10 טיפים שיעזרו לשיניים שלכם להיראות מושלם

זה עשוי להפתיע אתכם, אבל השיניים שלכם אינן עצמות מפוארות בפנים. שינים בריאות הן אבן פינה בבריאות טובה באופן כללי ומסיבה טובה. לא רק שלא תוכלו לאכול כהלכה בלעדיהן, הן גם נחוצות לדיבור תקין. שכבת המגן של השן היא החומר הקשה ביותר בגוף, ואפליית שיניים, היא אמיתית, למרבה הצער.

צוות האתר שלנו רוצה שתשימו את השיניים שלכם בראש סדר העדיפויות. בסוף היום, יש לנו רק 2 סטים ואת הראשונה אתם מאבדים כבר בגיל 12.


תאכלו קצת אננס

© Pixabay.com© Pixabay.com© Pixabay.com

אננס הוא המזון היחידי שמכיל את הרכיב ברומליין, שהוא מעולה בשמירה על שכבת המגן של השן ובכתמים מזיקים. זה גם מפחית כאב ונפיחות בחניכיים בגלל תכונותיו נוגדות הדלקת.


הוסיפו חלב לקפה ולתה שלכם

© Kevin Malik / pexels.com© Sarah Elizabeth / Unsplash.com

כדי לשמור על מראה שיניים מבריק, עליכם בראש ובראשונה לשים לב למה שאתם מכניסים לפה. כתמים על השיניים נובעים מהמאפיינים הכימיים של המזון. מזונות חומציים מכתימים את שן בגלל שהם מזיקים לשכבת המגן, ומזונות עשירים בטאנין, כמו תה או קפה, מכתימים את השיניים בגלל שהם משנים את רמת ה-pH בפה.

אזנו את ה-pH בפה שלכם ע״י אכילת מזון ניטרלי ועשיר בסידן לאחר שאכלתם מזונות חומציים. שימו חלב בקפה או בתה שלכם כדי להחליש את החומציות שלו, והוסיפו גבינה לארוחות עם רוטב עגבניות. קזאין, החלבון שבחלב, מעולה להפחתת שינויים בצבע השיניים.

אל תלבינו את השיניים שלכם

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

בניגוד למה שתעשיית היופי הייתה רוצה שתחשבו, השיניים שלכם לא צריכות להיות לבנות. באופן טבעי, הן הופכות לגוון שנהב עם הזמן. בנוסף, לא כל השיניים צריכות להיות באותו הצבע. הן לא נמצאות בפה שלכם ליופי, אחרי הכל.

הלבנת השיניים מחלישה את שכבת המגן. וברגע ששכבת המגן נעלמת, היא אינה שבה. לכן מוטב להימנע ממשחות מלבינות או בעלות פחם – זה פולשני מדי וישחק את השיניים שלכם. במקום, השתמשו במשחה עם פלואוריד. פלואוריד הוא אחד הרכיבים המשפיעים על היגיינת הפה שלנו, וב-30 השנים האחרונות, הוא צמצם את כמות הבעיות הדנטליות שלנו, ומונע שחיקת שיניים.


דאגו שהרוק ימשיך לזרום

© depositphotos.com© Andrea Piacquadio / pexels.com

רוק עוזר להגן על השיניים שלכם בעזרת שטיפתם המתמדת, ניקוי הבקטריה המזיקה וחיזוק שכבת המגן בסידן וזרחן. אם הפה שלכם מפסיק לייצר די רוק, השיניים מתייבשות, ה-pH בפה משתנה, ובקטריה שמחסלת את שכבת המגן של השן משתוללת. שתו הרבה מים במהלך היום ולעסו מסטיק ללא סוכר כדי לעודד את ייצור הרוק.

פה יבש הוא גם תופעת לוואי מוכרת בשימוש בתרופות, כמו נוגדי דיכאון, והן יכולות לצמצם את יעילות בלוטות הרוק. אם אתם נוטלים תרופות, זה יעזור אם יהיה לכם תמיד בקבוק מים בהישג יד.

