10+ טריקים הקשורים במשק הבית ויכולים לגרום לו להריח כמו מלון יוקרה

אחרי סבבי ניקיון גדולים, הבית שלנו נראה כחדש. בכל מקרה, לאחר שבילנו את כל סוף השבוע בניקיון, לפעמים אנחנו לא יכולים להיפטר מהתחושה שהבית שלנו עדיין רחוק מלהיות נקי ללא רבב. הסיבה לכך טמונה במספר ריחות שספוגים בתוך הקירות, ברהיטים, ובמכשירי החשמל.

צוות האתר שלנו מצא כמה טריקים קלים שיעזרו לנטרל את מקורות הריחות הרעים המרכזיים בבית שלכם.


התבלין האהוב עליכם יכול לגרום לנעליים שלכם להדיף ריח נעים
מדפי הנעליים אינם המקום בעל הניחוח הטוב ביותר, אם נאמר את האמת. נעליים, מגפיים ועוד נוטים לעתים להדיף ריח רע בשל המגע שלהם עם זיעה. אך אם נשתמש בציפורן, נוכל להיפטר מהבעיה הזו. כל שעליכם לעשות הוא לשים שקיות, או שקים שאפשר להכין ממטפחות, עם התבלין הזה בכל נעל או מגף. יידרשו מספר שעות עד שהציפורן תספוג את הלחות העודפת ותעניק לנעליים שלכם ארומה נעימה.

נרות מסייעים להיפטר מריחות רעים בשירותים

© Depositphotos.com


נרות בחדר השירותים לא רק יוצרים אווירה נעימה, אלא גם מנטרלים ריחות רעים. אין צורך להשתמש בנרות ארומטיים לשם כך. גם העשן הקל ביותר העולה מנרות נטולי ניחוח עושים את העבודה. זו הסיבה מדוע הדלקת נר בזמן שאתם עושים את מה שאתם עושים יכולה לסייע – רק זכרו לכבות את הנרות לפני שאתם יוצאים מחדר השירותים.

מטהר אוויר לרכב מסייע בהפחתת ריחות רעים בשירותים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

כדי לגרום לחדר השירותים שלכם להדיף ניחוח נעים, תוכלו לנסות להשתמש במטהר אוויר לרכב. לפריט הזה יש בדרך כלל חוט אותו ניתן לקשור לפח. תוכלו לעשות את אותו הדבר עם פח האשפה כדי לטשטש ניחוחות הבוקעים ממנו.

סבון כביסה יטהר את האוויר בחדר השירותים שלכם

© Depositphotos.com

דרך טובה נוספת לרענן את חדר השירותים שלכם היא להכין מטהר אוויר בעצמכם. שימו כמה כדורי צמר גפן בקערה, שימו 2-3 כפות של נוזל כביסה, ושימו את הקערה הזו בחריץ כלשהו בחדר השירותים. הארומה תחזיק עד 3 ימים – לאחר מכן, יש להחליף את מטהר האוויר הזה שהכנתם.

שקית עם סבון יכולה לסייע להיפטר מהניחוח הטחוב בארון שלכם


ניחוח טחוב בארון הבגדים שלכם נגדם מלחות וחוסר אוורור. לכן, לפני שאתם שמים את הבגדים שלכם בארון, יהיה עליכם לוודא שהם יבשים לחלוטין. בנוסף, זה הגיוני ׳להתפשר׳ על מטהר אוויר תוצרת בית בארון שלכם. כדי לעשות זאת, עטפו פיסת סבון המדיפה ניחוח נעים בפיסת בד, ושימו את זה בסמוך לבגדים שלכם. תוכלו גם להשתמש בגרב נקיה או בשקית למטרה זו.

בנוסף, שווה לשקול להחליף את קולבי הפלסטיק שלכם בקולבי עץ. תוכלו לבחור במוצר העשוי מעץ ארז, שמסוגל לספוג את הלחות העודפת ולהדיף ניחוח נעים.

קליפות קלמנטינה למיקרוגל המדיף ניחוח נעים

לפעמים כשאנחנו פותחים את דלת המיקרוגל, אנחנו מאבדים את הרצון לשים משהו בתוכו. במקום, בא לנו לסתום את האף ולשמור מרחק ביטחון, מאחר וניחוחות רעים בוקעים מתוכו. למרבה המזל, ישנו פתרון קל להיפטר מהריח.

כל שעליכם לעשות הוא לקחת קליפות של קלמנטינה ולהפעיל את המיקרוגל על עוצמה נמוכה כדי למנוע שריפה. הניחוח הרע ייעלם. תוכלו גם לגרום לתנור שלכם להדיף ניחוח נעים באמצעות אותה השיטה.

