10 מוצרים והכמות לה אתם זקוקים כדי להימנע משימוש יתר ולהישאר בריאים

ייתכן ואנחנו צורכים לחם, ביצים, בננות וחלב מדי יום, ולמרות את, אנחנו שוכחים כמה עלינו לצרוך מכל מוצר. בעודנו מנסים לקבל יותר וויטמינים ומינרלים, אנחנו עשויים לצרוף יתר על המידה ולפגוע בבריאות שלנו אפילו יותר.

צוות האתר שלנו ערך מחקר המתייחס לכמויות הבריאות אותם אנחנו צריכים לצרוף ממזונות שונים, ואנחנו מקווים שגם אתם תמצאו את הידע הזה כשימושי.


2 בננות ליום


© st3f-ping/reddit

בננות מספקות לגוף ערכים תזונתיים חיוניים וסיבים. זה בסדר לאכול 2 בננות ביום כחטיף. זה עשוי להפחית את תחושת הנפיחות, השליטה בתיאבון ולשמש גם כתחליף עבור סוכרים מעובדים. מומחים טוענים שבננות לבדן אינן מספיקות כארוחת בוקר. ראשית, הם ייתנו לכם בוסט מהיר, אך במהרה תרגישו עייפים ורעבים בשנית


7 ביצים בשבוע


© PathogenK2/reddit

זה מסוכן לאכול הרבה ביצים, במיוחד עבור אנשים הסובלים ממחלות לב. מומחים ממליצים לאכול ביצה ביום עבור רוב האנשים ואף מעט מזה עבור אנשים שסובלים מכולסטרול גבוה בדם. אם אתם בריאים בדרך כלל, 7 ביצים בשבוע אמורות להספיק.

כפית מלח ביום


© Depositphotos.com

מבוגרים צריכים לאכול לא יותר מ-6 גרם של מלח ביום – בערך כפית אחת. וזהו הכמות שכוללת גם את כל המוצרים המלוחים שאתם אוכלים, כולל גבינה, סלמי וצ׳יפס.

היו זהירים לגבי כמות המלח שאתם נותנים לילדים:

* שנה עד 3 שנים – 2 גרם של מלח ליום
* 4 שנים עד 6 שנים – 3 גרם של מלח ליום
* 7 עד 10 שנים – 5 גרם של מלח ליום
* 11 שנים ויותר – 6 גרם של מלח ליום.


כף וחצי של שמן זית ביום


© Phila21767/reddit

כף וחצי של שמן זית ביום הם תוספת מעולה לבריאות שלכם. היו זהירים לגבי האופן בו אתם צורכים את זה. כששמן זית מבושל על אש גבוהה, הוא מאבד מהערכים התזונתיים שלו.

6 כפיות סוכר ביום


© Depositphotos.com

חוקרים טוענים שרוב הנשים לא צריכות לצרוך יותר מ-6 כפיות של סוכר ביום. גברים יכולים לאכול 9 כפיות.
אטם אתם שותים פחית משקה ממותק ביום מבלי לחתוך בקלוריות במקום אחר, אתם יכולים לעלות כמעט 7 ק״ג תוך 3 שנים.

3 כוסות חלב ביום


© thewildbunny/imgur

ע״פ ההמלצות הדיאטטיות מבוגרים צריכים לשתות 3 כוסות או 732 מיליליטר של חלב ביום כדי ליהנות מרוב היתרונות ולהימנע מבעיות. בכל מקרה, היו זהירים במידה ויש לכם רגישות.

3 ספלים של תה שחור


© Depositphotos.com

9 מחקרים שונים מציעים שצריכת 3 כוסות של תה שחור על בסיס יומי יכולה להקטין את הסיכון לשבץ. ולמרות זאת, היום זהירים עם המשקה הזה וכמות הקפאין שאתם מעכלים אם אתם סובלים מנדודי שינה או שאר בעיות חריגות אחרות.

4 כוסות קפה שחור ביום


© unwineded/reddit

מספר מחקרים מציעים שצריכת 4 כוסות (945 מ״ל) קפה ביום היא בטוחה עבור רוב האנשים הבוגרים. אנשים ששותים עד 4 כוסות הם בעלי סיכון נמוך יותר לפתח כל מחלת כבד באשר היא. בכל מקרה, זה לא אומר שאתם צריכים להתחיל לשתות קפה אם אתם לא אוהבים את זה או אם יש לכם בעיות רפואיות אחרות.

תפוז אחד ביום


© Scarheart25/reddit

תפוז אחד ביום יכול לספק את כמות הוויטמין C הדרושה ביום. צריכת תפוזים בכמות גדולה יכולה לגרום לכם לבעיות במעי, לכן יש להימנע מלאכול תפוזים בלילה.

6 פרוסות לחם ביום


© jujutsai/reddit

הנחיות בריאותיות קובעות כי דיאטה ״בריאה״ מורכבת מ-1800 עד 2000 קלוריות יכולה לכלול 6 פרוסות לחם ביום. זה כולל עד 3 פרוסות של לחם לבן בעל ״דגן מעובד״.

האם יש מזונות או משקאות שאתם לא יכולים לחיות בלעדיהם? מה אתם אוכלים בדרך כלל לארוחת בוקר?