השתמשו בקשית כשאתם שותים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

מסתבר, שלא רק שמה אתם שותים משפיע על השיניים שלכם, אלא גם איך שאתם שותים את ה. השיטה שלכם לצריכת משקאות יכולה להשפיע גם כן על הבריאות שלכם. שלוקים ארוכים ושמירה על הנוזל בפה תורמת להכתמה ותסחיף של שכבת המגן בגלל שזה חושף את השיניים לסוכר וחומצות במשקה. כך, משקאות מסוכרים בפחיות הן הגרועות ביותר במובנים של ׳מה׳ ו׳איך׳.

גמיעה ושימוש בקשיות (אם אתם ממקמים אותה כהלכה, מבלי שתיגע בשן), מצד שני, בטוחה ובריאה יותר לשימוש. זה עוזר מנוע שינוי בצבע השיניים ושחיקה.

צחצחו שיניים לפני השינה

צחצוח פעמיים ביום הוא חשוב, אבל במקרה שאתם יכולים לעשות זאת רק פעם אחת, עשו זאת לפני השינה. בזמן השינה אינכם בולעים ושוטפים את הפה, וייצור הרוק שלכם מאט, לכן הצטברות פלאק על השיניים שלכם עומדת קפואה וגורמת לבעיות. זה יכול לייבש את הפה ולהעמיד אתכם בסכנה לחורים.

כהערת ביניים, אנשים רבים לא מצחצחים שיניים למשך זמן רב דיו. 2 דקות זה הזמן מומלץ. יש לירוק כל שאריות של משחת השיניים. אם אתם רוצים לשטוף, אל תעשו זאת בזמן הצחצוח. אחרת, זה ישטוף את הפלואוריד ממשחת השיניים, ויקלקל את כל העסק – ויותיר את השיניים שלכם בלתי מוגנות.

אל תשכחו להעביר חוט דנטלי

© Sora Shimazaki / pexels.com

שימוש בחוט דנטלי מנקה בין השיניים ותורם לבריאות חניכיים טובה. ניתן לנקות שאריות מזון ופלאק במקום אליו המברשת לא יכולה להגיע. 40% מהפלאק נמצא בין השיניים שלכם! שימו לב במיוחד לטוחנות. אל תעבירו סתם חוט דנטלי בין השיניים – עליכם להעביר מתחת לקו החניכיים כדי לנקות את הפלאק.

אל תלחצו חזק מדי בזמן ההברשה

© lauragtwo / reddit

שימו לב למידת הלחץ שאתם מפעילים בזמן שאתם מצחצחים – אתם לא צריכים ללחוץ יותר מדי, אחרת תגרמו לטראומה בחניכיים והשיניים שלכם יהפכו רגישות מדי. מברשת שיניים חשמלית יכולה לעזור בתזמון ובמידת הלחץ. בנוסף, לכו על מברשת רכה. צחצוח יתר הוא כשאתם מצחצחים יותר מדי, שזה גם עניין.

השתמשו בסד אם אתם חורקים שיניים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

חריקה והידוק שיניים זה עסק רציני. אם אתם שוחקים שיניים, קנו לעצמכם סד. שחיקת שיניים יכולה לגרום לבעיה ביישור של הלסת שקשה לתקן, או שאתם יכולים לשבור את השיניים שלכם, ואם זה מחריף ייתכן ותזדקקו לכתרים. אבל בעזרת סד, אתם רק נושכים את הסיליקון במקום. בנוסף, דברו עם פסיכולוג מאחר ושחיקת שיניים יכולה להיות תוצאה של מתח או חרדה.

צחצחו את הלשון שלכם

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

הלשון היא מאגר של בקטריות, שאם לא מטפלים בה, יכולה לברום לריח רע ובעיות חמורות אחרות. לשון בריאה היא וורודה בצורה שווה, ללא חלקים אדומים, לבנים או צהובים. אין צורך להיבהל כשרואים שינוי בגוון ללבן – זוהי תערובת של תאים מתאים ושיירי מזון, וניתן להסיר את זה בקלות בעזרת צחצוח ושימוש בחוט דנטלי.

השתמשו במברשת או קנו מברשת ללשון והתחילו לנקות בחלק האחורי של הלשון. אל תדלגו על הקצוות והצדדים. שטפו לאחר מכן כדי להסיר שיירי בקטריה – גם מהלשון וגם מההתקן בו השתמשתם.

כיצד אתם מטפלים בשיניים שלכם?