10 טריקים פסיכולוגיים שתוכלו להשתמש בהם כדי לנצח בכל יום

תקשורת ובניית מערכת יחסים מבינה ואוהדת עם אנשים עשויות להיות מאתגרות עבור כולם לפעמים. בין אם מדובר במקום העבודה, בקהילה שלכם, או עם המשפחה, יישום הטריקים הפסיכולוגים האלה יכול לעזור לכם ליצור מערכות יחסים מתפקדות עם האנשים סביבכם.

צוות האתר שלנו עשה רשימה של מהלכים שיכולים לעזור לכם לחולל הבדל ביצירת תקשורת טובה עם אחרים.


שבו ליד אנשים במקום מולם


המקום בו אתם יושבים בשולחן יכול לומר אודותיכם המון. אם אתם רוצים להתעמת עם מישהו, ישיבה לצד האדם יכולה לשים אתכם במקום פחות מתנגד. מצד שני, ישיבה מול או מנגד לאדם, במיוחד בחדרי ישיבות או בשולחנות משרדיים, יכולה לגרום לאדם אחר לחוש מאוים. תוכלו ליישם את זה לא רק במקום העבודה אלא גם בפגישות משפחתיות, כמו בארוחת הערב.

שמרו על יציבה חזקה כדי לשדר ביטחון

יציבה כוחנית או שפת גוף משדרת כיצד אנחנו מרגישים לגבי עצמנו. כשאנחנו לוקחים מקום בחלל ומשדרים כוח, אנחנו הופכים את עצמנו לחזקים יותר ומלאי ביטחון. מחקר מראה שאלו שהשתמשו בתנוחה כוחנית הרגישו יותר ביטחון עצמי והביצועים שלהם במהלך ראיונות היו טובים יותר מאשר כאלה שלא. לכן, אתלטים ודוברים משתמשים בטריק הפסיכולוגי הזה לטובתם.

בחרו את צבע התלבושת ההולם


צבע השמלה או החליפה משקף את סוג האדם שאם ואת העבודה שאתם עושים. כחול נייבי משדר חמימות ואמינות, וזהו צבע מעולה עבור מורים. אפור משדר קלאסה ווייב תלותי ושחור הוא קלאסי ועל רמה, שהוא מתאים עבור אנשים בתעשיית האופנה.

שמירה על קשר עין תוך הערכה של צבע העיניים

מבט לעיניו של אדם הוא סימן לתשומת לב במהלך השיחה. בכל מקרה, זה יכול להיות מאתגר ואפילו בלתי נוח עבור שני הצדדים, לשמור על קשר עין מרצון. לפי מחקר, אתם יכולים לנסות להעריך את צבע העיניים של אדם בזמן שאתם מסתכלים עליהם, מאחר וזה מרגיש טבעי יותר ופחות משונה.

עשו מאמץ לזכור שמות

יש אנשים שלא זוכרים שמות, ויש אנשים שזוכרים שמות ומשתמשים בהם. אנחנו מעדיפים את הסוג השני, כמובן! ידיעת שמותיהם של אנשים היא הסימן הראשון שמישהו שם לב מה שאתם אומרים ושהם יזכרו אתכם. זה הופך אתכם לחביבים ופופולריים בקרב האנשים אותם אתם עומדים לפגוש.

שימו לב מי צוחק עם מי

כשאתם נמצאים בקבוצה של אנשים ורוצים לדעת מי קרוב למי, נסו לראות עם מי הם צוחקים. המפתח הוא לשים לב על מי הם מביטים קודם כשהם צוחקים מאחר והם נמשכים יותר לאדם הזה ומרגישים איתו יותר בנוח.

צמצמו את האפשרויות שלכם אם אתם לא יכולים לבחור

בעוד שזה נראה מעולה כשיש לכם המון אפשרויות לבחור מתוכן, האמת היא שזה יכול להקשות עליכם בקבלת החלטות. כדי לעזור לכם להפוך למקבלי החלטות טובים יותר, נסו לצמצם באפשרויות שלכם ל-4 בלבד. זה יאפשר לכם לשקול כל אפשרות בזהירות ולוודא שקיבלתם את ההחלטה הנכונה.

בקשו ממישהו טובה

מתן עזרה לאנשים ועשיית טובות היא דבר חיובי, אבל אם אתם רוצים שמישהו יחבב אתכם מיד, נסו לבקש מהם טובה קטנה. זה יראה להם שאתם סומכים עליהם ומעריכים אותם, וגם יגרום להם להרגיש טוב עם עצמם על כך שעזרו לכם.

שילוב ידיים ורגליים

תוכלו להשתמש בזה ל-2 מטרות. ראשית, אם אתם רוצים למנוע ממישהו לגשת אליכם, שמרו על ידיים ורגליים שלובות כדי ליצור מחסום ביניכם ובין אותו אדם. אם אתם רוצים להיראות נגישים ופתוחים לרעיונות, אל תשלבו רגליים וידיים כדי לתת להם וייב מזמין.

חממו ידיים כדי ללחוץ ידיים

אף אחד לא רוצה להתחיל שיחה בהרגשה קרירה ודביקה, לכן מוטב שתחממו את הידיים שלכם לפני שאתם לוחצים ידיים למישהו. אחת התכונות של לחיצת יד טובה היא ידיים חמימות מאחר וזה מראה על אווירה ידידותית, בעוד שלחיצת יד קרה יכולה לתת תחושה של חוסר אמון.

באיזה טריק אתם חושבים להשתמש כדי לשפר את חיי היומיום שלכם? אילו טריקים אחרים אתם מכירים שבא לכם לשתף? ספרו לנו על זה בתיבת התגובות בהמשך!