10 סימנים מקדימים לכך שהפרטנר שלך ישבור את לבך

מערכות יחסים חדשות הן תמיד מרגשות, מעניינות ומלאות תשוקה. אנחנו בסך הכל מכייפים עם הפרטנר החדש שלנו ומנסים להכיר אותם טוב יותר מבלי לנתח זה את התנהגותו של האחר. בכל מקרה, חרף ההתלהבות שלך מהאהבה החדשה, מוטב לשים לב למה שקורה במהלך תקופת ירח הדבש, מאחר וזה יכול להוות בסיס איתן למערכת יחסים ארוכת טווח.

צוות האתר שלנו הכין רשימה ובה 10 טעויות של מערכות יחסים מוקדמות שיכולות לחזור מאוחר יותר ולנשוך אתכם בישבן.


* המאמר מנוסח במין זכר אך פונה לשני המינים.

את שמה את החיים הפרטיים שלך על ממתינה


בתחילתה של מערכת יחסים, אנחנו רוצים לבלות כל רגע עם הפרטנר החדש שלנו – אנחנו מפסיקים לתקשר עם החברים הישנים שלנו ונוטשים את המשפחה שלנו כדי שנוכל תמיד להיות זמינים עבור פעילויות משותפות בכל פעם שהפרטנר שלנו מסמס או מתקשר אלינו.

למה זה רע: זה יכול להתחיל בוויתור על חברים מסוימים, אבל מאוחר יותר זה יגרום לך להחליף עבודות, לעבור מדינה, או לאבד קשר עם היקרים לך. במקרה הזה, הפרטנר שלך עשוי לאבד עניין מאחר ואת הופכת לצל של עצמך הקודם.

כיצד לתקן את זה: זכרי שמערכות יחסים בריאות כוללות תמיד מידה מסוימת של עצמאות, אז נסי לחלק את זמנך החופשי על פי כלל ה-20/30/50 – לא יותר מ-50% מהזמן עם הפרטנר, 30% עם החברים והמשפחה ו-20% לבד.

את מקבלת כל התנהגות שגויה


חוסר כבוד למרחב האישי של האחר, בדיחות חסרות רגישות, ואיומים בפרידה, הצעות כיצד לשפר את המראה שלך, כינוי גנאי, התנהגות אגרסיבית, איחורים כרוניים, הצצה מתמדת בטלפון בזמן דייטים, התעלמות מהדחיות שלך…אנשים רבים לא מייחסים חשיבות לדגלים האדומים האלה מחר וישנם אפיקים אחרים במערכת היחסים שלהם שנראים טובים.

למה זה רע: אם את מתעלמת מסימני האזהרה האלה למערכת יחסים עתידית ורעילה ובמשך זמן רב מדי, יום אחד תביני שהשקעת זמן ואנרגיה רבים במישהו שלא נהג בך כשורה במשך שנים.

כיצד לתקן את זה: אל תהיי תובענית מדי, פשוט בטאי את הציפיות שלך בדרך נעימה, כמו, ״אני לא סובלת שמישהו מאחר״, או, ״הייתי מעדיפה שהדייטים שלנו יהיו אישיים״. אם זה לא עובד, רוצי מיד ואל תביטי לאחור.

את מזכירה התנסויות מהעבר

יש דברים שמוטב שיישארו בעבר. זה כולל את האקסים שלך, השוואה של הפרטנר החדש שלך אליהם, וההרגלים הישנים שלך שקשורים במערכות יחסים קודמות, לא משנה כיצד הסתיימו העניינים ההם.

מדוע זה רע: אזכור האקס/ית שך לעתים קרובות מדי יכולה להיות מרגיזה עבור הפרטנר/ית שלכם. זה עשוי להתחיל בהשוואתם לאהובים הקודמים שלכם וזה יכול להרוס את מערכת היחסים שלכם. בנוסף, אם אתם שופטים ללא הרף את הפרטנר שלכם לאנשים שקדמו להם, זה עשוי להיות סימן לכך שאתם יוצרים סטנדרטים בלתי אפשריים.

