10 טריקים לשימוש במיקרוגל שישנו את החיים לטובה כל אחד חייב לדעת

יש הרבה מיתוסים בנוגע לנזק שגורם המיקרוגל. חוקרים הוכיחו (קישור) שאם שומרים על הוראות השימוש אין שום סכנה לאדם. אבל לא כדאי להגביל את השימוש בכלי האוניברסלי הזה לחימום האוכל בלבד.

אנחנו ממליצים לנסות כמה שיטות לא שיגרתיות לשימוש במיקרוגל אשר יעשו לעקרת הבית חיים יותר קלים.


לקלף ירקות ופירות


כדי להפטר מהקליפה לא חייבים לשפוך מים רותחים על הפירות והירקות. הכל יותר פשוט. קודם עושים חתך בצורה של צלב. אחר כך שמים את המוצר במיקרוגל לשתי דקות בעוצמה בינונית. כשהפרי או הירק יתקרר הקליפה תתחיל לרדת. היתר כבר ענין של טכניקה.

לקבל כמות גדולה יותר של מיץ תפוזים

ניתן לסחוט טוב יותר מיץ של לימונים, תפוזים ואשכוליות אם נחמם אותם לפני. יש לשים פירות שלמים בתוך המיקרו ולהשאיר אותם שם כעשרים דקות. כך הם יתרככו קצת. אחר כך יש לחתוך כל פרי לארבעה חלקים ולסחוט. כמות המיץ תהיה גדולה יותר.

חיטוי צנצנות

קודם יש לשטוף את הצנצנות ביסודיות. אחר כל למזוג קצת מים. בתוך המיקרו צריך למקם את הצנצנות כך שלא יגעו אחת בשנייה. יש לחמם כשלוש דקות בעוצמה חזקה. בזמן הזה המים ירתחו וכך הצנצנות יעברו חיטוי.

מניעת ריחות רעים מקרשי חיתוך

בנוסף לקרש החיתוך ומיקרו תזדקקו ללימון. יש לשטוף את המשטח ולמרוח אותו עם פלח לימון. אחר כך צריך לשים את הקרש במיקרו למשך חמש דקות. לשטוף במים זורמים. הריח הרע צריך להעלם.


בישול עלי כרוב

המיקרו יעזור להכין עלים בשביל כרוב ממולא. קודם יש לשטוף את ראש-הכרוב ולהרחיק את החלק הקשה. אפשר לשים במיקרו ככה ואפשר גם לעטוף עם סרט בשביל ליצור אפקט חממה נוסף.

יש לבשל במשך עשר דקות בעוצמה בינונית. מדי פעם אפשר להפוך.

החזרת הניחוח לתבלינים

כשהתבלינים נשמרים לאורך זמן הם יכולים לאבד אץ הניחוח. כדי להשיב אותו אפשר לחמם קצת במיקרו כעשר-חמש עשרה שניות בעוצמה מקסימלית.

מניעת דמעות מבצל

אפשר להימנע מדמעות בחיתוך בצל. בשביל זה יש לקלף את הבצל ולחתוך את הקצוות. אחר כך יש (קישור) לשים אותו במיקרו לשלושים שניות. אחרי שיתקרר אפשר להתחיל לחתןך. השיטה הזאת עוזרת להפטר מהמרכיבים הגורמים לדימוע ושומרת על הטעם ועל הסגולות הבריאותיים של הבצל.

הכנת בצק שמרים

בשביל שהבצק יטפח צריך חום. אם אתם רוצים לגשת מהר לאפיה אפשר להשתמש בשיטה מהירה ואפקטיבית. צריך לשים את הכלי המלא בבצק שמרים בתוך המיקרו. כדי שהוא לא יקשיח צריך לשים ליד כוס מים.

זמן החימום כשלוש-ארבע דקות. אחר כך צריך 5-6 דקות לקירור.

ייבוש עשבים

לא חייבים לחכות כדי שהעשבים שאספנו יתייבשו לבד. המיקרו יעשה את זה (קישור) הרבה יותר מהר. אפשר לחתוך או להשאיר את העשבים שלמים. כדקה תספיק. הנוזל המיותר יתאדה וכל הסגולות והניחוח ישארו.

להחזיר ללחם את הטריות

אפשר להשתמש בשתי שיטות. בשביל הראשוונה תצטרכו (קישור) מגבת מנייר. עוטפים איתה את הלחם היבש ומרטיבים אותו קצת עם מים. צריך לשים את כל זה על הצלחת ולחמם במשך כדקה.

יש שיטה פשוטה יתר. צריך לשים כוס מים במיקרו ליד הלחם. השיטה הזאת תקח יותר זמן.

אילו טריקם מועילים לשימוש במיקרו אתם מכירים?