10 מוצרים יקרים שניתן לחסוך עליהם מאחר ואין הבדל ביניהם ובין החלופות הזולות

כשמגיע הזמן לקבל החלטות בסופרמרקט, יש אנשים שעשויים לחשוב שמוצרים יקרים הם הטובים ביותר, אבל לא תמיד זה המקרה. לפעמים, אתם יכולים להתאים את התקציב שלכם ע״י בחירת מוצרים לא יקרים ובעלי איכות זוהה לאחיהם היקרים יותר. חלופה אחת שאפשר לנסות היא חברת בת של רשת גדולה, שעשויה להציע את אותו המוצר במחיר זול יותר מאחר והם אינם משקיעים בפרסומת, הפצה, שיווק ועוד.

צוות האתר שלנו הכין רשימה ובה 10 מוצרים שאין ביניהם ובין מקביליהם היקרים יותר, שום הבדל


תבלינים

© Depositphotos.com© Pixabay.com

אנשים המצטיינים במטבח יודעים שהשימוש בתבלינים הופך את המנה לטובה יותר. כשאתם ניצבים מול מצעד של צנצנות הכוללות תבלינים כמו קינמון, כמון, כורכום או פלפל על המדפים, אתם עשויים להעדיף את האופציה הזולה יותר או ללכת על המוצר מחברת הבת של הסופרמרקט.


מה שלא תבחרו, חשוב מאוד לשים לב לתאריך התפוגה מכיוון שעם הזמן, טעם התבלינים עשוי להשתנות. אתם גם צריכים לחשוב על כך כשאתם קונים בכמות גדולה, שהיא דרך נוספת לחסוך בכסף ולדאוג לכמות מאחר ובדרך כלל משתמשים בהם בכמות קטנה, וככל הנראה אלו שמשתמשים בהם פחות יכולים להחזיק זמן רב. פתרון לזה יכול להיות רכישה משותפת עם חבר או קרוב משפחה.

מלח שולחן
מלח הוא ככל הנראה אחד התבלינים הנפוצים ביותר לתיבול מזון. למרות שמלח שולחן נחשב זול במקומות רבים, אפשר גם לחבור את החלופה הזולה יותר שתורמת לחסכון במשק הבית מאחר והרכיבים לא משתנים ממותג אחד לאחר.

לדוגמה, ברשת סופרקמרקט רגילה, נמצא ש-900 גרם של מלח במיכל פלסטיק מחברה ידועה עולה 1$, וחברה עצמאית מוכרת ב-0.75$.

מוצרי ניקיון

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

רק בגלל שמוצר יקר יותר לא אומר שהוא גם יותר יעיל. לדוגמה, חומרי ניקוי שאתם קונים בסופרמרקט מכילים בדרך כלל: סודיום היפוכלוריט, חומר פעיל שטח (אחד מרכיבי המפתח בחומרי ניקוי ומדיחי כלים), ובושם, כך שתוכלו להשתמש גם בחומרי ניקוי זולים.

זה בסדר אם כבר יש לכם מותג אהוב בשל הריח שלו, אבל אם אתם רוצים להקל על רשימת הקניות והארנק שלכם, אולי מוטב להוסיף גם את זה.


פירות יבשים

© Depositphotos.com

אגוזים, כמו שקדים, אגוזי לוז, בוטנים ואגוזי מלך, טובים לבריאות שלכם ואידיאלים כחטיף שלא יגרום לכם לעלות במשקל. בכל מקרה, בכמה מקומות, המחירים שלהם יכולים להיות גבוהים מעט.

יש 2 דרכים להימנע מלבזבז עליהם כסף: האחד הוא לבחור ברשת סופרמרקטים שיש לה מותג משלה (אם הם מציעים את זה), והאחת היא לקנות בכמות ולהקפיא במנות אם מדובר בכמות גדולה. אין צורך לקנות את היקר ביותר.

שקיות אטימות

© snakingfire / Reddit

זהו מוצר חד פעמים, ולכן, אנחנו לא רואים סיבה לבזבז עליו כל כך הרבה. בסופרמרקט, אתם יכולים למצוא קופסאות עם 50 יחידות החל מ-1$ ועד 2.50$, בערך. כאשר משתמשים בהן כדי לארגן את המטבח או לקחת כריך או חטיף מחוץ לבית, עליכם ללכת על החברה הזולה תחת המותג של הסופר. אם הכוונה היא להשתמש בהם כדי להקפיא, מוטב לבחון את האופציה הזולה ולוודא שהיא עמידה דיו כדי להכיל את המזון.