לחם ותפוחי אדמה מבטיחים ניחוח נעים במקרר

תוכלו להכין בעצמכם מטהר אוויר למקרר. כדי לעשות זאת, קחו פרוסת לחם, אפו אותה עד שהיא משחירה, וגררו אותה. את הפירורים של הלחם הקלוי שימו בפד גזה והניחו על מדף במקרר יחד עם יתר המוצרים.

תפוחי אדמה קלופים וחתוכים יכולים גם כן לסייע לכם להיפטר מהניחוח הרע במקרר. זה פועל כסופג. את ׳מסנן׳ תפוח האדמה הזה יש להחליף כל יומיים או שלושה.

חומץ ותפוחים יסייעו לכם להיפטר מהניחוח הרע על קרש החיתוך
קרש חיתוך מעץ סופג את הניחוח של המזון שאנחנו חותכים עליו. כדי למנוע מהמוצר להפוך למקור של ניחוחות רעים במטבח, נסו להשתמש בחומץ. יש לשטוף את הקרש עם מים חמים וחומר ניקוי, ואז לנגב עם חומץ ולשטוף ביסודיות.

תפוחים עוזרים גם הם להיפטר מניחוח שום מתמשך. כדי לעשות זאת, גררו את הפרי, פזרו אותו על המשטח, והשאירו אותו שם במשך 10 דקות.

משחת שיניים ועיתונים מרחיקים ניחוחות רעים מכלי פלסטיק

רבים מאיתנו משתמשים בכלי פלסטיק כדי לשאת את ארוחת הצהרים שלנו, ועם הזמן, הם מתחילים להדיף ניחוח לא נעים. כדי להיפטר מהבעיה הזו, קחו ספוג ושטפו את המיכל עם כמות קטנה של משחת שיניים.

בנוסף, תוכלו להשתמש בעיתונים. שימו כמה פיסות עיתון קמוטות בתוך מכל יבש, סגרו את המכסה, והשאירו את זה למשך הלילה. הניחוח ייעלם.

חימום ספוגים במיקרוגל יכול למנוע הופעת ניחוחות רעים

© Depositphotos.com

בקטריה מתרבה במקומות לחים, כך שספוג הכלים הוא מקום מעולה עבורם להתרבות. זו הסיבה מדוע, עם הזמן, הספוג שלנו מדיף ניחוח נוראי, ואנחנו זורקים אותו.

הספוג יחזיק מעמד זמן רב יותר אם נחטא אותו לאחר כל שימוש. כדי לעשות זאת, תצטרכו לחמם את המוצר הרטוב במיקרוגל למשך דקה. השיטה הזו מחסלת עד 99% מהבקטריות, ופירוש הדר שהספוג לא יפלוט ניחוחות בלתי נעימים למשך זמן רב יותר.

דיפיוזר (מפזר ריחות) מאולתר כנגד ניחוחות בישול
ניחוח מזון מבושל הוא נעים לאף, רק כשאנחנו רעבים. לאחר מכן, אנחנו בדרך כלל רוצים להיפטר מכל הניחוחות במטבח שמכסה התנור לוכד. מכשיר לבישול איטי וסודה לשתייה יסייעו בפתרון הסוגייה.

כל שעליכם לעשות הוא לשים כמה כפות של סודה לשתייה בתוך קערה של המוצר ולהוסיף מים. לאחר מכן, סגרו את המכשיר לבישול איטי והפעילו על מצב חימום ( “heat up”). האדים שייפלטו מהמכשיר יסייעו במלחמה כנגד הניחוחות הרעים.

לימון ותפוחי אדמה מונעים מניחוחות דגים להתפשט בבית

© Depositphotos.com© Maximillian cabinet / Shutterstock

לא משנה כמה אנחנו אוהבים לאכול דגים, הניחוח שלהם הוא לא משהו שאנחנו רוצים להריח לאורך זמן. למרבה הצער, בישול דגים הולך יד ביד עם התפשטות ניחוחות לא נעימים במטבח ואף בבית כולו.

כדי למזער את הניחוח באופן משמעותי, מרחו על הדג לימון טרם הבישול. אם אתם צריכים לטגנו במחבת, מומלץ לעשות זאת יחד עם כמה פיסות של תפוח אדמה. הירק הזה יכול לספוג חלק מהניחוחות.

אילו טריקים אחרים עוזרים לכם להילחם נגד הריחות הרעים בבית?