10 מאפיינים גופניים שמבדילים אתכם מכל היתר

כולנו שונים, אבל יש אנשים שהם שונים בדרכם הייחודית. הגנטיקה שלהם בירכה אותם במאפיינים פיזיים יוצאי דופן. אלו שאוחזים בהם משתפים באושר שלהם; אחרים משתמשים בהם כטריק כדי להבליט ולשפר את המראה שלהם.

צוות האתר שלנו ניתח 10 מאפיינים פיזיים יוצאי דופן שמפרידים אתכם מכל היתר.


פסגת האלמנה

© depositphotos.com© stockfour / Shutterstock.com

פסגת האלמנה היא מאפיין הקשור בקו השיער, היוצר צורת V, ולעתים קרובות זה עובר בתורשה. בניגוד לאמונה הרווחת, זה לא יותר משמעותי מלהיות בעלי שיער גלי או גומה בסנטר. מחקר חשף שהתכונות הללו הן יוצאות דופן. 67% מהאוכלוסייה איננה בעלת גבעת האלמנה, בעוד ש-33% הם כן. זה מעיד על כך שהגנים, הגיל, והמגדר קשורים במאפיין זה.


האות X

ישנו מאפיין ייחודי שרק למעטים יש. לפי דיווחים, רק ל-3% מאוכלוסיית העולם יש את האות X על כף ידם. זה נמצא בין שנים הקווים המעוקלים האופקיים על כף היד שלכם.

רפלקס התעטשות בגלל האור

הגורמים הנפוצים להתעטשות כוללים חולי ואלרגיות. בכל מקרה, יש אנשים שחווים משהו שנקרא בשם ׳עיטוש כתוצאה מאור׳ (photic sneezing). זהו עיטוש רפלקסיבי שנגרם בגלל האור, בעיקר אור השמש. הוא קורה בקרב 18%-35% מהאוכלוסייה.

אניסקוריה פשוטה

© BenR7H/Reddit

גודל האישון משתנה כך שכמות האור הנכונה יכולה להיכנס לעין. לכן, בחשיכה, האישונים מתרחבים, וכשיש הרבה שמש, הם קטנים. ברוב המקרים, כל עין מתכווצת ומתרחבת באותו הזמן. בכל מקרה, זה לא תמיד המקרה כך שזה עשוי להיראות כאילו כל אישון הוא בגודל שונה. ההבדל בין גדלי האישון קרוי אניסקורניה.


דקסטרוקרדיה (מום מולד בו הלב נמצא בצד ימין)

דקסטרוקרדיה היא הפרעה לבבית בלתי נפוצה בו הלב פונה לצד ימין של החזה ולא לצד שמאל. זה מולד, מה שאומר שזה נוכח מלידה. בכל מקרה, פחות מ-1% מהאוכלוסייה סובלת מהמצב הזה, אך אלו שכן עשויים לבחור בניתוח.

סוגים שונים של טביעות אצבע

© Max Morphine / Shutterstock.com

לולאות, קשתות וסחרחרות הן 3 הצורות העיקריות של טביעות האצבע. כ-65% מכל טביעות האצבע הן לולאתיות, מה שהופך אותן לנפוצות ביותר. סחרחרות מרכיבות כ-30% מכלל טביעות האצבע, בעוד שקשתות קיימות רק ב-5% מהמקרים.

לכל אחת מהן יש תת קטגוריה משלה. קווים מופרדים לעיגולים רדיאלים (שיש בו קווים היוצאים מנקודה מרכזית משותפת) וקווי גומד (אחת משתי עצמות אמד היד). מעגלים שוליים נכנסים ועזבים את העצב מהצד הקרוב לאגודל. ׳חלק׳ הוא כאשר תלמים או גבעות יוצרות רק פסגות זעירות, אך גם קשתות הן אפשריות. סחרחרות נוטות להיות פשוטות יותר, והכיס המרכזי מורם יותר, ולעתים קרובות עם תבנית סחרחרה קטנה יותר.

קולובומה בקשתית

© depositphotos.com© Alina Loseva / Shutterstock.com

קולובומה היא נקודה בעין שלכם בה אין רקמה. היא כבר שם ברשתית כשהאדם נולד. זה יכול להשפיע על עין אחת או שתיהן. רובן קלות לזיהוי בגלל שהן משפיעות על הקשתית וגורמות לאישון להיראות כמו חור מנעול. אך ישנם סוגים רבים, את רובן אי אפשר לראות מבחוץ. כמה מהן כוללות סימפטומים, אך אחרות פוגעות לרעה בראייתו של אדם.

קמט (או קו) יחיד בכף היד

© Stacey Lynn Payne / Shutterstock.com

קו יחיד בכף היד כזה הנמתח לכל אורכו. לרוב האנשים יש 3 קוים בכף ידם. בכל מקרה, רק ל-1.5% מהאוכלוסייה יש קו יחיד. מאפיין זה מצוי אצל גברים פי 2 יותר מאשר אצל נשים ונוטה לעבור בתורשה.

סנטר מחורץ

© Marina Demeshko / Shutterstock.com© Anne Richard / Shutterstock.com

הגנים שלכם קובעים האם תיוולדו עם סנטר מחורץ [או לא. אם לבני משפחה נוספים יש את זה, סביר להניח שגם לכם יהיה. סנטר מחורץ מסומן באמצעות גומה הנוצרת טרם הלידה. זה קורה כששני הצדדים של הלסת התחתונה שלכם אינם מחוברים יחדיו כשהתינוק עוד ברחם. ולמרות זאת, זה לא גורם לסימפטומים אחרים פרט לגומה.

האם יש לכם אי אלו תכונות כאלה? איזה חלק מגופכם גורם לכם להרגיש עצמכם?