10 מיתוסים אודות הגוף שלנו שכבר הופרכו מזמן

מיתוס מפורסם מאוד שכבר הופרך הוא שבני האדם משתמשים רק ב-10% מהמוח שלהם. בעוד שהדבר הזה די נפוץ עד כה, ישנם גם מיתוסים אחרים בהם מאמינים בני אדם עד היום. לדוגמה, ההורים שלנו נהגו לומר לנו להמתין חצי שעה לפני שאנחנו הולכים לשחות. בכל מקרה, זוהי תפיסה שגויה שנרד לעומקה מאוחר יותר.

צוות האתר שלנו רוצה להפריך 10 מיתוסים פופולריים מאוד שרבים מהאנשים עדיין נאמנים להם.


גילוח הרגליים שלכם גורם לשיער לצמוח מהר יותר ועבה יותר

האמת: כשהשיער שלכם מתחיל לצמוח בחזרה, אתם עשויים להרגיש כאילו הקצוות יותר כהים וסבוכים מהרגיל. זה קורה בגלל שהשיער החדש עוד לא נחשף לאלמנטים הטבעיים, כמו אור שמש שמבהיר את צבעו. אין זה אומר שהלהבים גורמים לשיער לשכם לצמוח כהה, עבה ומהר יותר. לכן, אל לכם להרגיש לחץ ולשנות את שגרת הסרת השיער שלכם אם זה שומר עליכם מאושרים ושבעי רצון.


כל בני האדם בולעים 8 עכבישים בשנתם בכל שנה

האמת: לעכבישים לא אכפת מבני אדם ואין להם עניין בלטפס ולחדור לפינו בזמן שאנחנו ישנים. זה בגלל שהנחירות והנשימה שלנו כבדה מדי עבורם כדי להגיע. אנחנו גם גדולים מדי עבורם – הם למעשה רואים בנו כחלק מהנוף שלהם ולא יותר. בנוסף, זה יהיה קשה מאוד עבור אנשים שלא להתעורר כאשר עכביש רובץ על פניהם ונכנס לפיהם.

אתם יכולים לקבל דלקת מפרקים מפיצוח הפרקים שלכם

© Shutterstock.com

האמת: הסיבה להתפצחות הפרקים שלנו כאשר אנחנו מותחים או מכופפים אותם היא בגלל שנוזל ממשחי (ששייך או קשור לסיכת מפרקים) מתפרץ. זהו הנוזל שמשן את הפרקים שלנו והוא מקבל את כל הלחץ שמגיע מהפיצוח. מחקרים רבים הראו שההרגל הזה לא גורם לדלקת פרקים, אבל עליכם לחדול לעשות זאת מסיבה אחרת. מה שאנחנו יודעים הוא שפיצוח פרקים כרוני יכול לגרום לאחיזה חלשה ביד.

גזרים יכולים לשפר מאוד את הראייה שלכם

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

האמת: גזרים הם מקור מעולה לוויטמין A, הידוע ביכולתו לשפר את ראיית הלילה שלו. בכל מקרה, אדם לא זקוק לאכול כמויות גדולות של גזרים כדי לקבל וויטמין A, מאחר והוא מקבל זאת גם ממזונות אחרים. למרות זאת חשוב לשלב גזרים עם מקור כלשהו של שומן כדי לספוג את כל הוויטמין שאתם יכולים. השורה התחתונה היא שגזרים יעזרו לשמור על הראייה שלכם במצב טוב, אבל הם לא משפרים אותה הוא משיבים אותה.


ללשון שלנו יש 6 אזורי טעם

© Depositphotos.com

האמת: כל האזורים בלשון שלנו יכולים לאתר את כל הטעמים השונים שקיימים במזון. המיתוס לגבי אזורי טעם מתוארך ל-1901, אבל לאחרונה מדענים הפריכו את זה. בלשונות שלנו יש בין 5000 ו-10,000 בלוטות טעם שמופוזרות בכל האזורים ושולחים אותות למוח שלנו כשהם טועמים משהו. לכן, מדובר יותר בתפיסה של המוח המבוססת על חוויות וזיכרונות יותר מאשר אזורי טעם על הלשון שלנו.

שיניים לבנות פירושן שיניים בריאות

© Depositphotos.com

האמת: השיניים של כולם שונות וצבע האוף ווייט שלהן אין פירושו בהכרח שהן בלתי בריאות. זה יכול פשוט להעיד על כך ששכבת אמייל השן חלשה יותר, וזה נורמלי לחלוטין. בנוסף, גורמים אחרים כמו הזדקנות ועישון יכולים לצמצם את השכבה הזו ולהכתים אותה, ולגזול ממנה את הלובן שלה. ואל לנו לשכוח מגנטיקה, שיכולה לגרום לשיניו של אדם להופיע בצורה מסוימת מאוד.

הלב שלנו מפסיק לפעום כשאנחנו מתעטשים

© Shutterstock.com

האמת: כשאתם שואפים אוויר לפני שאתם מתעטשים, הלחץ על הלב גובר, ולאחר שאתם מתעטשים הוא קטן. לכן באופן טבעי, קצב הלב שלכם משתנה בתהליך הזה, וגורם לכם להניח שהלב מספיק לפעום לרגע. אתם יכולים להיות בטוחים שהפעילות החשמלית בלב שלכם חוזרת לקדמותה ושהיא לא עוצרת בכל פעם שהאף שלכם מגורה.

עליכם לחכות 30 דקות לפני שאתם הולכים לשחות אחרי הארוחה

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

האמת: המתנה של 30 דקות עד שעה אחרי האוכל כדי להיכנס למים אינה הכרחית. אין הוכחה חותכת שתטבעו אם הקיבה שלכם מלאה. במקרה הכי גרוע, אתם עשויים לחטוף התכווצות בבטן וזו הסיבה מדוע אתם רוצים לשחות במים הרדודים למקרה שתרצו לצאת מיד. כעת, אולי לא מדובר בתחושה נעימה, לשחות על בטן מלאה, אבל לא תגרמו לעצמכם נזק אם תחליטו לעשות זאת.

הדם שלנו כחול לפני שהוא בא במגע עם חמצן

© Depositphotos.com

האמת: יש אנשים שמתבלבלים כאשר הם רואים דרך העור שלהם שהוורידים שלהם בצבע כחול. זוהי רק אשליה אופטית ואין לכך עדות שאין חמצן בתוך הגוף שלנו. במציאות, הדם נותר בצבע אדום כהה בתוך הוורידים שלנו והופך אדום-דובדבן כשהוא פוגש בחמצן. וזה בשל רכיב שנקרא heme שאחראי על העברת הדם דרך הגוף שלנו.

אם תלעסו מסטיק, הוא יישאר בקיבה שלכם במשך 7 שנים

האמת: זה נכון שמסטיק לא מתעכל בקיבה שלכם, אבל הוא יוצא ממנה ממש כמו כל מזון אחר. זה בהחלט לא נשאר בקיבה שלנו במשך 7 שנים, אלא במקום, יוצא תוך 7 ימים. בכל מקרה, לבלוע מבטיק זה לא רעיון טוב, מאחר ויותר מדי מסטיק חוסם את הקיבה שלכם וגורם לעצירות. זו הסיבה מדוע מוטב שתהיו זהירים עם ההרגל הזה – במיוחד עם ילדים.

אילו מיתוסים מהרשימה הפתיעו אתכם יותר מכל? האם אתם עדיין מאמינים בהם, ואם כן, באילו?