10 טיפים כיצד לאתר מוצרים באיכות נמוכה

הנה עובדה משעשעת: 50% מהגבינה שאתם רואים בסופרמרקט אינה גבינה כלל וכלל. כדי לענות על הדרישה, היצרנים מספקים לצרכנים מוצרים מלאכותיים וזה נהיה קשה לקנות.

כדי לעזור לכם למצוא מוצרים מקוריים, צוות האתר שלנו גילה כמה טריקים מגניבים שיכולים לעזור לכם בפעם הבאה שאתם עושים קניות.


גבינה


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

הטריק הטוב ביותר כדי לקנות גבינות באיכות טובה הוא זה – טעמו אותו עם האף שלכם. אם פורסים לכם את הגבינה במעדנייה, בקשו חתיכה לפני שאתם מתחייבים לקנות והריחו את הגבינה. אם הטעם מתמשך והמרקם נראה תקין, לכו על זה. חשוב מאוד גם לקרוא את התווית. גבינה מעובדת ומפוסטרת היא 50% גבינה ולפעמים לא גבינה בכלל.


לפי דיווחים, יצרני הגבינות מהתלים בלקוחות ע״י מכירת גבינה מזויפת ומעובדת. סוג זה של גבינה הוא עבה ואינו נמס.

אננס

בכל הנוגע לאננס, הצבע הוא המרכיב החשוב ביותר. אננס בצבע זהוב הוא הטוב ביותר לצריכה מיידית. לבדיקת איכות, חפשו כתמים לבנים על הפרי. אם על ה׳עיניים׳ של האננס יש מעין אבקה לבנה, פירוש הדבר הוא שהפרי עוד לא בשלהריחו את האננס, אם הוא מריח מתוק, הוא טוב.
מצד שני, יש להימנע מאננס שהתחתית שלו בצבע חום ויש לו ניחוח תוסס. אתם יכולים גם לנסות למעוך את האננס בידיים שלכם. אננס באיכות ירודה או כזה שאינו בשל יהיה קשה בעוד אננס בשל מדי יהיה מעיך מדי. חפשו את הפרי בעל האיזון המושלם.

תות שדה

תות שדה הוא חטיף טעים ומוסיף טעם מובחן לארוחות שלכם, אבל גם לא שומר על טריות לאורך זמן. לאחר שנקטפו בחווה, הם נוטים להתקלקל במהירות. כדי לוודא שקניתם תותי שדה בעלי זמן מדף תקין, הימנעו מלקנות כאלה שאינם נראים טוב או עם טלאים.

נסו למעוך אותם עם האצבע המורה שלכם והאגודל. אם התות נוקשה וקורס רק מעט תחת הלחץ, זהו הסוג המושלם. אם הלחץ מועך אותו, הפרי בשל יתר על המידה.


מוטב להימנע מפירות יער עם כתמים ירוקים או לבנים עליהם. זכרו זאת שמה שמשנה כשמחפשים אחר תותי שדה טובים זה לא הצורה, אלא הריח. תותים בעלי צורה משונה יכולים להיות טעימים, פשוט הריחו אותם ואם הם מדיפים ניחוח פירותי, הוסיפו לעגלה שלכם!

עגבניות


© Depositphotos.com

כשקונים עגבניות – הצעד הראשון הוא כמובן לחפש אחר פגמים וכתמים מבחוץ אבל לפעמים מראה יכול להתל. לחצו על העגבנייה וראו אם היא עומדת בלחץ או נמעכת. אם היא נשארת נוקשה, המשיכו והריחו אותה. עגבנייה שמדיפה ניחוח היא כזו שעליכם לקנות ועליכם להתרחק מאלה שבקושי מדיפות ריח.

