10 סיפורים אמיתיים מאחורי תמונות ויראליות

האינטרנט מספק מידע רב לאנשים מסביב לעולם, אבל אתם לא תמיד יכולים להאמין למה שאתם רואים, אפילו אם אתם רואים זאת במו עיניכם. הרבה מהממים והתמונות הויראליות הם מזויפים. אפשר להוציא דברים מהקשר וגם הפוטושופ הוא כלי רב עוצמה.

אנחנו אוהבים לחשוף את האמת מאחורי תרבות האינטרנט, אז אנחנו חולקים איתכם היום רשימה של תמונות ויראליות שבאות עם סיפור שקצת חוטא לאמת.


האייל שנעמד שם בתזמון מושלם נוסף בעצם רק לאחר הצילום.


© TRAVEL / Twitter   © Roland Epple / Unsplash


"אגם אינסטון בדרום אוסטרליה: התמונה השמאלית היא מאינסטגרם, התמונה הימנית צולמה על ידי".


© riptideprints_ / Instagram   © vlookups / Reddit

התעלות של ונציה יכולות באמת לקפוא… אבל התמונה הזו לא אמיתית.


© Unknown / Reddit   © taver / Flickr   © Daniel Kordan / Deviantart

התעלות המפורסמות של ונציה יכולות לקפוא, אבל זה מאורע מאוד נדיר. בדרך כלל, העיר מפיצה הרבה חום והמים בתעלות מלוחים מדי. בהתחשב בזה, התמונה הזו לא אמיתית. הקרח והשלג נלקחו מתמונה של אגם בייקל שנמצא ברוסיה האסיאתית.

הבניינים הסינים הללו מרשימים, אבל הם לא עד כדי כך ענקיים.


© trystane / Instagram   © Shutterstock.com

אין באמת יער בצורת דוב ביפן.

אולי ראיתם בפייסבוק תמונה של יער בצורת דוב שאמור להיות ממוקם איפשהו ביפן. התמונה הזו היא ציור דיגיטלי של אמן האינסטגרם פביאן בראו, המספר את סיפורו של אי המאוכלס בידי דובים לפני שבני האדם נכנסו לאזור.

התמונה הזו של הגרנד קניון עברה עריכה כדי שתיראה כאילו היא צולמה מהחלל.

Grand Canyon

אחרי שהתמונה הזו פורסמה באתר רדיט, חלק מהאנשים היו מופתעים לגלות כמה גדול הגרנד קניון נראה מהחלל. האמת שהוא לא כזה גדול. התמונה צולמה בידי טרוויס אודג'רס וככל הנראה צולמה ממטוס ולא מחללית.


הכלב הזה לא באמת מחזיק בפה זיקוק.

happy 4th of july

התמונה הזו מופיעה לעיתים קרובות ברשתות החברתיות, כמו טאמבלר, אבל הצלם המקורי הוסיף לה אזהרה: הזיקוק נוסף דיגיטלית לתמונה אחרי שהיא צולמה. במציאות כלבים רבים יפחדו לשחק עם זיקוקים.

התמונה הזו היא לא ממצרים העתיקה… היא מיוניברסל סטודיו בסינגפור.


© verdandi_magic / Wikimedia Commons

התמונות האלה היו חלק מתעלול של 1 באפריל.

תמונות וסרטונים של בן אדם עם כלב פודל ענק הופצו באינטרנט ואפילו The Dodo שיתפו תמונה שלו. ברם, כל העסק היה חלק מתעלול של 1 באפריל, והבעלים של הכלב, צלם החיות כריסטופר קליין, העלה תמונה שלו עם הכלב כדי להראות שהוא בגודל ממוצע.

לובסטר סגול נדיר לא באמת נתפס במיין.

למרות שסרטנים באים במגוון צבעים, הסרטן הסגול בתמונה הוא בעצם תוצאה של פוטושופ מוצלח של קייט פוטר, שהכריזה שתפסה את הלובסטר הנדיר. אתרי חדשות רבים פרסמו את הסיפור כאילו מדובר בלובסטר אמיתי, וגם הוסיפו שהמדע לא שולל את קיומם של לובסטרים סגולים.

אם תשימו כדור של נייר כסף במיקרוגל הוא לא יהפוך לכדור חלק… למעשה זה דבר מסוכן לנסות.

איזה תמונות ויראליות הצליחו לעבוד עליכם? ספרו לנו בתגובות!