10+ טעויות נפוצות הקשורות בטיפוח העור שאנחנו רואים בפרסומות ועשויות להרוס את העור שלנו

כמעט כולנו משתמשים במוצרי טיפוח על בסיס יומי, כמו מסכות, קרמים, ותרחיצים. אנחנו בוחרים במותג שונה רק כשאנחנו רוצים לנסות משהו חדש. אבל קריאת ההנחיות בזהירות לא תמיד מגנה עלינו מפני טעויות נפוצות, גם בגלל שאנחנו רגילים להשתמש במוצר בצורה מסוימת או בגלל שהפרסומות מטעות אותנו.

צוות האתר שלנו היה די המום מכמה מהחוקים אותם צריך למלא (במיוחד בעת השימוש במסכת חמר) כדי לשפר את היעילות של רבים ממוצרי היופי.


לא משתמשים במקדם הגנה על בסיס יומי

© shutterstock.com

ברוב הפרסומות שאנחנו רואים, שמים קרם לחות או מייקאפ על פנים חשופות. לדבריהם של רופאי עור, עלינו להשתמש במקדם הגנה מדי יום, מאחר וכשאנחנו בחוץ, אנחנו חשופים לקרינת אולטרה סגול באופן תמידי. אפילו ביום מעונן, כשאין שמש בחוץ, עלינו לוודא שאנחנו מגנים על העור שלנו באמצעות שימוש במוצרי הגנה מפני השמש.


עלינו להשתמש במקדם הגנה בכל שעתיים, לא משנה ערכו (SPF 10, SPF 15, SPF 50 וכדומה) – מביוחד לאחר שהזענו רבות או שחינו.

טלאים ששמים מתחת לעין

טלאים תחת העין מפורסמים כמוצר חירום הנועדו לטפל בנפיחות בעיניים. כמה יצרנים מבטיחים שהטלאים שלכם יכולים גם להסיר קמטים. אך ישנם כמה כללים שאל לכם לשכוח מהם שהופכים טלאים כאלה ליעילים ולא גורמים נזק לעור שלכם.

* אל תוציאו את הטלאי מחבילה בידיים. לעתים קרובות מאוד, נשים בפרסומות משתמשים בטלאי באמצעות האצבעות שלהן. אך אם אתן מכניסות ידיים לחבילה, ישנו סיכוי שתפגמו בחומר בו מושרה הטלאי. מוטב להשתמש בכלי מיוחד להוצאת הטלאי. יש יצרנים המצרפים כלים לחבילה.
* אל תשימו את הטלאי על הפנים למשך זמן ארוך מהרגיל. יצרנים ממליצים לבלות רק 15-20 דקות עם הטלאי. וישנה סיבה לכך. אחרי שמיציתם את כל הלחות מהטלאי, הם יתחילו לספוג את הלחות שעל העור שלכם, מה שעשוי לגרום לקמטים נוספים. לכן אל לכם להשתמש בזה לזמן ארוך מדי, למרות שאנשים רבים עושים זאת, ומתעלמים מההוראות.
* אל תאחסנו את הטלאים במקרר. מומחים מסוימים אומרים שמוטב לשים את הטלאים במקרר לפני השימוש בהם, ואחרים למעשה שומרים אותם בקירור כל הזמן. כן, טלאים קרים עוזרים להסיר את הנפיחות מהר יותר. אך החומר בו הטלאי מושרה עשוי להיות פחות יעיל אם נשמר בקירור למשך זמן רב מדי. לכן, באופן אידיאלי, פשוט שימו את החבילה במקרר למשך 20 דקות לפני שאתם משתמשים בהם.

קרמים ומסכות

בפרסומות, נשים שמות הרבה קרמים שונים על הפנים שלהן. אבל אפילו הקרם הטוב ביותר יכול להפוך את הפנים שלם לפנקייק עיסתי אם אתם משתמשים ביותר מדי.


באופן מעניין, בפרסומות, מורחים את הקרם על הפנים כך שעל העור כולו יש אותה כמות קרם. אבל זה לא תמיד הדבר הנכון לעשות. עליכם למצוא את האזורים היבשים ביותר בפנים שלכם. אולי בנקודות מסוימות יש יותר קמטים מבאחרות, לכן הן זקוקות ליותר קרם. בממוצע, כל סוג עור לא זקוק ליותר מגודל אפון של קרם לכל הפנים. שימו פחות קרם על אזור ה-T מאחר והוא בדרך כלל החלק השומני ביותר.

אותו הדבר תקף גם לגבי מסכות. אפילו אם היצרן עשה פרסומת בו נשים שמות שכבה עבה של חמר על הפנים שלהן, זה לא אומר שעליכם לעשות את אותו הדבר. המבכות הללו נועדו לייבש את העורו יש לשים אותן על החלקים השומניים ביותר בפנים שלכם, ואת המסכות שמזינות את העור יש למרוח על המצח, הלחיים, ועל הסנטר (אלו בדרך כלל החלקים היבשים ביותר)

מסכות חמר

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

פרסומות, ואפילו כמה עלונים לצרכן, טוענים שיש להשתמש במסכת חמר עד הסוף: עד שהן מתייבשות לחלוטין ואפילו מתחילות להיסדק. אבל זה שגוי – זה רק יזיק לעור שלכם.

