10 טריקים שיעזרו לכם לשרוף שומן באופן טבעי (ומבלי להתאמן!)

לפעמים, תהליך ההרזיה יכול להיות מאוד מאתגר.

זה בגלל שאנחנו לא מקדישים מספיק תשומת לב למצב הבריאותי ולמשקל שלנו. ישנם גורמים רבים שיכולים לתרום לעלייה במשקל שלנו כמו מתח, דיאטה דלה ומחסור באימון גופני.


עליה במשקל היא תהליך שקורה בהדרגה ופירוש הדבר הוא שאנחנו לא שמים לב לשינויים בהתחלה. וכשאנחנו כן, בדרך כלל זה כבר מאוחר מדי וכבר הוספנו כמה קילוגרמים.


אם סגנון החיים עמוס שלכם מהווה מכשול ואתם פשוט לא מצליחים למצוא את הזמן להתאמן, אנחנו מניחים שאתם מחפשים אחר דרך קלה יותר שתעזור לכם להיפטר מהשומן העודף.

ובדיוק למטרה הזו, אנחנו גאים להציג בפניכם 10 טריקים פשוטים שיעזרו לכם לשרוף שומן במהירות ומבלי להתאמן:

הפחיתו בצריכת האלכוהול

בדרך כלל, כשאנחנו שותים אלכוהול (אשר עמוס בקלוריות) אנחנו נוטים לשלב את זה עם משקאות קלים ומזון מהיר. אם זה הופך למעין שגרה, זה יכול גם להוביל לעלייה רצינית במשקל. לכן, נסו להפחית את צריכת האלכוהול ככל האפשר, ותבחינו בהבדל גדול במשקל. השומן העודף ייעלם בהצלחה והרעלים ינוקזו מהגוף שלכם.

הימנעו מלאכול אחרי 9 בערב

הדרך הטובה ביותר למנוע עלייה במשקל הוא לא לאכול שום דבר אחרי השעה 9 בערב. אז, אתם בטח תוהים מה ההיגיון? צריכת מזון לאחר השעה 9 בערב רק תעלה את כמות הקלוריות בגוף שלכם בגלל שהסיכויים גבוהים שכבר אכלתם מספיק במהלך היום. אכילה מאוחרת בלילה היא איננה תוצר לוואי של רעב, אלא יותר של מתח ושעמום. למעשה, חטיפי הלילה המאוחרים הללו מאוחסנים בגוף כשומן, ולכן גורמים לעלייה במשקל. אם תקפידו על הכלל הזה, תבחינו בשינוי משמעותי במשקל שלכם!

שתו הרבה מים

לא רק שמים מונעים מכם להתייבש, והם יעילים לבריאות העור שלכם, מים הם חיוניים וחשובים מאוד בתהליך אבדן המשקל. הם משפרים את חילוף החומרים שלכם, מנקזים החוצה את הרעלים ועוזרים לכם להבדיל בין רעב של ממש או רעב שהוא תוצר לוואי של שעמום. כשאתם רעבים, מומלץ לשתות כוס אחת של מים כדי לברר האם הגוף שלכם באמת זקוק למזון או שמא הוא מבלבל אותו עם תחושת יובש. להשגת תוצאות מקסימליות, עליכם לשתות לפחות 8 כוסות של מים ביום.

שנו מספיק

חשוב מאוד לתת לגוף שלכם שינה מספקת מאחר וחוסר בשינה יכול להעלות את רמות המתח שלכם. מתח שהיא תוצר לוואי של מחסור בשינה משפיעה על ההורמונים בגוף שלנו שקשורים לתחושת הרעב. ככל שאתם מרגישים יותר מתח – כך תאכלו יותר, מה שעלול להוביל כמובן לעלייה במשקל. וודאו שאתם ישנים 6-8 שעות ביום כדי לשמור על איזון הורמונלי תקין, לכן יש לבקר ולמתן את תחושת הרעב שלכם.

שתו קפה

אנחנו לא מדברים על לאטה עם קצפת עתירה בקלוריות, אלא על קפה פשוט. לקפאין שבתוך הקפה יש יכולת לשחרר חומצות שומן למחזור הדם שלכם, וכך להעניק לכם יותר אנרגיה כדי להתאמן ביתר אינטנסיביות. יתר מזאת, קפאין יכול לדכא את תחושת התיאבון שלכם, לכן אין ספק ששתיית קפה תעזור לכם להשיג תוצאות מדהימות באבדן המשקל.

אימון אינטרוולים

אין פירוש הדבר שאתם צריכים להתאמן במשך שעתיים בחדר הכושר. התאמנו למשך פרקי זמן קצרים, ועשו הפסקות להתאוששות בין לבין. זה יגביר את חילוף החומרים שלכם, אשר קשור קשר ישיר לתהליך שריפת הקלוריות, ופירוש הדבר – ירידה במשקל. וודאו שאתם כוללים אימוני אינטרוולים באינטנסיביות גבוהה (HIIT) בשגרה היומית שלכם.

הרגישו את השמש

אחרי שהתעוררתם, פתחו את הווילונות שלכם כדי שתוכלו להתחיל את הבוקר שלכם עם אור השמש. לשמש הבוקר יש אפקט אנרגטי. הוכח שאנשים שנחשפים לאור השמש על בסיס יומי הם בעלי BMI-Body Mass Index נמוך בהשוואה לאנשים שלא נחשפים לאור שמש.

אכלו ביצה לארוחת הבוקר

התחילו את היום שלכם עם אקסטרה פרוטאין שישפר את תפקוד המוח שלכם לאורך היום. הוספה של יוגורט לארוחת הבוקר שלכם יכול להקטין את ההשתוקקות למזון במהלך היום.

רשמו מה אתם אוכלים

מעקב ורשימה של כל דבר קטן שאתם אוכלים במהלך היום היא דרך אפקטיבית להוריד במשקל. על פי מחקרים מסוימים, אנשים שכתבו מה הם אכלו הורידו יותר במשקל לעומת אנשים שלא.

אל תשכחו לקחת חטיף

רובנו נהנים לאכול מזונות לא בריאים בזמן שאנחנו בעבודה. לכן, במקום החטיפים עמוסי הקלוריות האלו, נסו לאכול תפוחים או שקדים שיהוו תחליף טבעי לחטיפים שלכם.

10 הטריקים האלו יאיצו משמעותית את תהליך ההורדה במשקל. בכל מקרה, חשוב מאוד לשמור על דיאטה תקינה ואורח חיים בריא לקבלת תוצאות מקסימליות!