10 עובדות אודות הגוף שלנו שהן נכונות רק עבור אחוז קטן מהאנשים

הגוף שלנו הוא מאוד מסתורי. ישנם דברים כה רבים שאנחנו יכולים לעשות, ואיננו אפילו מודעים לחלקם! החל מהיכולת להתכופף בצורה וצאת דופן ועד היכולת לשמוע גם את התדר העדין ביותר, זהו בהחלט דבר יוצא דופן.

צוות האתר שלנו משווע לשפוך אור אודות עובדות וטריקים מסקרנים, אז מאותה הסיבה בדיוק הכנו עבורכם את הכתבה הזו.


לפתור קובייה הונגרית זה בהחלט הישג מרשים

© Pixabay.com© Nomadsoul1 / Depositphotos.com

למעשה, רק 6% מהאוכלוסייה יכולה לפתור קובייה הונגרית. יש שאומרים שמדובר בכישרון, אחרים אומרים שנולדנו כשאנחנו יודעים כיצד להשתמש באצבעות שלנו באופן הזה. מה שבטוח, זה שאתם זקוקים לכישרון ולשליטה מעולה באצבעות שלכם, כדי לפתור קובייה הונגרית!


בשל טבעה המורכב, פתרון קובייה הונגרית הפכה לספורט! מה שיותר מדהים זה לפתור את זה במהירות, וזה מצריך המון אימון וגם הכרה מעולה של הגוף שלכם.

אתם יכולים להזיז את הנחיריים שלכם

טריקים של הגוף ניתן לעשות עם כל חלקי הגוף. הנחיריים אינם יוצאי דופן. 30% מהאנשים יכולים להזיז בקלות את הנחיריים שלהם! אנחנו מדברים על הזזה מהירה של הנחיריים.

השרירים שמשתתפים בפעולה הזו נקראים Nasalis muscle, שלוחצים מעל גשר האף. ניתן לחזות בכך כשלוקחים נשימה עמוקה, או במצב רגיש מאוד.

לא כל אחד יכול להזיז את האוזניים שלו

© Depositphotos.com

נסו להזיז את האוזניים שלכם במהירות. אם אתם מצליחים, יש לנו חדשות טובות עבורכם. אתם חלק מ-10% עד 20% מהאוכלוסייה שיכול לעשות את הטריק הזה!


זה קרוי למעשה בשם Vestigial Feature (תכונה הישרדותית), והיא מערבת את שרירי האוזן, שמדענים קוראים בשם auricular muscles. התנועה הזו נפוצה מאוד בקרב בעלי חיים, ומסתבר שגם בני אדם יכולים לה. אולי תגלו משהו חדש שאתם יכולים לעשות עם האוזניים שלכם.

ניתן לכופף את האגודלים בצורה מרשימה

© Rollcloud / Wikimedia Commons© CC0 1.0

אין אנשים רבים שיכולים לעשות את הטריק הזה עם האגודלים שלהם. היכולת לכופף את האגודלים כך קרויה בשם ׳בוהן הטרמפיסט׳, ואנחנו מדברים למעשה על כיפוף של 90 מעלות! זה בשם interphalangeal joint, המפרק בו הבהונות מחוברות. בשל היכולת לכופף את זה כך, נולדה ׳בוהן הטרמיפסט׳.

מדובר למעשה במעין היפר-תנועתיות של הבוהן. זה לא כואב, וזה בהחלט לא גורם נזק לאדם שיש לו את זה, מבחינה בריאותית. אם אתם יכולים לעשות את הטריק הזה, אתם ממש ברי מזל!

יש אנשים שיש להם כפות רגליים כמו לשימפנזות

באופן עקרוני כפות הרגליים שלנו ניתנות לכיפוף. ובכל זאת, רק 1 מתו 13 בני אדם הם בעלי כף רגל של שימפנזה. פירוש הדבר הוא שכפות הרגליים שלהם מותאמות לטיפוס על עצים! זה בשל הגמישות בכמה מהרצועות, שמאפשרות לנו לכופף את כפות הרגליים שלנו באופן כזה שאחרים לא כולים.

