10 מאפיינים גופניים שמפרידים אתכם מכל היתר

כולנו שונים, אבל יש אנשים שונים בדרכם הייחודית. הגנטיקה שלהם העניקה להם תכונות פיזיות מיוחדות. אנשים אשר להם תכונות אלו משתפים אותם בהנאה; כמה מהם אפילו משתמשים בהם כטריק קסום שמשפר את המראה שלהם.

צוות האתר שלנו ניתח תכונות גופניות שונות אצל אנשים וגילה 10 מאפיינים ייחודיים מאוד שמבדילים אתכם מכל היתר.


Widow’s Peak (פסגת האלמנה)

© depositphotos.com© stockfour / Shutterstock.com

פסגת האלמנה הוא מאפיין היוצר צורת V בקו השיער והוא מועבר לרוב בירושה. בניגוד לאמונה הרווחת, זה חסר חשיבות ממש כמו להיות בעלי שיער גלי או סנטר עם נקב במרכזו. מחקר חשף שמאפיין זה הוא יוצר דופן. 67ֿ% מהאנשים שנבדקו אינם בעלי תכונה זו, בעוד ש-33% כן. זה מעיד על כך שגנטיקה, גיל ומגדר משפיעים על תכונה זו.


האות X

ישנו סימן מיוחד שרק למעט אנשים יש. לפי דיווחים, רק ל-3% מאוכלוסיית העולם יש את האות X על ידם. זה ממוקם בין שני הקווים האופקיים והמעוקלים על כף היד שלכם.

רפלקס התעטשות שנגרם מאור

הגורמים הנפוצים להתעטשות כוללים מחלות או אלרגיות. בכל מקרה, יש אנשים שחווים סימפטום בשם ׳התעטשות כתוצאה מאור׳ (photic sneezing). זהו רפלקס התעטשות שנגרם מחשיפה לאור, במיוחד מאור השמש. זה נפוץ בקרב 18%-35% מהאוכלוסייה.

אניסוקוריה פשוטה

© BenR7H/Reddit

גודל האישון משתנה כדי שכמות האור הנכונה תחדור לעין. אז, בחשיכה, הם מתרחבים, וכשיש הרבה שמש, הם קטנים. ברוב המקרים, כל עין מתרחבת ומתכווצת בו זמנית. בכל מקרה, זה לא תמיד המקרה ולפעמים זה נראה כאילו כל אישון שונה בגודלו. ההבדל בין גדלי האישונים נקרא אניסוקורניה.


דקסטרוקורדיה

דקסטרוקורדיה היא הפרעה לבבית בלתי נפוצה בה הלב פונה לצד ימין של החזה במקום לצד שמאל. זהו מום מולד. בכל מקרה, פחות מ-1% מהאוכלוסייה סובלת מהמצב הזה, אך אנשים שסובלים ממנה עשויים לעבור הליך רפואי.

סוגים שונים של טביעות אצבע

© Max Morphine / Shutterstock.com

לולאות, מערבולות וקשתות הם 3 סוגים מרכזיים של חתימת טביעת אצבע. בערך 65% מכל טביעות האצבע הן לולאתיים, מה שהופך אותם לנפוצים יותר. מערבולות מרכיבות 30% מטביעות האצבע בעוד שקשתות מופיעות רק 5% מהפעמים.

לכל אחת מהן תת קטגוריות משלה. הקווים מופרדים למעגלים רדיאליים (שיש בו קווים היוצאים מנקודה מרכזית משותפת) ולקווי אולנה (גומד, אחת משתי עצמות אמת היד). עיגולים שוליים נכנסים ועוזבים את האצבע בצד שקרוב יותר לבוהן. מישור הוא המקום שבו הרכסים זהים בגובהם או רק נראים כמו פסגה זעירה, או מוקשתים ככל האפשר. מערבולות עשויות להיות פשוטות, והכיס המרכזי נראה מורם יותר, ולעתים קרובות בעת תבנית מערבולת קטנה יותר.

קולובומה של הקשתית

© depositphotos.com© Alina Loseva / Shutterstock.com

קולובומה הוא הנקודה באין בה אין רקמה. הן כבר שם ברשתית כשהאדם נולד. הם יכולים להשפיע על עין אחת או שתיהן. רובן קלות לזיהוי בגלל שהן משפיעות על הקשתית וגורמת לאישון להיראות כמו חור מנעול. אך ישנם כמה סוגים, רובם לא נראים מבחוץ. חלק אינם בעלי סימפטומים, אך אחרים משפיעים לרעה על ראייתו של האדם.

טבור בולט
טבור בולט נראה כמו קשר/לולאה הבולטים מתוך העור. זה בדרך כלל קורה כשחלק גדול מחבל הטבור נותר לאחר החיתוך, מה שמותיר יותר מן העור לאחר שהוא מתייבש. במקרים מסוימים, מצב בשם בקע טבורי עשוי להיגרם. אך רק ל-10% מהמבוגרים יש את זה.

יש אנשים שאין להם טבור. זה קורה בגלל שעברו ניתוח או בגלל שהטבור שלהם התפתח (או לא התפתח) מוזר. אקסטרופיה של השלפוחית (Bladder exstrophy) היא מצב נדיר שיכול לגרום לכך. זה גורם לשלפוחית של אדם לבלוט מהקיבה שלהם. זה מצריך ניתוח מאחר וזה מקשה על התינוק להחזיק שתן.

קמט יחיד בכף היד

© Stacey Lynn Payne / Shutterstock.com

זהו קו יחיד שעובר לרוחב כף היד. לרוב האנשים יש 3 קמטים הכף היד שלהם, רק ל-1.5% יש קו יחיד. תכונה זו נפוצה פי 2 יותר בקרב גברים מאשר בנשים ונוטה לעבור בתורשה.

סנטר עם חריץ

© Marina Demeshko / Shutterstock.com© Anne Richard / Shutterstock.com

הגנים שלכם קובעים האם תיוולדו עם סנטר מחורץ או לא. אם לבן משפחה אחר יש את זה, אז ישנה סבירות גבוהה שגם לכם. סנטר מחורץ מסומן באמצעות גומה שנוצרת לפני הלידה. זה קורה כששני הצדדים של הלסת התחתונה לא מתחברות לחלוטין כשהתינוק עוד ברחב. ועדיין, זה לא גורם לאף סימפטום אחר חוץ מהגומה הזו.

האם יש לכם אי אלו מהמאפיינים הללו? איזה חלק בגופכם גורם לכם להרגיש שאתם זה אתם?