10 טיפים נבונים שיכולים למעשה להציל את היום שלכם

לפעמים, הדברים הפשוטים ביותר כמו טונות של הודעות ספאם, כבודה אבודה, או מחלת ים יכולה להפוך את היומיום שלנו לאסון. השגרה בה אנחנו חיים בדרך כלל עשויה לעצבן ולהיות מעט קשה. למרבה המזל, ישנם טיפים שימושיים שיכולים להפוך את החיים שלנו לפשוטים יותר.

צוות האתר שלנו אסף כמה טיפים שתוכלו להוסיף לשגרת היום שלכם כדי להפוך אותה לפחות מלחיצה ומעצבנת.


השתמשו באטמי אוזניים במקרה של מחלת ים

מחלת ים היא תגובה המתרחשת כשהמוח שלנו מקבל מסרים מעורבים מקולטני החישה שלנו, כמו העיניים והאוזן התיכונה, והשרירים שלנו. לדוגמה, בזמן נהיגה ברכב, העיניים שלנו והאוזן התיכונה שולחים מסר למוח שלנו שאנחנו זזים, אבל השרירים שלנו רגועים; לכן, המוח שלנו מתבלבל ומגיב בסימפטומים של מחלת ים.


ישנם טריקים מגוונים ועצות שבטח כבר שמעתם עליהם המיועדים למנוע מחלת ים, כמו לעיסת מסטיק או ניסיון לפהק. בכל מקרה, ישנו טיפ לא כל כך פופולרי, אך שימושי. שימוש באטם אוזניים אחד, באוזן אחת, יכול להתל במול שלכם ולגרום לו להתעלם מהאותות של האוזן התיכונה. יש אנשים שאומרים שזה עובד טוב יותר אם שמים את האטם באוזן הנגדית ליד הדומיננטית. לכן, אם אתם ימנים, שימו את האטם באוזן שמאל, וההפך.

כשאתם מטיילים עם מישהו אחר, שמרו חלק מהבגדים שלכם בכבודה של הפרטנר

© Pexels.com© Mulholland Brothers Safari Bag / Lisa / Flickr© Creative Commons / CC-BY-2.0

כמעט 25 מיליון תיקים אובדים או מוצאים את דרכם ליעד הלא נכון בשנה. זה אולי לא נראה כמו ביג דיל אם הכבודה מוחזרת מאוחר יותר, אך לצאת לחופשה ללא הכבודה שלכם עשויה להתברר כאסון.

כדי להימנע מצרות, שמרו חלק מהבגדים שלכם בתיק של הפרטנר שלכם, ושימו כמה משלהם אצלכם. אם אחת התיקים אובד, יהיה לכם משהו ללבוש.

אם אתם רוצים לבהות בכוכבים, תכננו טיול במהלך מולד הירח החדש

© Unsplash.com© Unsplash.com

אם תביטו מעלה השמיימה בלילה, תראו את הירח שלנו זוהר כה חזק שלפעמים קשה להבחין בחלק אחר בשמיים פרט לו. זה קורה בגלל שהירח משקף את אור השמש.


בזמן מולד הירח החדש, הירח עצמו בקושי נראה לעין, ואפשר לזהות כוכבים אחרים בקלות. לכן, אתם יכולים לבהות מעלה, ולחפש את העגלה הגדולה וכוכב הצפון.

השתמשו בסקוץ׳ כדי למנוע שלפוחיות

© Pexels.com© Unsplash.com

אם אתן אוהבות לנעול עקבים, אתן יודעות כמה זה מעצבן כשהזוג החדש והמהמם שלכן גורם לשלפוחיות.

מחקרים הראו שתוכלו להימנע מהן אם תשימו מעט סקוץ׳ על הנעל סביב החלק שנוגע בעקב שלך. זה יכול לצמצם את החיכוך ולמנוע שלפוחיות.

אם אתם רוצים להיפטר מריח של שום בידיים, שפשפו את ברז המטבח שלכם

אם אתם אוהבים לבשל, אתם בטח יודעים כמה זה קשה להיפטר מריח של שום, בצל או דגים מהידיים – לפעמים אפילו סבון לא יכול להתמודד עם המשימה הבלתי אפשרית הזו לכאורה.

