10+ טריקים הקשורים במשק הבית שלכם שיכולים לגרום לבית להריח כמו מלון יוקרה

אחרי סשן ניקיון, הבית שלנו נראה מחודש. בכל מקרה, אחרי שביליתם את כל סוף השבוע בניקיון הבית, לפעמים אתם לא יכולים להיפטר מהתחושה שהבית שלנו עדיין רחוק מלהיות מצוחצח. הסיבה לכן טמונה במגוון ריחות שנספגים בקירות, ברהיטים ובמוצרי החשמל בבית.

צוות האתר שלנו מצא כמה טריקים פשוטים שיכולים לעזור ולנטרל את הגורמים העיקריים לניחוחות רעים בבית.


התבלין האהובה שלכם יכול לשמש כגורם ניחוח מרענן עבור הנעליים שלכם
אי אפשר לומר כי מדפי הנעליים הם מקומות המדיפים ניחוח נעים. נעליים, מגפיים וסניקרס מתחילים לפעמים להדיף ריח רע בשל האינטראקציה שלהם עם זיעה. אבל אם אנחנו משתמשים בציפורן, אנחנו יכולים להיפטר מהבעיה הזו. כעל שאנחנו זקוקים לו הוא לשים חבילות, שאפשר להכין ממטפחות, עם התבלין הזה בכל נעל או מגף. דרושות מספר שעות כדי שהתבלין יספוג את הלחות העודפת ושהנעליים ידיפו ניחוח מרענן.

נרות מחסלים ניחוחות רעים במקלחת

© Depositphotos.com


נרות במקלחת יכולים לא רק ליצור אווירה חמימה, אלא גם לנטרל ניחוחות לא נעימים. וזה בלתי נחוץ להשתמש רק בנרות ריחניים לשם כך. העשן העדין הבוקע מנרות נטולי ניחוח יכול גם כן לבצע את המטלה הזו. זו הסיבה מדוע שימוש בנרות במהלך הליכים היגייניים יכול לעשות טוב – רק זכרו לכבות את הנרות כשאתם יוצאים מחדר האמבט.

מטהרי אוויר לרחב כנגד ניחוחות בלתי נעימים בשירותים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

כדי לגרום לחדר השירותים שלכם להדיף ריח נעים, תוכלו לנסות ולהשתמש במטהרי אוויר לרכב. לפריט הזה מחובר בדרך כלל חוט שאפשר לחבר לפח האשפה. תוכלו לעשות את אותו הדבר גם עם פח האשפה הנוסך שלכם כדי להסוות כל ניחוחות רעים הבוקעים מהפח שלכם.

חומר ניקוי לכביסה כמטהר אוויר בחדר השירותים

© Depositphotos.com

דרך טוב נוספת לרענן את חדר השירותים שלכם הוא להכין מטהר אוויר בעצמכם. שימו כמה פיסות צמר גפן בקערה, טפטפו ב-2-3 כפות של סבון כביסה נוזלי עליהן, ושימו אותם בחריצים ובבקעים בחדר השירותים שלכם. הארומה תספיק עד 3 ימים – לאחר מכן, יש להחליף את ׳מטהר האוויר׳ הזה.

שקית עם סבון יכולה להסיר את הניחוח המעופש מהארון שלכם


ניחוחות מעופשים בארונות נגרמים בשל לחות או חוסר באוורור. לכן, לפני שאתם שמים את הבגדים בארון שלכם, יהיה עליכם לוודא שהם יבשים לחלוטין. בנוסף, מוטב ׳להתפשר׳ על ניחוח תוצרת בית בארון שלכם. כדי לעשות זאת, עטפו פיסת סבון בחתיכת בד ושימו ליד הבגדים שלכם. תוכלו להשתמש בגרב נקייה כשקית עבור הסבון שלכם.

בנוסף, שווה לשקול החלפת הקולבים מפלסטיק וממתכת בקולבי עץ. תוכלו לבחור מוצרים מעץ ארז, שיכולים גם לספוג את הלחות ולהעניק ניחוח נעים.

קליפות הדרים כדי לרענן את המיקרוגל שלכם

לפעמים כשאנחנו פותחים את דלת המיקרוגל, אנחנו מאבדים את הרצון לשים בתוכו מזון. במקום, אנחנו רוצים לסתום את האף שלנו ולתפוס מרחק בטיחות, מאחר וניחוחות בלתי נעימים בוקעים ממנו. למרבה המזל, אפשר בקלות להיפטר מהניחוחות האלה.