כיצד לתקן את זה: מערכות היחסים הקודמות שלכם חשובות באופן שבו הם עיצבו את האדם שאתם היום ויכולים לעזור לכם להבין אילו איכויות אתם מעריכים באחרים. אבל עליכם לזכור את כלל הזהב: ״לעולם אל תדברו על האקסים שלכם עד שתרגישו בטוחים במערכת היחסים הנוכחית שלכם״

אינכם מדברים האחד עם השנייה

״אם החבר או החברה שלי אוהבים אותי, הם ידעו מה אני צריך/ה וייתנו לי את זה״. אנשים רבים מאמינים שהפרטנרים שלהם יכולים לקרוא את מחשבותיהם. למרבה הצער, זה לא נכון, וזוהי אחת הטעויות הנפוצות שאנשים עושים במערכות יחסים.

מדוע זה רע: בדומה להימנעות מקונפליקט, חוסר בתקשורת עשוי להוביל לרגשות של בלבול וחוסר הבנה. וכל רגש שלילי בלתי פתור יכול להפוך לבוז עם הזמן.

כיצד לתקן את זה: בהתחלה, זה עשוי להיות קשה ובלתי נוח לדבר על הרצונות והדברים שמטרידים אתכם, אבל חשוב לעשות זאת. כדי לגרום למערכת יחסים להאריך ימים, היו כנים עם הפרטנר שלכם לגבי מה שאתם צריכים. אל תשכחו להקשיב לצד השני גם כן – המצב האידיאלי הוא זה בו אתם מצליחים למצוא את האיזון המושלם בין דיבור והקשבה.

את עושה אידיאליזציה לפרטנר שלך

כולנו בני אדם וכולנו עושים טעויות מעת לעת. בכל מקרה, יש אנשים ששוכחים מזה במהלך תקופת ירח הדבש שלהם (החודשים הראשונים במערכת היחסים) מאחר והם עדיין מרכיבים את המשקפיים הוורודות שלהם ומחשיבים את הפרטנר שלהם כיצור מושלם וטהור. אבל הם ישלמו על זה מאוחר יותר.

למה זה רע: אם תשימו את הפרטנר שלכם על כס המלכות זה רק יגרום לכם לאכזבה בעתיד כשתראו שהפרטנר שלכם הוא בסך הכל בן אדם, ממש כמותכם.

כיצד לתקן את זה: הימנעו מציפיות גבוהות ובלתי מציאותיות מהפרטנר/ית. במקום, שימו לב לאופן בו הם נוהגים באחרים – החברים שלהם, בני המשפחה, המלצרים במסעדה וכן הלאה. האהבה החדשה שלכם מרכיבה ככל הנראה משקפיים וורודים ממש כפי שאתם עושים, וזה ייתן לכם קצת מושג לגבי מי שהם באמת.

אתם מעמידים פנים שאתם מישהו אחר

אנחנו תמיד רוצים להיראות כטובים יותר מכפי שאנחנו באמת, לכן אנחנו נוטים להסתיר את התכונות הלא-כל-כך טובות שלנו תחת מעטה זמן רב ככל האפשר, אבל אנחנו יודעים שזה לא מחזיק לנצח. אנחנו גם חושבים שכל השקרים הקטנים שלנו לא ישפיעו על מערכת היחסים שלנו כלל, לכן אנחנו מכופפים מעט את האמת רק כדי לרצות את הפרטנר שלנו הוא להימנע מעימות. ואז אנחנו מתחילים לתהות מה לא עשינו כשורה.

מדוע זה רע: הסתרת סודות מהפרטנר ושקרים היא רק התחלה לבניית שקרים גדולים יותר. אם מערכת היחסים החדשה שלכם מבוססת על שקרים, סביר להניח שזה ימוטט את הקשר שלכם שנבנה על בדיות.

כיצד לתקן את זה: המפתח למערכת יחסים בריאה היא כנות, אמון הדדי, כבוד, והבנה. אתם לא צריכים לספר לפרטנר שלכם אודות כל דקה בחייכם, אבל אל לכם להסתיר במתכוון דברים גדולים מהם. קל להבין האם מדובר בסוד או במשהו חסר חשיבות – אם אתם מרגישים אשמים על כך שאינכם משוחחים על הנושא, זהו סוד שמוטב לכם לשתף.

אתם מנסים לשלוט בפרטנר שלכם

ניסיונות להשתלט על חייו של הפרטנר שלכם הוא בדרך כלל סימן לכך שיש לכם בעיות אמון חריפות. זה כולל תחושה של קנאה ופעולות הקשורות בכך, ניסיון לשלוט בהתנהגותו של הפרטנר, ובדיקה מתמדת אודות תוכניותיהם.

