10 סודות של דיילים שלנוסעים אין מושג לגביהם

מטוס בעיני הדייל ומטוס בעיני הנוסע הם שני עולמות שונים לחלוטין. ואם הראשון יודע את כל סודותיו, לשני אין מושג לגביהם.

צוות האתר שלנו אסף עבורכם 10 טיפים מפיה של דיילים המסבירים כיצד להשיג את מירב הנוחות מכל טיסה.


אל תתביישו לבקש עוד מזון

© DEPOSITPHOTOS

למזון שמחלקים בטיסה יש חיי מדף קצרים מאוד מאחר והוא מבושל מבעוד מועד. כל המזון העודף נזרק מיד לאחר הטיסה. לכן, אם הקיבה שלכם דורשת מנה נוספת, אל תחששו לבקש מהדיילים מנה שניה.


בדקו כי יש ברשותכם ווסט הצלה לפני ההמראה

© DEPOSITPHOTOS

זה מפתיע, אבל זו עובדה: ישנם נוסעים שגונבים את ווסט ההצלה מתחת למושב כמזכרת. לכן, מטעמי בטיחות, בדקו תחת המושב שלכם לוודא שהווסט נמצא ושאינו נגנב ע״י קלפטומן סנטימנטלי.

אם אתם מעשנים בטעות, השתמשו במאפרה

© DEPOSITPHOTOS

בטח שמתם לב, שחרף העובדה כי עישון במטוס אסור בתכלית האיסור, ישנם מאפרות בשירותים. אנשים עדיין מעשנים למרות הקנסות. ומוטב לכבות את הסיגריות במאפרות מאשר בפח האשפה. אז אם שכחתם את עצמכם לרגע ומצאתם את עצמכם מעשנים בשירותים, היו אדיבים והשתמשו במאפרות. ואז תשלמו את הקנס.

נסו לשמור על הניקיון במהלך הטיסה

© DEPOSITPHOTOS

רוב חברות התעופה מבצעות ״ניקיון שטחי״, בלבד אחרי הטיסה. שמיכות וכריות אינן נשטפות, רק מקופלות בצורה נאה. מגשי המזון לא נשטפים. מנגבים את מגשי המושב, מנקים את השטיחים, אבל אתם לא יכולים להיות בטוחים אם הנוסע שישב שם קודם לכן הרגיש בחילה או הקיא.


זכרו: ניתן לפתוח את דלת השירותים מבפנים

© DEPOSITPHOTOS

לדיילים יש מפתחות משלהם במידה ונוסע נתקע בשירותים. בנוסף, מטוסים רבים מצויידים במנגנון לדלת המותקן תחת שלט ה״אסור לעשן״ על דלת השירותים. אם מרימים את הלשונית ועליה ציור הסיגריה ומסובבים את הבריח, הדלת תפתח.

היו האחרונים לעלות לטיסה

© DEPOSITPHOTOS

אם עשיתם צ׳ק אין לטיסה בזמן שונה מחברכם שנוסע עמכם, ישנו פתרון: פשוט עלו אחרונים למטוס. כשכל הנוסעים יושבים במקומותיהם, אתם יכולים לראות מיד אילו מושבים פנויים. והעובדה שהדלת כבר נסגרה מאחוריכם ואין יותר נוסעים תתן לכם את האפשרות לתפוס את הכיסא הפנוי העולה על רוחכם.

אל תשתו יותר מדי אלכוהול

© DEPOSITPHOTOS

דיילים מזהירים כי כוסית אחת בשמיים שוות ערך לשניים על הקרקע. וזה נכון מאחר והגובה משפיע על הדם באופן כזה, שצריכת אלכוהול בזמן טיסה משפיעה עליכם יותר מאשר על פני הקרקע. אז אפילו אם אתם שותים כדי להפיג את החרדה מפני הטיסה, אתם עשויים להירגע יתר על המידה.

הימנעו מהמושבים בעלי המחיצות

© samolets.com

זכרו את הכלל הזה: אם ישנם נוסעים עם תינוקות על המטוס, סביר להניח שהם ישבו במושבים בעלי המחיצות. זה מאחר וקל יותר לשים את העגלה של התינוק באיזור. אז אם אתם אוהבים תינוקות צרחניים ובכיינים, תדעו באיזה מושב לבחור.

שתו רק מים מבוקבקים

© DEPOSITPHOTOS

בעיית המים המזוהמים במטוסים משכה תשומת לב רבה במחקר שערורייתי שפורסם ב- Wall Street Journal ב-2002: כמות הבקטריות בדגימות המים מ-14 חברות תעופה פופולריות היה גבוה פי מאות מהסטנדרט. המצב היום לא השתנה רבות, לכן מוטב לשתות מים מבוקבקים בלבד במהלך הטיסה. יש להימנע מתה, קפה ומים מהכיור.

הימנעו ממחיאות כפיים בסוף הטיסה

© DEPOSITPHOTOS

את המחווה הזו כמעליבה. טיסה איננה משחק רולטה; זוהי העבודה שלהם.