כל שאתם זקוקים לו הוא לקחת קליפות הדרים ולהפעיל את המיקרוגל בעוצמה נמוכה כדי למנוע מהם להישרף. הניחוח הרע ייעלם. תוכלו להשתמש באותה השיטה גם בתנור שלכם.

לחם ותפוחי אדמה מבטיחים ניחוח נעים במקרר

תוכלו להכין מטהר אוויר למקרר בעצמכם. כדי לעשות זאת, קחו פיסת לחם, אפו אותה עד שהיא משחירה, וטחנו אותה. שימו את הפירורים של הלחם השרוף בפד גזה ושימו במדף יחד עם שאר המוצרים.

תפוחי אדמה קלופים וחתוכים יכולים לסייע בספיגת הניחוחות הרעים במקרר. זה משמש כחומר סופח. יש להחליף את ה׳פילטר׳ הזה כל יומיים או שלושה.

חומץ ותפוחים יסייעו בהסרת ניחוחות רעים מקרש החיתוך
קרשי חיתוך מעץ סופגים את הניחוחות הרעים של המזונות שאנחנו חותכים עליהם. כדי למנוע מהמוצר להפוך מקור לניחוח רע במטבח, נסו להשתמש בחומץ. יש לשטוף את הקרש במים חמים ובחומר ניקוי, ואז לנגב עם חומץ ולשטוף היטב.

תפוחים יכולים להסיר את הניחוח המתמשך של שום. כדי לעשות זאת, טחנו את הפרי, ופזרו אותו על המשטח של הקרש, והשאירו במשך 10 דקות.

משחת שיניים ועיתונים כדי להיפטר מהריח שמדיפים כלי הפלסטיק

רבים מאיתנו משתמשים במיכלי פלסטיק כדי לקחת איתנו את ארוחת הצהריים שלנו, ועם הזמן, הם מתחילים להריח רע. כדי להיפטר מהעניין הזה, קחו ספוג ושטפו את המיכל בעזרת כמות קטנה של משחת שיניים.

בנוסף, תוכלו להשתמש גם בעיתונים. שימו כמה פיסות של נייר עיתון קמוט בתוך המיכל היבש, סגרו את המכסה, והשאירו את זה למשך הלילה. הניחוח ייעלם.

חימום הספוג במיקרוגל יכול לעזור ולמנוע הופעת ניחוחות רעים

© Depositphotos.com

בקטריה מתפשטת בסביבה לחה, לכן ספוג הכלים הוא כר פורה. זו הסיבה מדוע, עם הזמן, הספוג מדיף ניחוחות רעים, ואנחנו זורקים אותו.

הספוג יאריך ימים אם נחטא אותו לאחר כל שטיפה. כדי לעשות זאת, יהיה עליכם לחמם את הספוג במיקרוגל במשך דקה. השיטה הזו מעלימה 99% מהבקטריה, ופירוש הדבר שהספוג לא ידיף ניחוחות רעים במשך זמן רב.

מפזר ניחוחות מאולתר כנגד ניחוחות בישול
ריחו של מזון מבושל הוא עונג לאף שלנו, אך רק כשאנחנו רעבים. לאחר שאנחנו אוכלים, אנחנו בדרך כלל רוצים להיפטר מניחוחות המטבח שהתנור והכיריים שלנו מפיצים. מכשיר לבישול איטי וסודה לשתייה יעזרו לכם לפתור את הבעיה.

כל שאתם זקוקים לו הוא לשפוך כמה כפות של סודה לשתייה לתוך מכשיר הבישול האיטי ולהוסיף מים. סגרו את המכשיר והפעילו על מצב חימום. האדים שבוקעים מהמכשיר יילחמו בניחוחות הרעים.

לימון ותפוח אדמה ימנעו מניחוחות דגים להתפזר בבית

© Depositphotos.com© Maximillian cabinet / Shutterstock

לא משנה כמה אנחנו אוהבים לאכול דגים, הניחוח שלו איננו משהו שאנחנו רוצים לשאוף כל הזמן. למרבה הצער, בישול דגים הולך יד ביד עם הפצת הניחוח הזה בכל המטבח ואפילו בבית כולו.

כדי למזער את הניחוח, מרחו על הדג מיץ לימון טרם הבישול. אם אתם מטגנים את הדג במחבת, מומלץ לעשות זאת יחד עם כמה פיסות תפוח אדמה. הירק הזה יכול לספוג את הניחוחות.

אילו טריקים אחרים עוזרים לכם להילחם בניחוחות רעים?