פתרון בלתי צפוי הוא ממש מתחת לאפכם – פשוטו כמשמעו. כדי להסיר ניחוחות בלתי נעימים, תוכלו לשפשף את ידיכם על פלדת אל חלד. הגופרית בשום נצמדת למתכות מפלדת האל חלד; התגובה בין הגופרית והמתכות מסירה במהירות את הניחוחות. למרבה המזל, ברז המטבח שלכם עשוי מפלדת אל חלד. פשוט שטפו את הידיים במים קרים, ושפשפו לסירוגין את הברז שלכם.

השתמשו בספל חרס כדי להשחיז את הסכינים שלכם

הטבחים שבינינו מכירים את המצב המעצבן בו אתם מבינים שהסכין שלכם קהה מדי באמצע הכנת ארוחה גדולה. כמובן, לא לכולם יש ערכת השחזה בבית כדי לטפל בבעיה במהירות.

במקרה הזה, הספל האהוב שלנו יכול לעזור. כמעט כל ספל חרס הוא בעל שוליים בתחתית שלו. פשוט הפכו את הספל, החזיקו את הלהב בזווית של 45 מעלות, והניעו אותה לאורך השפה. חזרו על הפעולה 5-10 פעמים מכל צד.

כיצד להתמודד עם אינספור הודעות ספאם
סטטיסטיקה הראתה ש-45% מכל המיילים שנשלחים אלינו הם ספאם (דואר זבל). אתם בטח יודעים כמה זה מעצבן לקבל אינספור פרסומות בלתי נחוצות, וזה כמעט בלתי אפשרי לגלות כיצד מפרסמים קיבלו את כתובת המייל שלכם.

כדי לגלות איזה דף אינטרנט הדליף את כתובת המייל שלכם, פשוט השתמשו בכותרת האתר כשם האמצעי שלכם בזמן שאתם נרשמים לרשימת תפוצה כלשהי. לאחר שתקבלו ספאם, תדעו איזה אתר לחסום או לאיזה שלוח תלונה.

השרו פופקורן במים כדי להימנע מגרגירים בלתי פתוחים

© Shutterstock© Popcorn / Kenta Morigami / Flickr© Creative Commons / CC-BY-SA-2.0

צפייה בסרט מעניין עם קערת פופקורן ענקית נשמעת כמו אחלה תוכנית לסוף השבוע. אם אתם מעדיפים להכין את הפופקורן בעצמכם, בטח תגלו שכמה מהגרגירים לא נפתחו.

אתם עשויים לצמצם את התופעה הזו אם תשרו את הגרגרים במים קודם לכן. למרות שמוטב להשרות את הגרגירים למשך הלילה, תוכלו להשרות במשך 10-15 דקות לפחות. הלחות העודפת תסייע בפתיחת הגרגרים כולם בבישול.

השתמשו בקוביות קרח כדי לגהץ את הבגדים שלכם

© Pixabay.com© Muffet / Foter

אם המגהץ שלכם שבור או שאם זקוקים למגהץ כדי לגהץ שמלה בזריזות מיד לאחר הכביסה, תוכלו לשים כמה קוביות קרח במייבש ולהפעיל אותו על החום המקסימלי. הקרח יהפוך לאדים וירכך את כל הקצוות.

שימו לב: אל תעמיסו על המייבש – זה לא יעבוד כמו שצריך. אפשר להשתמש בטריק הזה כדי לגהץ פריט אחד בכל פעם.

שימו כפית חמה על עקיצה של יתוש כדי להרגיע את המקום

כשעוקץ אתכם יתוש, הוא מעביר את הרוק שלו לעור שלכם וזה מה שגורם לגירוי.

החום יכול להרוס את תכולת החלבונים והרוק. שימו כפית תחת מים חמים למשך דקה, ולאחר מכן שימו את זה על העקציה – זה יעזור לכם להיפטר מהעקיצה.

אילו טריקים תוסיפו לשגרת היום שלכם כדי להפוך אותה לפחות מלחיצה? ספרו לנו על כך בתיבת התגובות בהמשך.