10 סימנים מהם אנחנו נוטים להתעלם, אך מאותתים לנו שמשהו לא בסדר עם הגוף שלנו!

האופן בו הגוף שלנו מפעיל את עצמו הוא מרתק באמת. באותו הזמן, הוא שולט במיליוני תהליכים שנראים כאילו מתרחשים באופן עצמאי. ועדיין, נראה כאילו ישנו איזון מבני בין כולם ואנחנו בקושי מבחינים בכך! בכל מקרה, שום דבר לא מושלם, ובכל פעם שמשהו מפסיק לעבוד חלק הגוף שלנו מוודא שתדעו מכך, בדרך זו או אחרת, ומאותת לנו שיש הפרעה כלשהי במערכת. למרבה הצער, רובנו בקושי מבחינים בהם, ואפילו אם אנחנו מבחינים בהם, יש לנו נטייה איומה להתעלם מהם.

זהו משהו שאסור לנו לעשות לעולם, כי זה עשוי להוביל לסיבוכים עתידיים וסכנה ממשית לבריאות שלנו. לכן, כדי להקל עליכם, הנה רשימה של תסמינים מהם אסור לכם להתעלם. בעזרתם, הגוף שלכם משווע לעזרה. הנה 10 דברים שיש לשים אליהם לב:


1. שיער וציפורניים שבריריים
אלו הם אינדיקציה שחסר לכם וויטמין D, כמו גם סידן. באופן טבעי, ציפורניים ושיער שבריריים פירושם שעליכם לצרוך מזונות עשירים בוויטמין D ובסידן. לדוגמה: חלב, קטניות, תפוחי אדמה, נבט חיטה ודגנים מלאים.

2. השתוקקות לפירות ים
ישנם סוגים רבים של השתוקקות למזון ולכל אחד מהם משמעות אחרת. במקרה הזה, התשוקה שלכם למזונות ים עשויה להצביע על כך שלחסר לכם יודין


3. השתוקקות למזונות מלוחים
אם אתם מוצאים עצמכם משתוקקים אחר מזונות מלוחים ללא סיבה ברורה, פירוש הדבר הוא שהכבד או שלפוחית השתן שלכם זקוקה לתוספי תזונה משלימים. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא פשוט לצרוך יותר חמוציות ולימונים.

4. השתוקקות למזון נא
אם, מצד שני, אתם משתוקקים למזונות נאים, הסיכויים הם שיש לכם בעיות בכבד. הדבר עשוי גם להצביע על גסטריטיס (דלקת בקיבה). במקרה זה עליכם להשביע את תאבונכם ע"י צריכת מזונות נאים. זה עשוי להקל על ההתכווצויות ולהקל על כאבי הבטן שלכם.

5. השתוקקות למשהו מתוק
אם אתם מוצאים עצמכם משתוקקים למתוקים על בסיס קבוע, ייתכן ופירוש הדבר הוא שאתם סובלים מתשישות עצבית או עייפות. הצורך שלכם לסוכר הוא למעשה צורך בגלוקוז, שהוא מקור אנרגיה. במקרה הזה, במקום לאכול מזונות לא בריאים, נסו להשביע את תאבונכם עם דבש או שוקולד מריר במקום.

10 סימנים מהם אנחנו נוטים להתעלם, אך מאותתים לנו שמשהו לא בסדר עם הגוף שלנו!

6. השתוקקות למזונות מלוחים
עם כמה שזה נשמע בלתי צפוי, השתוקקות למזונות מלוחים עשויה לעתים קרובות להצביע על זיהום בגוף. בדרך כלל, הדבר סובב סביב מערכת השתן ואיברי המין.

7. עור יבש במרפקים
זוהי בדרך כלל אינדיקציה למחסור בוויטמינים C ו-A. כדי לטפל בבעיה, עליכם לצרוך בתבונה יותר גזר, דלעת, תפוזים ומשמש. כל פרי או ירק עשויים לעזור, אבל ארבעת אלו הם הטובים ביותר עבור הבעיה הזו.


8. עור יבש באופן כללי
אם יש לכם עור יבש במקומות שונים בגוף, הדבר עשוי להצביע על מחסור בוויטמין E. במקרה זה, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לצרוך יותר מזונות עשירים בוויטמין E כמו שמנים צמחיים, דגים שומניים ואגוזים.

9. חניכיים מדממות
כמו כל הבעיות הקשורות בשיניים שלכם, חניכיים מדממות הם בדרך כלל סימן למחסור בוויטמין C. זוהי בעיה אותה אפשר לתקן בקלות בעזרת שילוב של יותר פירות וירקות בדיאטה שלכם, במיוחד שום.

10. התכווצויות ברגליים, הפרעות שינה וחוסר מנוחה
כל הסימפטומים המצוינים לעיל הם דרך בה הגוף שלכם מזהיר אתכם מפני מחסור באשלגן ומגנזיום. הפתרון הקל והבריא ביותר הוא פשוט להעלות את רמות האשלגן ע"י אכילת יותר עלים ירוקים, כמו קייל, תרד וסלק עלים.

מצד שני, אם אתם רוצים לשפר את רמות המגנזיום שלכם, הדרך הטובה ביותר היא לאכול יותר גרעיני חמנייה, שקדים, זרעי פשתן ואגוזים באופן כללי.
הרי לכם, הסימנים החשובים ביותר שהגוף שלכם שולח לכם במקרה של בעיות בתפקודו התקין.