10+ טריקים פסיכולוגיים שיגרמו לאנשים לנהור אליכם

בני אדם הם יצורים חברתיים. אנחנו משתוקקים לאינטראקציה מאחר וזהו שם נרדף לבריאות הגוף והנפש, שעשוע ותמיכה, ובעוד אנשים הם חברתיים מטבעם, לרבים מאיתנו יש קשיים בהתנעה של שיחה, דיבור בציבור ויצירת חברויות חדשות. החדשות הטובות הן שישנם כמה טריקים פסיכולוגיים שיכולים ללמד אותנו כיצד למשוך את האנשים סביבנו ולהיות במרכז תשומת הלב, כמו התאמה של שפת הגוף, לבישת בגדים אדומים או לעיסת מסטיק.

צוות האתר שלנו בחר כמה מהם שמוטב לכם לנסות:


התאימו את שפת הגוף

אם אתם רוצים להרשים, למשוך תשומת לב או לזכות בכבוד, בחנו את שפת הגוף של האדם איתו אתם משוחחים ונסו לחקותה. מחקרים מצאו שהתנהגות זו מראה על ביטחון, מייצרת אמון ועוזרת לבנות חיבור בינך ובין האדם עמו אתה משוחח.


דברו כשכפות הידיים מופנות מעלה

ישנן כמה שפות גוף בהן תוכלו להשתמש כדי למשוך אנשים, אבל לא כולם מכירים את הטריק הזה. כשאנחנו מדברים עם כפות הידיים שלנו מופנות מעלה, זה מראה על אמינות וכנות.

תרגלו פוזיציה כוחנית

הפוזיציה הכוחנית יכולה להתל במוח שלכם ולגרום לכם לחשוב שיש לכם ביטחון, אפילו אם אתם לא מרגישים כך. ממש לפני פגישה חשובה, לכו למראה ודמיינו שאתם גיבורי על: שימו את הידיים על המותנים, הרימו ראש, חזקו את היציבה ושימו חיוך ענק על הפנים שלכם.

תנו מחמאות

חשוב להראות לאחרים שהם אדיבים, חכמים או נראים טוב – לא רק מנימוס אלא גם בגלל שמה שאתם אומרים לאחרים משפיע על איך שהם חושבים עליכם.


לעסו מסטיק אם אתם עצבנים

זה נורמלי לחוש חרדה ועצבנות לפני מאורע גדול בו צריך להרשים אנשים רבים, אבל אם אתם חושבים שהרגשות הללו משפיעים על הביטחון העצמי שלכם, נסו ללעוס מסטיק. הטריק הזה יסיח את דעתכם מהסטרס וגם יגביר את זרימת הדם למוח.

דברו על דברים אישיים

נסו לשאול שאלות כמו, ״מהו המזון החביב עליך?״ או ״מה היה הטיול האהוב עליך?״ לדוגמה. כשאתם הופכים דברים לאישים, הרבה יותר קל לבנות אמון וחברות.

צאו לדייטים מלאי אדרנלין

אנשים שצוחקים יחד, נשארים יחד. לכן אם אתם רוצים לרכוש חברים וליצור רושם ראשוני חיובי, נסו לפצוח בשיחה משעשעת. הטריק הזה גם יגרום להם לחוש קרובים אליכם אף יותר.

לבשו אדום כדי למשוך תשומת לב

אם אתם רוצים לבלוט בקהל ושכל העיניים יהיו מופנות אליכם, שלבו את הצבע האדום במלתחה שלכם. מחקרים מצאו שזהו כלי מעולה כדי למשוך תשומת לב, במיוחד בקונטקסט רגשי.

אל תחששו ממגע

הסוד כאן הוא להבדיל בין מגע משונה ועוצמתי. נסו לגעת ברכות בזרוע או בכתף כדי להגביר את האינטימיות ולהראות שאכפת לכם מאותו אדם.

התמקדו ברושם סופי בלתי נשכח

יצירת רושם ראשוני חיובי זה טוב, אבל יצירת רושם סופי בלתי נשכח הוא חשוב עוד יותר. זכרו את הטריק הזה כשאתם נושאים נאום, מכינים מצגת או סתם מציגים עצמכם לראשונה. אם תצרו רושם סופי בלתי נשכח, סביר להניח שיזכרו אתכם וישתוקקו לראותכם בעתיד.

צרו קשר עין באמצעות מבט למרכז המצח

חשוב להביט בעיניו של אדם מאחר וזה מראה על כנות ויושרה בזמן תקשורת, אבל יש אנשים שמתקשים לעשות זאת, בעיקר בשל ביישנות. אם זה המקרה אצלכם, התחילו להתאמן במבט למרכז המצח כדי להעמיד פנים שאתם יוצרים קשר עין.

האם ניסיתם פעם את אחד הטריקים הללו? האם זה עבד? ספרו לנו!