השיניים – עליכם להעבירו מתחת לקו החניכיים כדי לנקות את הפלאק.

אל תלחצו חזק מדי בעת הצחצוח

© lauragtwo / reddit

שימו לב ללחץ שאתם מפעילים בעת השימוש במברשת – אתם לא צריכים ללחוץ יותר מדי, אחרת תגרמו טראומה לחניכיים והשיניים שלכם יהפכו רגישים מדי. מברשת שיניים חשמלית יכולה לסייע בתזמון ובכמות הלחץ. בנוסף, לכן על מברשת שיניים רכה. צחצוח יתר הוא כשאתם מצחצחים את השיניים יותר מדי, וזו גם בעיה.

קנו סד לילה במידה ואתם חורקים שיניים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

חריקת שיניים ונעילת לסתות הן בעיות רציניות. אם אתם חורקים שיניים, השיגו לעצמכם סד לילה. חריקת השיניים שלכם יכולה לגרום לבעיה רצינית באיזון הלסתות שלכם שקשה לתקן, או שאתם יכולים לשבור את השיניים שלכם, ואם זה מחריף, תזדקקו גם לכתרים עבורם. אך באמצעות סד לילה, אתם תנשכו את הסיליקון במקום. בנוסף, שוחחו עם מומחה בתחום בריאות הנפש מאחר וחריקת שיניים יכולה להיות בעיה של סטרס או חרדה.

צחצחו את הלשון

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

הלשון היא מאגר של בקטריות, ואם לא מתחזקים אותה, היא יכולה לגרום לריח רע מהפה ובעיות נוספות אחרות. לשון בריאה היא ורודה בצורה שווה, ללא חלקים אדומים, לבנים, או צהובים. שינוי צבע ללבן אינו סיבה להיתפס לבהלה – זוהי רק תערובת של תאים מתים ושיירי אוכל, ואפשר להסיר את זה בקלות באמצעות צחצוח או שימוש בחוט דנטלי.

השתמשו במברשת או קנו מצחצח לשון והתחילו לנקות את חלקה האחורי של הלשון. אל תדלגו על הקצוות והצדדים. שטפו לאחר מכן כדי להסיר את שיירי הבקטריה – גם מהלשון שלכם וגם מהאביזר בו השתמשתם.

כיצד אתם מטפלים בשיניים שלכם?

לתשומת לבכם – המאמר נועדו למטרת עיון בלבד ואינם נועדו להוות תחליף לייעוץ רפואי.