את הרצועות ניתן למצוא בגובה של הכדור בכף הרגל שלנו ובעקב. בעוד שלרובנו יש רצועה קטנה שאפשר למתוח רק מעט, לאנשים שיש כף רגל בדומה לשימפנזה יש רצועה רכה יותר. זו הסיבה מדוע זה מאפשר להם לכופף כך את כף הרגל שלהם!

יש אנשים שמעולם לא סובלים מכאב ראש

כאבי ראש הם נפוצים מאוד בקרב האוכלוסייה. במציאות, ישנה קבוצה קטנה של אנשים שמעולם לא סובלת מכאב ראש. או לפחות זה מה שהם חושבים.

מחקרים מראים ש-90% מהאוכלוסייה, בגילאים 18 עד 65, חוו כאבי ראש או אפילו מיגרנות בשלב זה או אחר של חייהם. 10% הנותרים, לא יודעים כיצד זה מרגיש. אולי בשל העמידות שלהם בפני כאב, מה שהופך את כאב הראש שלהם לעדין עד בלתי מובחן.

יש אנשים שיכולים לכתוב בשתי הידיים

© Shutterstock.com© Shutterstock.com© Shutterstock.com

ייתכן ואתם משתמשים ביד ימין או שמאל בחיי היומיום שלכם. ייתכן ואתם משתמשים באחת כזו כרגע כדי לגלול בכתבה הזו! בכל מקרה, יש אנשים שיכולים להשתמש ביד ימין וביד שמאל באותה מידה! אלה קרויים אנשים שווי ידיים (ambidextrous). בערך 1% מהאוכלוסייה הם באמת כאלה – זאת אומרת, שאין להם יד דומיננטית.

חקר השוויון בידיים עדיין בחיתוליו. מה שמדענים הסיקו עד כה, זה שלא מדובר בגנטיקה. ליכול הזו יש יותר קשר להמיספרות במוח ששולטות על תנועת הידיים.

לא אנשים רבים יכולים לזהות את גובה קול מושלם

אם אתם יכולים לזהות מיד את גובה הקול של צליל, כנראה שאתם בעלי היכולת המושלמת לזהות גבהי קול.

הנושא הוא די רחב, כפי שהוכיחו מחקרים רבים. למרות שדבר אחד ברור, זו יכולת די נדירה. מתוך 10,000 אנשים, רק 1 עד 5 אנשים יראו סימנים של גובה קול מושלם. אבל מסתבר שגם לדבר מנדרינית יכול לעזור. הוכח כי 60% מהסטונדטים דוברי המנדרינית יכולים לזהות את גובה הקול המושלם!

יש אנשים בעלי ראייה אולטרה-סגולה

© Pixabay.com

לעיניים שלנו יש יכולות מדהימות. מצב גנטי נדיר בעין יוצר לעיתים יכולת מיוחדת לראות את הסביבה. למצב הזה קוראים Aphakia (אפקיה).

המצב הזה נגרם בשל היעדר עדשה בעין. עדשת העין מגנה עלינו מפני צבעים אולטרה סגולים, ובלעדיה, אדם יכול לראות את הצבעים הללו, וזה ידעו גם בשם ׳ראייה אולטרה סגולה׳. במילים אחרות, המצב הזה מאפשר לנו לראות מעבר ליכולות האנושיות!

יש דבר כזה ׳טועם על׳

מצב גנטי אחר קשור בבלוטות הטעם שלנו. תלוי במספרן, אדם יכול להיות מסווג כאחד בעל יותר בלוטות טעם מהממוצע, או אפילו פחות. ביניהם, האנשים שהם בעלי יותר בלוטות טעם קרויים ׳טועמי על׳ (supertasters).

בערך כ-25% מהאוכלוסייה הם כאלה. כמות בלוטות הטעם הופכת את המזון לאינטנסיבי יותר וזה מה שמייצר אכלנים בררנים!

האם אתם יכולים לעשות את אחד הטריקים המוצגים בכתבה? אילו מאפיינים גופניים משונים אתם מכירים?