10 מתיחות לשריפת שומנים שתוכלו לעשות בבית

התעמלות יכולה להיתפס כמפחידה, במיוחד בכל הנוגע למציאת זמן לעשות זאת, אבל ישנם דרכים להפוך את זה לכייפי ופשוט. ישנן מתיחות פשוטות רבות שאנשים יכולים לעשות גם בנוחיות ביתם, אפילו על כיסא או במיטה, שיכולות לעזור להם להיפטר מהשומן או להאיץ את חילוף החומרים שלהם.

צוות האתר שלנו רוצה לשתף אתכם בכמה מתיחות פשוטות שיעזרו לכם להישאר פעילים לאורך כל היום.


כיפוף בעמידה לפנים

© Depositphotos.com

עמדו כשכפות הרגליים במרחק מה זו מזו וכופפו לאט את הברכיים שלכם. נועו קדימה מהמותן כך שפלג הגוף העליון שלכם תלוי מעל הרגליים בעודכם שומרים על ברכיים ישרות. לאחר מכן, החזיקו את הזרועות, ושימו את הידיים מעבר לכפות הרגליים. לאחר שהחזקתם במשך 4 נשימות, הפעילו את שרירי הבטן שלכם ועגלו את הגב. עשו זאת 3 פעמים בסך הכל.


טוויסט בשכיבה

© Depositphotos.com

שכבו על הגב והאריכו את הזרועות לצד. הרימו את הרגליים שלכם תוך כדי שאתם משתמשים בברכיים ואז הנמיכו אותן לצד אחד עד שהירכיים נוגעות ברצפה. הרימו את הרגליים שוב וחזרו על הפעולה גם בצד הנגדי.

תנוחת הסירה

© Depositphotos.com

ראשית, שבו עם ברכיים כפופות וכפות רגליים שטוחות על הרצפה כשהידיים שלכם נחות על המותניים. בזמן שאתם שומרים על גב ישר, הרימו את כפות הרגליים שלכם והאריכו את הידיים לפנים. אזנו את עצמכם על עצמות הישבן והאריכו את פלג הגוף העליון הקדמי. נשמו וישרו את הרגליים שלכם כך שהן יוצרות צורת V. הישארו בתנוחה הזו למשך 5נשימות, בזמן שאתם מותחים את עצמות השכם.

תנוחת הכיסא

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

חרף השם, אתם לא באמת צריכים להשתמש בכיסא. עמדו כשכפות הרגליים במרחק מה, נשמו, והרימו את הידיים שלכם אל מעל הראש. אם אתם יושבים על כיסא או נשענים קדימה, פלג הגוף העליון שלכם צריך להישען קדימה מעל הירכיים. הישארו בתנוחה זו במשך 5 נשימות. חזרו לנקודת ההתחלה והחליפו צדדים.


מתיחת צדדית בעמידה

© Depositphotos.com

החזיקו את הידיים, בעודכם מותחים את האצבע המורה. שמרו על הידיים מעל הראש והתכופפו קדימה. נשמו קדימה והחוצה בעודכם מכופפים את הגוף לימין. נשמו לאט 5 פעמים וחזרו על התרגיל בכיוון ההפוך.

החתול והפרה

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

שימו את הברכיים והידיים על הרצפה ממש מתחת למותניים והכתפיים, בהתאמה. הפעילו את שרירי הבטן בעודכם נושמים וקשתו את הגב, ממש כאילו אתם מחקים חתול מתמתח. חזרו לנקודת ההתחלה וכופפו את החלק העליון של עמוד השדרה שלכם. ישרו את הצוואר וחזרו לנקודת ההתחלה. חזרו על התרגיל 4 פעמים נוספות.

פיתול בטן

© Depositphotos.com

שבו על הרצפה או על משטח כלשהו עם רגליים ישרות. קפלו את הרגל השמאלית כך שהעקב נוגעת בישבן. תוכלו להוציא את הרגליים אבל כופפו מעט או שלבו את רגל ימין מעל השמאלית. כעת, סובבו את הגוף שלכם לימין ושימו את מרפק שמאל מחוץ לברך. שימו את יד ימין על הרצפה כך שתוכלו להביט מעבר לכתף הימנית. קחו נשימה עמוקה והישארו בתנוחה הזו למשך דקב. שחררו את המתיחה וחזרו על התרגיל בצד הנגדי.

הגשר

© Depositphotos.com

שכבו על הרצפה, וכופפו את הברכיים שלכם, תוך כדי שאתם שומרים על כפות רגליים שטוחות. נשמו ודחפו את עצם הזנב בעודכם על הרצפה, וצרו צורה המזכירה גשר. שמרו על ברכיים ממש מעל העקבים, ודחפו אותן קדימה. שמרו על שרירים יציבים והרחיבו את הזרועות. הישארו בתנוחה הזו למשך דקה.

הקוברה

© Depositphotos.com

התרגיל הזה עוזר לכם לחזק את שרירי הבטן. שכבו על הבטן, ממש כמו נחש, וגעו עם המצב ברצפה. מתחו את הרגליים שלכם בעודכם שומרים את כפות הידיים על הרצפה. נשמו באיטיות והרימו את החזה. לאחר מכן, נסו להתכופף קדימה. הישארו בתנוחה הזו במשך 30 שניות ונשפו, ואז חזרו לתנוחה הראשונית. חזרו על התרגיל הזה 5 פעמים.

שפגט כלב מביט מטה

© Depositphotos.com

התמקמו בתנוחת שכיבת סמיכה. הרימו את האגן ולחצו את העקבים לרצפה, בדומה לתנוחת כלב מביט מטה, ושמרו על הגוף מורם. הרימו את רגל ימין לאחור ולמעלה כשרגל ימין בפלקס. הישארו בתנוחה הזו כאילו אתם לוחצים אל מול קיר. פתחו את המותניים וכופפו את הברך. נשמו וישרו את הרגל. מקמו את האגן באמצע לכיוון הרצפה. שחררו ושימו את הרגל לאחור על הרצפה. חזרו על כך גם בצד שמאל.

בונוס: זכרו, תוכלו לשרוף שומן אם תיקחו את זה לאט!

© Depositphotos.com© Depositphotos.com© Depositphotos.com

כשמנסים להוריד במשקל, חשוב להבין כיצד הגוף שלכם עובד. כשמתעמלים, לא מקבלים את האנרגיה רק מהשומן, אלא גם מחלבון ופחמימות, והמקום ממנו אתם מקבלים את זה תלוי בסוג האימון. במהלך אימון בעצימות גבוהה, אתם בדרך כלל מקבלים אנרגיה מפחמימות. במהלך אימון איטי וארוך, אתם שואבים את האנרגיה מהשומן. במילים אחרות, התאמת הקצב בזמן האימון לא רק נוח, אלא גם עוזר לכם בטווח הארוך.

האם אתם מכירים תרגילים אחרים שעוזרים לכם להילחם בשומן? שתפו אותנו!