למה זה רע: אם אתם רוצים לשלוט או להגיב על כל צעד שהפרטנר שלכם עושה, הוא עשוי להרגיש אתם מנסים להגביל את העולם האישי שהוא בנה בעמל רב ולבטל את הדברים שחשובים להם. כתוצאה מכך, אתם עשויים לדחוק אותם הצידה.

כיצד לתקן את זה: זכרו שאתם לא צריכים לסמס לחבר או לחברה שלכם ב-2 לפנות בוקר כדי לראות מה שלומם. ואל תפגיזו אותם בהודעות בכל פעם שהם לא עונים מיד להודעות שלכם. חשבו על זה – אתם לא ההורים של האדם הזה, ואם הוא/היא אנשים בוגרים, התייחסו אליהם בהתאם.

אתם מתעלמים מההבדלים הגדולים

ערכי ליבה משותפים הם חשובים עבור מערכת יחסים בריאה וארוכה. בכל מקרה, רוב האנשים מתעלמים מהם תקופת ירח הדבש ומתחרטים מאוחר יותר מאחר ודברים כמו דת, ערכים, משפחה, חברים, קריירה וכסף מרכיבים את האישיות שלנו ואל לנו להתעלם מהם בכל שלב במערכת היחסים.

למה זה רע: למרות שאתם אוהבים את אותה המוזיקה ונהנים זה במחיצתו של זו, דברים כאלה קשורים יותר בתשוקות ולא בראיית העולם הרחבה. אבל תשוקה לא מחזיקה לעד, ויהיה עליכם גם לעמוד על ערכיו של הפרטנר במוקדם או במאוחר. אם אתם מגלים הבדלים גדולים בין ערכי הבסיס שלכם לאלו של הפרטנר, מערכת היחסים שלכם לא תעבוד.

כיצד לתקן את זה: כדי למנוע אכזבה בשלבים הבאים של מערכת היחסים וכדי לא לבזבז זמן על מערכת יחסים שתגווע בקרוב, קחו את הזמן לשוחח על הדברים האלה לפני שאתם נעים קדימה.

אתם דביקים מדי

בכל הנוגע למערכת יחסים חדשה, אתם תמיד מנסים לחזק את הקשר עם הצד השני. פרוש הדבר הוא שאתם יכולים גם להסתכן ולהפוך דביקים מדי עם הפרטנר החדש ורוצים לבלות את רוב הזמן שלכם איתו/איתה.

מדוע זה רע: אי הענקת מרחב אישי לפרטנר בלעדיכם, רק יוצרת ביניכם חלל גדול יותר. הם עשויים להתחיל ולחוש כאילו אתם חונקים אותם, וזה עשוי לגרום להתנהגות בלתי צפויה מצדם, כולל בגידות.

כיצד לתקן את זה: אנשים זקוקים למרחב ואתם צריכים להבין את זה. אז אם אתם באמת רוצים שמערכת היחסים שלכם תצליח בטווח הארוך, המשיכו להיות האנשים מלאי הביטחון והעצמאיים לפני שפגשתם את הפרטנר שלכם.

אתם מתקדמים מהר מדי

מערכות יחסים חדשות יכולות להתקדם בקצב מסחרר – בהתחלה יש לכם פרפרים בבטן בכל פעם שאתם מבלים זמן במחיצת הפרטנר ואז אתם לא יכולים שלא לפנטז על עתיד משותף כזוג. אבל אם אתם מתחילים לדמיין את הילדים העתידיים שלכם, חיות המחמד והבית בו תגורו עד עצם היום ההוא, מוטב שתאטו ומיד.

מדוע זה רע: התחייבות מוקדמת מדי, אפילו א אתם חושבים שהפרטנר הנוכחי הוא ׳האחד׳, זה יכול להלחיץ את המערכת שלא לצורך ולהפחיד את בן/בת הזוג שלכם. חוץ מזה, התקדמות מהירה מדי עשויה לגרום לכם לפספס את כל הדברים הקטנים וליהנות מתחילתה של מערכת היחסים.

כיצד לתקן את זה: אל תדלגו על השלבים במערכת היחסים. כולם הכרחיים כדי שתכירו זה את זו. הדייט הראשון, הנשיקה הראשונה, הוויכוח הראשון, הטיול הראשון אל מחוץ לעיר – תיהנו מכל פעילות בעודכם מגלים צדדים נסתרים האחד של השנייה.

כיצד אתם בדרך כלל מתמודדים עם בעיות שמופיעות במערכת היחסים? שתפו את החוויות שלכם איתנו בתיבת התגובות בהמשך!