בואו לא נשכח שאנחנו יכולים לשטוף אותן ולהשתמש בשנית, כך גם נחסוך כסף וגם נסייע לסביבה.

חטיפים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

חטיפים הם חטיפים, ולרבים מאיתנו כבר יש את המותג החביב עליהם, אך מעת לעת, אתם יכולים לנסות גרסאות זולות ולברר האם הן טעימות (או אפילו טובות יותר). כשמספר הסועדים גדול יותר מהרגיל, אפשר גם לחסוך כסף ע״י בחירת הצ׳יפס או הנאצ׳וס הזולים.

קמח

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

זה אפשרי למצוא מותג רשתי הגון של קמח או קמח פחות יקר כדי להכין מתכונים פשוטים בבית. פשוט וודאו שהוא כולל את אותם הרכיבים בהם אתם משתמשים בדרך כלל.

טיפ נוסף ששיתפו כמה מומחים לחיסכון הוא להשתמש בקמח להכנת עוגות או פנקייקים במקום תערובות מוכנות מראש מאחר ויש להם שימוש מוגבל והם גם יקרים יותר. לדוגמה, תערובת להכנת פנקייקים יכולה להיות קרה פי שניים ממחיר הקמח.

דגני בוקר

בין מבחר דגני הבוקר הענק שקיים, אפשר לבחור כמה מהחברות הזולות אם מטרתכם היא לחסוך כסף על קניות בסופרמרקט. אתם יכולים לחפש אחר גרסאות גנריות וזולות יותר של הדגנים המוכרים, כמו פתיתי תירס או פתיתי חיטה. כדי לקבל מושג על הפרשי המחירים. גילינו שמותג הסופר מציע דגני בוקר ב-2.50$, אבל תוכלו למצוא גם כאלה שעולים 5$.

מומלץ שמעבר למותג או למחייר, לקוחות יעברו על הערכים התזונתיים המופיעים על קופסאות הדגנים, במיוחד לגבי כמות הסוכר, כך שיוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה.

שעועית

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

שעועית היא מזון בסיס, וכמה מרשתות הסופרים מציעים גרסאות משלהן, וזו הסיבה שבגינה שעועית מופיעה ברשימת המוצרים שאינם צריכים להיות יקרים רק בגלל המותג, במיוחד אם השעועית נאה או מיובשת. וזה לא תקף רק לשעועית, אלא גם לדגנים או קטניוץת אחרות, כמו עדשים או חומוס.

אלה שקונים מזון משומר צריכים לקחת בחשבון שייתכנו הבדלים במרקם ובטעם בין החברות השונות, אז הבחירה שלכם תלויה בהעדפה אישית (ולא במחיר המוצר או המותג). מומלץ לטעום ולהשוות.

פירות וירקות
הם חיונייים כדי לשמור על דיאטה מאוזנת ובריאה על בסיס יומיומי, כך שזהו איננו משהו שאפשר להוריד מרשימת הקניות שלנו. כשזה מגיע לפירות קפואים, אין הבדלים בין החברות, אז תוכלו להימנע מלשלם עבור הגרסאות היקרות יותר. דרך נוספת לחסוך היא לקנות בחנות הירקות והפירות המקומית ולהקפיא בבית.

צמצום הרכישה של אלו המגיעים שטופים, קצוצים ומוכנים למאכל בקופסאות פלסטיק הוא מדד חשוב התורם לתקציב שלכם, כמו גם בחירת פירות וירקות עונתיים מאחר והם זולים יותר.

זכרו שהמאמר הזה הוא למטרות מידע בלבד; לפני שאתם מחליפים מותג אחד באחר, אנחנו ממליצים להתייעץ עם תזונאי כשמדובר במזון. כעך, תוכלו להבטיח שתעשו בחירה הולמת וגם תקחו בחשבון את הערכים התזונתיים.

אילו מוצרים אחרים אתם חושבים שאפשר להכניס לרשימה שלנו? מהו הטיפ הטוב ביותר שלכם לחיסכון בסופרמרקט?