החמר סופג את השומן העודף ומסיר את הלכלוך, אך אם תשימו אותו על העור למשך זמן ארוך מהרגיל, הוא יספוג את הלחות מהעור ויהפוך אותו יבש יתר על המידה. בנוסף, חמר יבש ימשוך את העור, מה שעשוי לגרום להופעת קמטים חדשים. לכן עליכם לשים מסכת חמר למשך 10 דקות לכל היותר, ולהסיר אותה כשהיא מתייבשת

מסכות יריעה (Sheet masks)

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

הסיבה העיקרית מדוע מסכות יריעה הן כה יעילות היא בגלל שהן נצמדות לעור בצורה הדוקה מאוד. מוטב לבלות זמן בהסרת כל הקמטים ולהניח למסכה לגעת בכל האזורים בפנים מאשר להניח את זה במהירות, להתעלם מכל הבועות. טעות נפוצה נוספת שאנשים עושים היא לשים את המסכות הללו מבלי לנקות את הפנים מבעוד מועד. אם אתם לא רוצים לשטוף את הפנים שלכם עם ג׳ל, הרכיב הפעיל במסכה לא יחדור לעור. מוטב שלא לדלג על השלבים האחרים: טוניק יכין את העור לספיגת הנוטריינטים, ופילינג יסיר את התאים המתים וימנע מהמסכה להיות פעילה ככל האפשר.

זכרו לקרוא את המדריך בזהירות! יש מסכות שלא נועדו לשימוש יומיומי; אחרות יש לשים על העור למשך זמן ארוך יותר מ-15-20 דקות הסטנדרטיותף וכמה מהן יש לשטוף לאחר שהסרתם את היריעה עצמה.

ניקוי

© Vitória Santos / Pexels.com

תרחיצים עם רכיבים אגרסיביים מזיקים לעור יותר מאשר מקלפים אותו. כדי להסיר את התאים המתים, מוטב להשתמש במוצרים המכילים חומצה. אם אתם מעדיפים קילוף מכני, לבשו כפפה ונקו את העור.

תפיסה שגויה פופולרית נוספת היא שעור שומני קוק לתרחיץ לעתים קרובות יותר. למעשה, ככל שאתם משתמשים בתרחיץ לעתים קרובות יותר, כך העור יהפוך שומני יותר. אז אל תשתמשו בתרחיץ יותר מפעמיים או 3 בשבוע.

אם אתם משתמשים במוצר המבוסס על חומצה, תמיד השתמשו במקדם הגנה לפני שאתם יוצאים. רוב מקדמי ההגנה מפורסמים כמשהו שאפשר להשתמש ביום שטוף שמש, ולמרות זאת, אפשר להשתמש בהם גם בימים מעוננים.

מוטב שלא לשכוח להשתמש במקדם הגנה כחלק משגרת טיפוח העור היומית שלכם, אפילו אם אתם לא משתמשים במוצרי יופי המבוססים על חומצה. זה יעזור לכם להימנע מפיגמנצטיה ומהזדקנות בטרם עת. זכרו כי יש להשתמש במקדם הגנה כל שעתיים.

טעויות אחרות

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

* שימוש במוצרי טיפוח רבים מדי ברצף יכול להיות מזיק. בימינו, ישנו מבחר כה רב של מוצרי טיפוח עד שאחנונ מתפתים לקנות את כולם ולהשתמש בהם במכה. אבל עליכם לדעת שישנם רכיבים מסוימים שאסור לשלב בו זמנית. בנוסף, כשאתם משתמשים ביותר מדי מוצרי טיפוח בו זמנית, אתם עשויים לסתום את הנקבוביות ולצמצם את יכולת ההגנה של העור, אפילו אם כל המוצרים הם באיכות גבוהה. כל המוצרים לשימוש מקומי הם יעילים אם עד 0.3% מהמוצר נספג לתוך העור, ופירוש הדבר הוא שככל שאתם מוסיפים יותר, כך המוצר יעיל פחות.
* שפשוף חזק מדי של הפנים יכול לגרום נזק. מקלוני כותנה ואפילו מגבות רגילות יכולות למתוח את העור אם אתם משפשפים את הפנים יותר מדי. ככל שהמקלון חלק יותר, כך זה טוב יותר לעור שלכם. אם אתם משתמשים במקלוני כותנה גם כדי למרוח מוצרים לטיפוח העור, חשוב לוודא שהמקלון לא רטוב מדי. הוא אמור להחליק על העור שלכם מבלי למתוח אותו.
* אי ניקיון מספק יכול להיות בעייתי. אם אתם רגילים לשטוף את הפנים שלכם עם אותן התנועות כל הזמן, ישנו סיכוי שאינכם מנקים את החלק העליון שלה מח שלכם, האזור שמתחת לסנטר, והאוזניים. לכן שימו לב לאזורים הללו
* אתם ישנים עם השיער פזור. השומן מהשיער שלכם ומוצרים אחרים יכול להגיע לפניכם כשאתם ישנים, ומוצרים אלו לא נועדו לבוא במגע עם העור של הפנים. לכן זה טוב יותר עבור העור שלכם אם תאספו את השיער בלילה.

באילו מוצרי טיפוח אתם משתמשים מדי יום? האם עשיתם אי אלו מהטעויות שהוזכרו בכתבה?

לתשומת לבכם – המאמר נועדו למטרת עיון בלבד ואינם נועדו להוות תחליף לייעוץ רפואי.