חלב


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

ישנם מספר דרכים בעזרתן אפשר לבדוק את איכות החלב. ראשית, קחו כמה טיפות ושפשפו אותן באצבעות שלכם. אם הן מרגישות סבוניות או בעלות מרקם מובחן למדי, החלב יושן ואינו טהור. לבדיקת איכות טובה יותר, שימו מעט מן החלב במיכל והוסיפו 2 כפות מלח. אם החלב הופך כחול, הוא באיכות נמוכה ויש בו כימיקלים. גם הטעם חשוב. זכרו שחלב אמיתי הוא מתוק מטבעו, כך שאם טעמו של החלב שאתם קונים שונה, אולי זה לא רעיון טוב לקנות אותו.

לחם


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

חפשו כיסי אוויר כשאתם קונים לחם. כיכר עם בועות בצורות בגדלים שונים היא מהסוג הטוב ביותר. על הקרום להיות פריך, לא נוקשה. כדי לבדוק את האיכות, לחצו על הלחם וראו אם הוא חוזר לצורתו. כיכר לחם טובה היא גמישה ויש בה מעט לחות.

דבש


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

כדי להבדיל בין דבש מזויף ודבש איכותי, ישנם כמה מבדקים שאפשר לעשות בבית. שימו טיפה של דבש על האצבע שלכם וראות אם היא מחליקה ממנה. אם היא מחליקה מיד, הדבש מזויף. אם היא נשארת, הוא טהור.

א, קחו 2 כוסות מים והוסיפו כף דבש. הניחו לדבש לשבת והתבוננו בו. אם אתם רואים שהדבש מתמוסס במים, הוא מזויף ועשיר בסוכר. מצד שני, אם הוא נשאר בתחתית, הוא באיכות טובה.

ביצים


© depositphotos.com© depositphotos.com

כדי לאתר ביצים באיכות טובה בחנות, אתם יכולים להסתמך על האריזה. ביצים באיכות AA הם באיכות הטובה ביותר שביצים יכולות להיות ואפשר למצוא בחנות, אז אתם יכולים לרכוש מבלי לחשוב פעמיים. לאחר מכן יש איכות A ואז איכות B. כל דבר פחות מזה מוטב לא לקחת.

מצד שני, במקרה ואתם קונים ביצים מחוץ לאריזה, אתם יכולים לבדוק את האיכות ע״י בחינת הקליפה. הקליפה צריכה להיות בוהקת ובעלת מרקם חלק. מומלץ גם לקנות ביצים שאוחסנו במקרר מאשר אלה שמאוחסנות בחוץ. חפשו סדקים בביצים. אתם יכולים גם לבדוק את הטריות של הביצים אם רק תסתכלו על מבנה החלמון. אם הוא נוקשה ועגול, הוא טרי. אם הוא מהול ובעל ציפוי שקוף על החלמון, הסיכויים הם, שהביצה די ישנה.

בשר


© Pixabay.com© Pixabay.com

זול הוא לא תמיד הטוב ביותר והכלל הזה תקף גם לגבי בשר. בכל הנוגע לאיכות הבשר, שימו לב מאיזה חלק זה מגיע. לפי דיווחים, בשר טוב מגיע מהאחוריים, מהצלעות או מאזור החלציים. הם אולי יקרים יותר, אבל גם מתבשלים טוב יותר, מהר יותר ונעימים לצריכה. בעת הקנייה, תמיד חפשו אחר גושים וחבלות. בשר לא צריך להיות יבש מדי או רטוב מדי ואמור להריח מעט חומצי. צבעו צריך להיות עשיר והמרקם לא רק או נוקשה מדי למגע.

דגים


© Pixabay.com© Pixabay.com

מוזר עד כמה שזה יישמע, אבל עליכם להביט בעיניו של הדג בעת הקנייה כדי לאמוד את איכותו. אם העיניים צלולות ונוצצות, הדג טרי. הזימים שלו צריכים להיות בהירים ולא בעלי ריח חמוץ. אם אתם לא קונים את כל הדג אלא רק פיסות ממנו, בסדקו את הקשקשים ו-וודאו שהם נוקשים.

האם יש לכם תהליך בחירה משלכם בכל הנוגע לקניית ירקות ומצרכים אחרים? שתפו את הסודות שלכם איתנו בתיבת התגובות בהמשך!